Bannery górne wyróżnione

Bannery górne

A+ A A-

Cresyn C750H

CresynC750Ho

Cresyn to w sumie ciekawa marka. Jej historia sięga 1959 roku, kiedy zajmowała się produkcją igieł gramofonowych. Dziś w jej katalogu znajdziemy natomiast najróżniejsze słuchawki - dokanałowe, nauszne i wokółuszne, a nawet sportowe klipsy. Na polskim rynku marka funkcjonuje dopiero od jakichś dwóch lat, a jej produkty co rusz zaskakują jakością oferowanego dźwięku w stosunku do ceny. Co jest zresztą zgodne z filozofią Cresyna, mówiącej o dostarczaniu produktów nie tylko wysokiej jakości, ale również innowacyjnych i przystępnych cenowo. Całość oferty firmy jest podzielona na trzy podstawowe działy - słuchawki douszne, dokanałowe i nauszne. Podział całkiem logiczny, przeprowadzony pod kątem budowy nauszników. Do tej pory pisaliśmy już na naszych łamach o modelu dokanałowym AXE 5S, a także o nausznych C590H. Te ostatnie znajdowały się mniej więcej po środku oferty tego producenta właśnie w konstrukcjach nausznych.

Po teście, w którym udowodniły swoja wartość, zaczęliśmy zastanawiać się, czy nie byłoby warto pójść na całość i zmierzyć się z samą górą oferty, czyli z najwyższym modelem Cresyna. Czy firma jeszcze da radę nas czymś zaskoczyć? Pełni nadziei, ale też obaw, patrzyliśmy na czarne pudełko ze szczytowym - przynajmniej na dzień dzisiejszy - produktem koreańskich inżynierów. C750H to spore nauszniki o budowie zamkniętej, wyposażone w 40-mm przetworniki i przystosowane do pracy ze sprzętem mobilnym. Mamy więc kolejny produkt do naszej kolekcji testów androidowych. 299 zł za model z samego szczytu katalogu? No nie, jednak musieliśmy go sprawdzić! Zobaczcie co z tego wyszło.

CresynC750H-01w

Wygląd i funkcjonalność

Nauszniki dostarczane są w czarnym pudełku z dużym zdjęciem jednej muszli na froncie oraz z przezroczystą boczną ścianką przez którą można sobie tę muszlę obejrzeć bez potrzeby otwierania opakowania. Na tylnej ściance można znaleźć specyfikację techniczną oraz wypunktowane cechy produktu. Jedną z nich jest możliwość współpracy ze smartfonami, chociaż nie jest nigdzie zaznaczone, że chodzi o urządzenia oparte na jakimś konkretnym systemie. Przetestowaliśmy je z kilkoma telefonami opartymi na Androidzie w różnych wersjach (od 2.2 po 4.1) i nie odnotowaliśmy żadnych problemów.

W opakowaniu znajdziemy słuchawki oraz dwa kable - jeden z pilotem wyposażonym w mikrofon oraz klawisz obsługujący podstawowe funkcje (odebranie i kończenie rozmów, a także rozpoczęcie odtwarzania muzyki i jej zatrzymanie) oraz drugi pozbawiony tego dodatku. Kabelki po obu stronach zakończone są niewielkimi, pozłacanymi wtykami jack 3,5 mm. I tyle. Koniec. Nic więcej. Trochę skromnie, prawda? No cóż, może producent stwierdził, że zamiast mydlić oczy klientowi dodatkami, lepiej zainwestować w lepsze przetworniki? Same słuchawki wyglądem przypominają trochę słynne nauszniki Beatsy. Wykonane są prawie w całości z plastiku, ale widać metalowe szyny, na których opiera się pałąk, gdy rozsuwamy go w celu dopasowania Cresynów do głowy. I tu pierwsza, ciekawa niespodzianka. Nie zdarzyło się Wam czasem przy regulacji długości pałąka zastanawiać się, czy z obu stron wyciągnęliście muszle na taką samą odległość? Niekiedy producenci oprócz skokowej regulacji umieszczają na pałąku poziome kreski, które pozwalają na precyzyjną regulację, ale Cresyn poszedł krok dalej - tutaj co druga kreska jest numerowana. W naszym przypadku wystarczyło zapamiętać, że wysunięcie musi się zatrzymać na trójce i po kłopocie. Bez liczenia kresek, bez patrzenia na oko czy jest symetrycznie. Nawet jak ktoś inny przymierzy nasze słuchawki i wyreguluje je po swojemu, wystarczą dwa ruchy, aby sprzęt znów pasował na naszą głowę. Mała rzecz, a ułatwia życie.

Słuchawki oprócz wspomnianej wyżej regulacji długości pałąka nie wymagają żadnych innych operacji. Ruchome muszle same dopasowują się do kształtu uszu, a gąbki wyłożone miękką skórą wygodnie leżą na głowie i pozwalają na długie odsłuchy bez zmęczenia. Sam nacisk na uszy też został dobrany tak, aby sprzęt nie zsuwał się na spacerze, ale też nie powodował uczucia chodzenia z imadłem na głowie. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie gniazd do podłączenia przewodu na obu muszlach. Producent tłumaczy to możliwością podpięcia do drugiego wejścia następnej pary słuchawek, co pozwala słuchać muzyki z jednego źródła wielu osobom, ale trzeba przyznać, że jest to trochę dziwaczne rozwiązanie. Trzeba by było nie tylko chodzić we dwoje jak na smyczy, ale też zainwestować w przenośny playerek, który byłby w stanie swobodnie "uciągnąć” dwie pary nauszników. My znaleźliśmy bardziej praktyczne zastosowanie tych podwójnych gniazd - można dzięki nim podłączyć słuchawki zarówno poprzez lewą, jak i prawą muszlę, w zależności od tego z której strony mamy kieszeń z urządzeniem grającym. Według nas to bardziej przydatne, niż spacerowanie z kimś, kto jest do nas podłączony kablem.

CresynC750H-02w

Brzmienie

Po włączeniu muzyki słuchawki od razu zaskoczyły nas swoją dynamiką. Jakby Cresyny tylko czekały, aby pokazać to, co w muzyce najciekawsze, zwłaszcza w gatunkach rockowych. Te nauszniki aż rwą się do roboty i nie są przy tym specjalnie wybredne jeśli chodzi o źródło dźwięku. Potrafią zagrać dobrze zarówno ze smartfonami, jak i z poważniejszym sprzętem, chociaż od empetrójek zdecydowanie wolą formaty bezstratne. Słuchaliśmy na nich także trochę muzyki z serwisu Deezer i cały czas można było odnieść wrażenie, jakby coś podcięło im skrzydła, mimo, że mamy wykupione konto premium gwarantujące najwyższą jakość muzyki. A zatem jeśli tylko możecie, starajcie się wybierać formaty bezstratne, bo Cresyny potrafią się za to pięknie odwdzięczyć.

Oprócz porządnej dynamiki słuchawki mogą zaskoczyć również ładnym, mocnym, szybkim i dosyć głębokim basem oraz ciekawą i nienatarczywą górą. Środek może wydawać się trochę wycofany w stosunku do reszty, ale nie na tyle, żeby uznać to za wadę. Barwa dźwięku, dzięki mocnemu basowi wydaje się być delikatnie ocieplona, aczkolwiek nie powoduje to zamulenia dźwięku. Jest on dosyć szybki i nie rozlewa się. Rozdzielczość i spójność stoją na dobrym poziomie, nie ujmując niczego muzykalności słuchawek. Ciekawie słucha się na nich zarówno muzyki w stylu Sigur Ros, jak i Depeche Mode. Prawdziwą moc pokazały jednak, gdy włączyliśmy power metalowego Edguy’a. Mocno pracujący bas i ściana gitar –to jest właśnie to, z czym Cresyny najbardziej lubią pracować! Nawet nie będziemy pisać, co się działo po włączeniu Cannibal Corpse;-) Co niektórym prawie urwało łeb przy samej d… A zatem czy warto samemu sprawdzić, co potrafią Cresyny C750H? Zdecydowanie tak!

CresynC750H-03w

Budowa i parametry

Cresyny C750H to dynamiczne słuchawki typu zamkniętego z przetwornikami o średnicy 40 mm i 32-omowej impedancji. Czułość wynosi 105 dB, a pasmo przenoszenia rozciąga się od 20 Hz do 20 kHz. Słuchawki ważą 170 gramów bez kabla, który jest odłączany. W zestawie znajdziemy dwa kable - jeden zwykły, a drugi z wbudowanym pilotem wyposażonym w mikrofon i klawisz do odbierania/kończenia rozmów oraz uruchamiania i zatrzymywania muzyki w urządzeniach mobilnych.

CresynC750H-04w

Konfiguracja

Cresyny testowaliśmy na smartfonach Motorola Milestone z Androidem 2.2.1, Samsung Galaxy S Advance z Androidem 2.3.6 oraz Samsung S II Mini z Androidem 4.1.2. Poza tym słuchaliśmy muzyki z Cowona iAudio 9 a potem z laptopa Dell Latitude E5520 podłączonego do wzmacniacza słuchawkowego Tempo PH1.

Werdykt

C750H zachwyciły nas dynamiką i ponadprzeciętną kulturą grania. Oczywiście nie w skali bezwzględnej, ale w odniesieniu do ceny. 299 za takie słuchawki to naprawdę dobra propozycja. Warto je wypróbować na szybkich płytach rockowych oraz innych gatunkach opierających się na mocnym, basowym rytmie. Ciekawy, porządnie wykonany produkt, który na dodatek dobrze gra. Czegóż chcieć więcej?

Dane techniczne

Typ słuchawek: dynamiczne, zamknięte, wokółuszne
Pasmo przenoszenia: 20 Hz – 20 kHz
Impedancja: 32 omy
Przetworniki: 40 mm
Długość kabli: 1,2 m
Rodzaj wtyku: 3,5 mm
Cena: 299 zł

Sprzęt do testu dostarczyła firma Audiomagic.

Zdjęcia: Cresyn, Jarosław Święcicki, StereoLife.

Równowaga tonalna
RownowagaStartRownowaga5Rownowaga6Rownowaga5Rownowaga4Rownowaga3Rownowaga4Rownowaga4Rownowaga4Rownowaga4RownowagaStop

Dynamika
Poziomy7

Rozdzielczość
Poziomy5

Barwa dźwięku
Barwa5

Szybkość
Poziomy6

Spójność
Poziomy4

Muzykalność
Poziomy4

Szerokość sceny stereo
SzerokoscStereo1

Jakość wykonania
Poziomy6

Funkcjonalność
Poziomy6

Tłumienie hałasu
Poziomy5

Cena
Poziomy7

Nagroda
sl-wyborredakcji


Komentarze

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Zobacz także

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak złożyć system stereo w siedmiu prostych krokach

Jak złożyć system stereo w siedmiu prostych krokach

Jak złożyć system stereo? To pytanie na pewnym etapie zadawał sobie każdy, kto uważa się za melomana lub audiofila. Prostej odpowiedzi niestety nie ma, bo nawet doświadczeni miłośnicy muzyki i sprzętu audio wciąż szukają swojego ideału. Osobom przymierzającym się do zakupu swojego pierwszego systemu audio można jednak wytłumaczyć kilka podstawowych...

Odrodzenie formatu CD - rewolucja czy burza w szklance wody?

Odrodzenie formatu CD - rewolucja czy burza w szklance wody?

W erze streamingu coraz więcej melomanów sięga po muzykę na fizycznych nośnikach, czego doskonałym przykładem stały się płyty winylowe. Renesans gramofonów i czarnych krążków trwa już co najmniej dekadę. Tłocznie płyt winylowych pracują na pełnych obrotach. Produkcję wznawiają nawet największe wytwórnie, a dla artystów wydających nowy album brak wersji LP...

Streaming krok po kroku

Streaming krok po kroku

Streaming - to pojęcie niemal całkowicie zdominowało świat sprzętu hi-fi. Na przestrzeni dziesięciu lat ten sposób słuchania muzyki przeszedł ewolucję od ciekawostki technologicznej interesującej tylko najbardziej postępowych melomanów i audiofilów do czegoś, co jest dla nas zupełnie naturalne i oczywiste. Dla wielu osób streaming to nieodłączna część codziennego funkcjonowania, podstawowe...

Audiofilskie BHP - najważniejsze zasady użytkowania sprzętu stereo

Audiofilskie BHP - najważniejsze zasady użytkowania sprzętu stereo

W naszym magazynie koncentrujemy się na treściach kierowanych do entuzjastów i osób żywo zainteresowanych sprzętem stereo. Niezależnie od aktualnych reguł działania internetowych wyszukiwarek czy liczby przypadkowych wizyt na danej stronie bazę czytelników stanowią ludzie dysponujący sporą wiedzą i doświadczeniem w tym temacie. Nawet oni muszą jednak dostrzegać pewną lukę w...

Liczy się muzyka, czyli o kupowaniu sprzętu audio z umiarem

Liczy się muzyka, czyli o kupowaniu sprzętu audio z umiarem

Z muzyką i sprzętem grającym jestem związany od zawsze, a wszystko za sprawą prowadzonego przez mojego ojca sklepu z płytami i komponentami stereo. Przez nasz dom przewinęły się setki wzmacniaczy, magnetofonów, odtwarzaczy CD, gramofonów, tunerów, kolumn głośnikowych, albumów, koncertów i boxów płytowych z najróżniejszych epok. Każdego dnia obcowałem z rozmaitym...

Bannery dolne

Nowe testy

Poprzedni Następny
Unison Research S6 Black Edition

Unison Research S6 Black Edition

Wiele osób postrzega grającą aparaturę jako nieodzowny element wyposażenia domu, traktując go na równi z innymi sprzętami, takimi jak telewizor, lodówka, odkurzacz czy tablet. Owa przynależność urządzeń hi-fi do worka...

Erzetich Charybdis

Erzetich Charybdis

W latach dziewięćdziesiątych, kiedy zachłysnęliśmy się tak zwanym zachodnim stylem życia, największymi obelgami wobec sprzętu audio oraz wszelkiej maści urządzeń do użytku domowego były takie słowa jak "garażowy" czy "małoseryjny",...

Indiana Line Tesi 5

Indiana Line Tesi 5

Apple wprowadza nową generację iPhone'a. W oficjalnym sklepie producenta jego cena wynosi 2949 zł. Sporo, ale w końcu to jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy smartfon na rynku. W doniesieniach...

Komentarze

AntyLampowiec
Wojna na Ukrainie trwa już prawie 3 lata, a (chyba) wszyscy producenci urządzeń lampowych wykorzystują ruskie lampy. Sankcje? W żadnym razie!
Jacek
Wzmacniacz za 26 000 zł, a żeby grał na tyle, na ile go stać, trzeba byłoby wydać na 60-letnie lampy coś około 8-10 tysięcy złotych. I cały czas nie jest się pe...
Pawel
Warto sprawdzać aktualizacje. Ostatnio producent coś udostępnił poprawiając niektóre błędy. Urządzenie jest jeszcze świeże więc trzeba uzbroić się w cierpliwość...
Jan
Ja podobnie jak autor przeszedłem długą drogę, od Kasprzaka, Unitry, Altusów, kręcenia gałkami, wciskania przycisków (choć niektóre zestawy tego wymagał) do koń...
radoslaw787
Jest tam korekcja barwy dźwięku?

Płyty

Armia - Wojna i Pokój

Armia - Wojna i Pokój

Wiele wody upłynęło w Wiśle od premiery ostatniego albumu Armii. "Toń" świętuje w tym roku swoje dziesiąte urodziny. Tak długiej...

Newsy

Tech Corner

Najbardziej intrygujące technicznie i koncepcyjnie gramofony w historii

Najbardziej intrygujące technicznie i koncepcyjnie gramofony w historii

Gramofony, szlifierki, odtwarzacze czarnych płyt, adaptery, patefony, odtwarzacze analogowe, fonografy... Jakkolwiek byśmy nie nazwali tych poczciwych urządzeń, które są z nami już od ponad 130 lat, możemy zawsze powiedzieć o nich to samo - od dziesięcioleci dostarczają nam niezapomnianych przeżyć związanych z odtwarzaniem ukochanych utworów. Wielu melomanów pamięta o ich...

Nowości ze świata

  • In Norse mythology, Thor is known as the god of thunder, lightning, marriage, vitality, agriculture, and the home hearth. He was said to be more sympathetic to humans than his father, Odin, though equally violent. He traveled in a chariot...

  • Manufacturers of hi-fi equipment like to brag about their peak performance, but in any company's product lineup, the key role is played by the models that simply sell best. They are the ones that provide funds for further development and...

  • Sonus Faber announced the launch of Suprema, a groundbreaking loudspeaker system rooted in luxury, unparalleled audio excellence and meticulous craftsmanship. Marking the brand's 40th anniversary, the Suprema system, featuring two main columns, two subwoofers and one electronic crossover, represents the...

Prezentacje

20 najciekawszych premier wystawy High End 2024

20 najciekawszych premier wystawy High End 2024

Odbywający się tradycyjnie na początku maja High End to impreza, w trakcie której oczy i uszy całej społeczności audiofilskiej zwrócone są w kierunku Monachium. Jak informują organizatorzy, wystawa ta jest niekwestionowanym liderem, jeśli chodzi o imponujące nadawanie tonu najwyższej klasy reprodukcji muzyki. Od czterech dekad High End dostarcza pomysłów i...

Poradniki

Listy

Galerie

Dyskografie

Wywiady

Tomasz Karasiński - StereoLife

Tomasz Karasiński - StereoLife

Chcąc poznać ludzi zajmujących się sprzętem audio, związanych z tą branżą zawodowo, natkniemy się na wywiady z konstruktorami, przedsiębiorcami, sprzedawcami,...

Popularne artykuły

Vintage

Onkyo Grand Integra M-510

Onkyo Grand Integra M-510

Pewnego dnia przeglądając dział sprzętu audio na popularnym portalu aukcyjnym, natknąłem się na tę końcówkę mocy i zakochałem się w...

Słownik

Poprzedni Następny

SPDIF

Standard połączenia cyfrowego dla sygnału audio przeznaczony do urządzeń domowych, oparty na opracowanym wcześniej standardzie AES/EBU przeznaczonym raczej do użytku profesjonalnego. SPDIF został wprowadzony przez firmy Sony i Philips, skąd...

Cytaty

ToriAmos.png

Strona używa plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej na temat danych osobowych, zapoznając się z naszą polityką prywatności.