Dzień dobry. Z dużym zaciekawieniem przeczytałem na Państwa stronie test kabli zasilających Enerr Transcenda Ultimate i mam do Państwa pytanie. Posiadam listwę Enerr Performer z dedykowanym kablem Performer HC i przymierzam się do testu wyżej wymienionych kabli. Jednakże, zauważyłem jakiś czas temu entuzjastyczne opinie na temat Audioquest Hurricane (zarówno na forach zagranicznych, jak i polskich). Były testy porównawcze nawet z Nordostem Odin i czytam, że różnice są bardzo minimalne (przy sześciokrotnej różnicy w cenie na niekorzyść Odina), że w cenie do 20000 zł "trudno o lepsze kable". Widzę, że kilku rozpoznawalnych audiofilów za granicą (ale też kilku w Polsce) ma je wpięte w swoje systemy. Hurricane jest tylko niewiele droższy od rzeczonych Enerr Transcenda. Czy mieli Panstwo okazję testować Hurricane'y? A jeśli tak, jakie są Państwa wrażenia w porówaniu z Transcendentami i jakie zmiany wnoszą w porówaniu z nimi? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Szanowna Redakcjo, pozwalam sobie do Państwa napisać w następującej sprawie. Otóż aktualnie słucham muzyki na zestawie złożonym z kolumn Pylon Audio Diamond 28, wzmacniacza Haiku Audio Sol 2 i odtwarzacza Arcam CD 36. Podoba mi się to co słyszę, ale wiadomo, że zawsze może być lepiej, stwierdziłem więc że nadszedł czas na "rozbudowanie" wrażeń muzycznych (uzbierane zostały środki finansowe). Wymyśliłem sobie że w pierwszej kolejności wymienię kolumny i wzmacniacz. Miałem okazję przesłuchać u siebie wzmacniacz Musical Fidelity M6si. Wycisnął z kolumn dużo więcej dźwięków i efektów przestrzennych, ale mniej muzyki. Nie było frajdy ze słuchania, oddałem bez żalu. Przez krótką chwilę miałem też Electrocompanieta ECI 5 mkII i to już było zdecydowanie bardziej to. Wydaje mi się, że to zbliżony sposób prezentacji dźwięku jak w Haiku, tylko o klasę wyżej. Postanowiłem nabyć najnowszy model ECI 6 mk2. Zakładam że gorszy niż ECI 5 mkII nie będzie i nie ukrywam że ma to być wzmacniacz na lata (długie).
Dzień dobry. Zwracam się do Państwa z prośbą o poradę, w nadziei, że poruszona przeze mnie kwestia jest już przez Redakcję StereoLife dobrze przetestowana. Ostatnio w moim systemie pojawiła się końcówka mocy Hegel H20, która zastąpiła Yamahę A-S2100. Mój zestaw, pewnie jak i u wielu innych audiofilów, rozwijał się powoli i ewolucyjnie. Po okresie fascynacji płytami CD przyszedł czas na pliki i do wspomnianego zestawu Yamahy (oprócz A-S2100 był to jeszcze CD-S2100 z możliwością wykorzystania przetwornika C/A po kablu USC i koncentrycznym) doszedł Lumin U1 Mini. Z biegiem czasu postanowiłem poprawić co nieco i dołożyłem przetwornik Hegel HD30. Teraz, podobnie jak Państwo, doszedłem do wniosku, że wzmacniacz zintegrowany nie jest w tym układzie wymagany i zdecydowałem się na Hegla H20 (pewnie entuzjastyczna recenzja StereoLife jakiś wpływ na to miała). W moim systemie pracują interkonekty Cardas Sky Clear XLR (analogowy) oraz Albedo Digital BNC (cyfrowy). Chciałem ich używać dalej, ale pojawił się mały problem, którego wcześniej nie przewidziałem. Interkonekty Cardasa są za krótkie (0,5 m), podczas gdy rozstaw gniazd w H20, jak i usytuowanie przetwornika i końcówki (na oddzielnych blatach) powodują, że kabel powinien być dłuższy. Pojawiła się konieczność wymiany interkonektu. Przy tej okazji nie chciałbym popełnić błędu, więc proszę o wskazanie, jakie kable wziąć pod uwagę.
Dzień dobry. Proszę o poradę dotyczącą wymiany wzmacniacza w systemie składającym się z kolumn Audio Physic Tempo VI, wzmacniacza Baltlab Epoca 1v3, odtwarzacza Linn Ikemi, kompletu kabli Nordost Red Dawn i Neel N14E Gold oraz kondycjonera PAL Powerbox v.2. Moją prośbę, a właściwie decyzję zainspirował test kolum Audio Physic Tempo 35, a to dlatego, że w teście znalazły się ciekawe odniesienia do posiadanych przeze mnie Tempo 6. Pierwsze dotyczą wykorzystania potencjału kolumn, a drugie pewnych cech tych kolumn, które zauważam czasami w moim systemie. Konkretnie chodzi o fragment mówiący, że średnicę Tempo VI można było odebrać jako "chłodną, czasami nawet nieprzyjemną, w każdym razie daleką od romantycznego ciepła". To opisuje dobrze wrażenia, gdy na swoim systemie zaczynam głośniej słuchać nagrań z udziałem chóru, orkiestry symfonicznej czy śpiewaków operowych.
Szanowna Redakcjo, wraz z najlepszymi życzeniami przesyłam prośbę o poradę. Mój system powstawał przez wiele lat. Obecny zestaw to wzmacniacz Accuphase E-800, odtwarzacz DP-600, streamer Rose RS250, kolumny Avalon Idea, okablowanie Zavfino oraz Enerr. W odtwarzaczu został wymieniony laser na oryginalny nowy, bo zaczęły się problemy z odczytywaniem warstwy SACD. Teraz jest dobrze, ale ponieważ nie wiadomo, jak dalej będzie się on zachowywał, zakupiłem dość korzystnie transport vintage Accuphase DP-80 ze świetnym transportem Sony KSS 190A. Nie chcę pozbywać się DP-600, bo to był prezent na rocznicę ślubu i ma wartość sentymentalną. Transport DP-80 z założenia miał być alternatywą, gdyby coś się działo z DP-600, ale mam wrażenie, że po działaniach Jarka gra lepiej od transportu w DP-600. Teraz podłączam go do przetwornika C/A w DP-600 przewodem koaksjalnym (Ricable). I tu powstaje zagwozdka. Czy dokupienie zewnętrznego DAC-a, byłoby znaczącą poprawą w stosunku do przetwornika w hi-endowym odtwarzaczu SACD? Głównym źródłem muzyki są płyty CD, a nie pliki, więc wszelkie opcje związane z próbkowaniem nie mają dużego znaczenia. Chodzi mi o dźwięk ze "starego" odtwarzacza Accuphase.
Szanowna Redakcjo, jakiś czas temu wymieniając stary system kina domowego na nieco budżetowe, ale całkiem przyjemnie grające stereo postawiłem na kombinację wzmacniacza NAD C388 i kolumn Audiovector QR3. Niejako z rozpędu kupiłem też odtwarzacz NAD C568 - moduł BluOS działa fajnie, ale jednak lubię wrzucić płytę do napędu. Pozostałe elementy mojego systemu to gramofon Audio-Technica AT-LP5 z wkładką Ortofon 2M Blue, kondycjoner Audioquest Niagara 1200 i kabel Audioquest Thunder, kabel zasilający do wzmacniacza Audioquest Monsoon, kabel zasilający odtwarzacz CD Isotek Initium, kable głośnikowe Tellurium Q Black II, interkonekt Tellurium Q Black oraz interkonekt do gramofonu Pro-Ject Connect It CC. Nie powiem, żeby NAD źle grał, ale... Ostatnio wpadłem na sprzęt Unison Research i całkiem spodobała mi się koncepcja łączenia lamp i tranzystorów. Nie wiem, czy nie będzie to droga w stronę "lepsze jest wrogiem dobrego", ale chcąc poszerzyć nieco scenę i dodać trochę więcej środka, masy i dynamiki (szczególnie przy niższych poziomach głośności) zacząłem się zastanawiać nad modelami Unico Primo i Unico Nuovo (wzmacniacz i odtwarzacz CD). Ponieważ testowaliście niemal wszystkie komponenty mojego systemu, może moglibyście mi podpowiedzieć, czy sprzedawanie ciągle dosyć nowego zestawu i dokładanie do sprzętu Unisona ma sens? Z góry serdecznie dziękuję za pomoc i sugestie. Pozdrawiam!
Szanowna Redakcjo, szukam wysokiej klasy monitorów do zaadaptowanego akustycznie pomieszczenia o powierzchni 12 m². Zainteresowałem się monitorami Equlibrium Nano, ale niestety okazało się, że z trzech wyprodukowanych par dwie pracują u Państwa w redakcji, a producent zapiera się, że więcej nie wyprodukuje. W niedalekiej przyszłości w jego ofercie ma się pojawić nowy produkt, kolumna do niewielkich pomieszczeń, tyle że nie na głośnikach Scan-Speaka, co może powodować, że będą mi się mniej podobały. Obecnie używam kolumn Studio 16 Hertz Arcada 2.5 Signature. Wszystko jest dobrze, zestawy te odpowiadają mi brzmieniowo, natomiast brakuje mi dobrze zdefiniowanej sceny oraz niskie częstotliwości są nieco odklejone od od wysokich i średnich. Czy mogę poprosić podpowiedzi do odsłuchu?
@Piotr - Niestety wcale nie jest tak różowo. Zbadałem temat dokładnie, gdy wpadłem na pomysł zbudowania systemu w swojej koronawirusowej, domowej pracowni (sypialni). W cenie 3000-6000 zł wybór jest spory, ale jeśli chcesz pójść wyżej i uzyskać dźwięk odpowiadający jakościowo podłogówkom podpadający...
Szanowna Redakcjo, pozwalam sobie zwrócić się do Państwa z kilku powodów - po pierwsze na łamach Państwa magazynu znalazłem recenzję wzmacniacza, który posiadam (zdecydowałem się nań po lekturze owego artykułu i jestem bardzo zadowolony), po drugie zaś napisali Państwo również recenzje sporej części kolumn, na które spoglądam teraz. Nie oczekuję "wyroku" (te kolumny na 100% zagrają idealnie), a raczej pewnego ukierunkowania w poszukiwaniach, tym bardziej, że jeśli miałbym umawiać się na odsłuchy, wolałbym robić to w sposób bardziej ukierunkowany, ponieważ w Olsztynie nie bardzo mam gdzie. Posiadane przeze mnie obecnie Monitory Audio Bronze 2 pomyślane były jako uzupełnienie miniwieży Onkyo CR-575D. Po zmianie sprzętu zostały i grają nadal całkiem nieźle, ale czas na zmianę.
Dzień dobry. Potrzebuję Państwa porady. Od jakiegoś czasu przymierzam się do zmiany swoich kolumn głośnikowych Tonsil Siesta. Im bardziej zagłębiam się w temat, tym wiem mniej - taki paradoks. W poszukiwaniu ciekawych propozycji natknąłem się na Wasz test kolumn Kudos Cardea C2, który mnie bardzo urzekł. Generalnie szukałem czegoś tańszego, ale u dystrybutora jest dostępna jeszcze jedna para w atrakcyjnej i na nią mógłbym się szarpnąć. Pierwotnie myślałem o Pylonach Diamond 25, ale wydaje mi się że Kudosy będą bardziej "rasowe dźwiękowo". Polecono mi również Acoustic Energy AE509 w podobnej cenie, ale nie wiem, co o tym sądzić. Mój wzmacniacz to NAD C368 + MDC Bluos, źródło dźwięku to gramofon, TIDAL, pliki cyfrowe, pomieszczenie około 18 m², mało ustawne, kolumny stoją około 80 cm od ściany, a jedna dodatkowo 20 cm przy bocznej ścianie. Nie mam możliwości innego ustawienia. Muzyka, której słucham, to głównie elektronika (psy, goa trance, ambient, psybient, downtempo), ale też i inne gatunki się zdarzają (Kazik/Kult, Lao Che, Lana del Rey, Imagine Dragons, Rammstein, muzyka filmowa). Zależy mi na dobrej dynamice i szczegółowości dźwięku przy niskiej głośności (przeważnie nie słucham muzyki zbyt głośno), wysokiej jakości wysokich i średnich tonów (tego mi brakuje w Tonsilach) i w miarę nisko schodzącym basie. Proszę o poradę, czy zmierzam w dobrym kierunku, kupując te Kudosy. Niestety mieszkam w małej miejscowości i nie mam możliwości posłuchania różnych kolumn, muszę się zdać na opinię innych. Sam też nie jestem osłuchany i wybredny, jednak chciałbym kupić kolumny nietuzinkowe, żeby miały w sobie to coś i dawały radość ze słuchania. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!
Szanowna Redakcjo, to mój pierwszy mail do Państwa, tak wiec na początku chciałbym serdecznie podziękować za prace, serce i pasje, które wkładają Państwo w prowadzenie tego portalu oraz edukowanie społeczności (Państwa poradniki są fantastyczne i zasługują na osobne słowa podziękowań). Regularnie czytam testy w fachowych magazynach drukowanych oraz internetowych, polskich oraz zagranicznych, i szczerze stwierdzam, ze najwyżej cenię (i z największą przyjemnością czytam) właśnie Państwa. Od dawna zamierzałem napisać Państwu słowo podziękowania i uznania, a wiec niniejszym to czynię. Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego piszę. Chciałbym się mianowicie zwrócić do Państwa z prośbą o poradę. Mój główny pokój odsłuchowy zorganizowany jest w sypialni o powierzchni 15-16 metrów kwadratowych, z wykonaną (podstawową) adaptacją akustyczną - dyfuzory Schroedera za głośnikami, podstawowe skyline'y na środku przedniej ściany, na ścianie tylnej fotopanel tłumiący z wełny 10 cm za miejscem odsłuchu, do tego regały z książkami na ścianach - wszystko praktycznie wyeliminowało problemy z echem. Mój aktualny system to Bluesound Node 2i jako źródło (korzystam z TIDAL-a, przede wszystkim w jakości MQA), przetwornik Chord Qutest podłączony optycznie z Bluesoundem, wzmacniacz Leben CS-300F, głośniki Triangle Comète EZ na firmowych podstawkach obciążonych piaskiem, stojących dodatkowo na granitowych płytach, okablowanie od przetwornika do wzmacniacza srebrne (kable od pana Andrzeja Witka na zmianę z Argentum), kable głośnikowe Auditorium 23. Do tego na ciszę nocną słuchawki AKG K701.
Myśląc o nowoczesnym sprzęcie audio, takim jak streamery, słuchawki bezprzewodowe czy głośniki sieciowe, zwykle mamy z tyłu głowy jedną myśl - aby był to produkt na poziomie, lepiej trzymać się...
Rega to brytyjska firma, która zdobyła uznanie melomanów głównie dzięki produkcji wysokiej jakości gramofonów. Klienci czasami zapominają jednak, że jej katalog obejmuje znacznie szerszy asortyment komponentów stereo, takich jak wzmacniacze,...
Ostatnio coraz częściej słyszę wokół zrzędzenie, że wszystko wokół nas staje się coraz gorsze, że nie ma już pachnących pomidorów i prawdziwego chleba, że w telewizji puszczane są same bzdury...
A ja uważam, tak właśnie uważam, słowo klucz, żeby podejść do tego w wyluzowany i spokojny sposób jak ktoś to kupuje to znaczy że go na niego stać i pewnie ma g...
"Po "Synchronicity" zespół się rozpadł. Powód?...". Kompletna nieprawda! Ten zespół się nigdy nie rozpadł. Po prostu zawiesili koncertowanie i robienie nowych r...
@R Bardzo mi się podobało "Poza tym pełno dźwięków z instrumentów o których nawet nie słyszałem i prezenterów jak cudownie ich sprzęt oddaje ich barwę i dynamik...
Francuski producent sprzętu audio zaprezentował wzmacniacz zintegrowany nowej generacji. Model Astra, bo o nim mowa, to rezultat 15 lat intensywnych...
Z badań i raportów dotyczących udziału poszczególnych nośników i platform w rynku muzycznym wynika, że pliki i serwisy streamingowe wyprzedzają konkurencję o kilka okrążeń. Temat nośników fizycznych wydaje się zamknięty i nawet ogarniająca cały świat moda na winyle i gramofony nie jest w stanie odwrócić losów tej wojny. O ile...
In Norse mythology, Thor is known as the god of thunder, lightning, marriage, vitality, agriculture, and the home hearth. He was said to be more sympathetic to humans than his father, Odin, though equally violent. He traveled in a chariot...
Manufacturers of hi-fi equipment like to brag about their peak performance, but in any company's product lineup, the key role is played by the models that simply sell best. They are the ones that provide funds for further development and...
Sonus Faber announced the launch of Suprema, a groundbreaking loudspeaker system rooted in luxury, unparalleled audio excellence and meticulous craftsmanship. Marking the brand's 40th anniversary, the Suprema system, featuring two main columns, two subwoofers and one electronic crossover, represents the...
Na rynku muzycznym i sprzętowym obserwujemy obecnie rewolucję, która wydaje się nawet ważniejsza, niż wprowadzenie pierwszych kaset magnetofonowych, płyt kompaktowych,...
Dzień dobry. Z dużym zaciekawieniem przeczytałem na Państwa stronie test kabli zasilających Enerr Transcenda Ultimate i mam do Państwa pytanie. Posiadam listwę Enerr Performer z dedykowanym kablem Performer HC i przymierzam się…
Szanowna Redakcjo, pozwalam sobie do Państwa napisać w następującej sprawie. Otóż aktualnie słucham muzyki na zestawie złożonym z kolumn Pylon Audio Diamond 28, wzmacniacza Haiku Audio Sol 2 i odtwarzacza Arcam CD…
Dzień dobry. Zwracam się do Państwa z prośbą o poradę, w nadziei, że poruszona przeze mnie kwestia jest już przez Redakcję StereoLife dobrze przetestowana. Ostatnio w moim systemie pojawiła się końcówka mocy…
Dzień dobry. Proszę o poradę dotyczącą wymiany wzmacniacza w systemie składającym się z kolumn Audio Physic Tempo VI, wzmacniacza Baltlab Epoca 1v3, odtwarzacza Linn Ikemi, kompletu kabli Nordost Red Dawn i Neel…
Szanowna Redakcjo, wraz z najlepszymi życzeniami przesyłam prośbę o poradę. Mój system powstawał przez wiele lat. Obecny zestaw to wzmacniacz Accuphase E-800, odtwarzacz DP-600, streamer Rose RS250, kolumny Avalon Idea, okablowanie Zavfino…
Szanowna Redakcjo, jakiś czas temu wymieniając stary system kina domowego na nieco budżetowe, ale całkiem przyjemnie grające stereo postawiłem na kombinację wzmacniacza NAD C388 i kolumn Audiovector QR3. Niejako z rozpędu kupiłem…
Szanowna Redakcjo, szukam wysokiej klasy monitorów do zaadaptowanego akustycznie pomieszczenia o powierzchni 12 m². Zainteresowałem się monitorami Equlibrium Nano, ale niestety okazało się, że z trzech wyprodukowanych par dwie pracują u Państwa…
Szanowna Redakcjo, pozwalam sobie zwrócić się do Państwa z kilku powodów - po pierwsze na łamach Państwa magazynu znalazłem recenzję wzmacniacza, który posiadam (zdecydowałem się nań po lekturze owego artykułu i jestem…
Dzień dobry. Potrzebuję Państwa porady. Od jakiegoś czasu przymierzam się do zmiany swoich kolumn głośnikowych Tonsil Siesta. Im bardziej zagłębiam się w temat, tym wiem mniej - taki paradoks. W poszukiwaniu ciekawych…
Chcąc poznać ludzi zajmujących się sprzętem audio, związanych z tą branżą zawodowo, natkniemy się na wywiady z konstruktorami, przedsiębiorcami, sprzedawcami,...
Strona używa plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej na temat danych osobowych, zapoznając się z naszą polityką prywatności.
Andrzej