Bannery górne

A+ A A-

TIDAL i Deezer w soundbarach Yamahy

TIDAL i Deezer w soundbarach Yamahy

Yamaha opracowała nową wersję oprogramowania przeznaczoną dla cyfrowych projektorów dźwięku oraz soundbarów kompatybilnych z systemem MusicCast. Aktualizacja została opracowana z myślą o cyfrowych projektorach dźwięku MusicCast YSP-5600, MusicCast YSP-2700, MusicCast YSP-1600, MusicCast SRT-1500 oraz MusicCast YAS-306. Jej kluczowym elementem jest wsparcie dla globalnych internetowych serwisów muzycznych TIDAL oraz Deezer. Po zaktualizowaniu oprogramowania użytkownicy, którzy mają założone konta w wymienionych serwisach, będą mogli cieszyć się dostępem do ogromnych bibliotek muzycznych, wygodnie sterując odtwarzaniem muzyki z poziomu swojego smartfona lub tabletu.

DALI partnerem technologicznym wystawy Dali kontra Warhol

DALI partnerem technologicznym wystawy Dali kontra Warhol

Duński producent głośników wraz ze swoim polskim dystrybutorem informują, że firma DALI została zaproszona do roli Partnera Technologicznego wystawy Dali Kontra Warhol, podejmując się zadania nagłośnienia strefy chillout wystawy przy pomocy naściennych kolumn głośnikowych DALI Rubicon LCR. Wystawa Dali kontra Warhol pokazuje dwóch artystów, którzy nie mieszczą się w ciasnych ramach swoich czasów. Wystawa to zestawienie dwóch wybitnych indywidualności XX wieku - artystów tworzących w wielkim obszarze sztuki, poczynając od malarstwa po film i podniesiony na piedestał design. Z początku wydaje się, że twórców wszystko dzieli - pochodzenie, miejsce urodzenia, język, świat wyobraźni oraz warsztat. Dzieli ich także epoka i osobiste podejście do sztuki. Dali już na początku XX wieku jest wyznawcą nowego kierunku w malarstwie, jakim jest surrealizm. Tworzy, posługując się rewelacyjną techniką i bardzo pewną ręką, namiętne, pełne fantasmagorii oniryczne kompozycje na płótnie i papierze. W tym czasie, gdzieś wśród robotniczych dzielnic Pittsburgha w Pensylwanii rodzi się Andy Warhol. Nic nie zapowiada, że kilkadziesiąt lat później potomek słowackich emigrantów zostanie okrzyknięty papieżem pop-artu. Warhol tworzy niezliczone, powielane w druku portrety gwiazd ekranu i puszek z zupą Campbella.

JBL w Księdze Rekordów Guinessa

JBL w Księdze Rekordów Guinessa

To już oficjalnie potwierdzone - JBL znalazł się w Księdze Rekordów Guinnessa. 25 kwietnia w klubie Village Underground w Londynie 1000 głośników JBL Flip 4 zagrało symultanicznie ze źródła, którym było jedno urządzenie przenośne. Tym samym JBL pobił wcześniejszy rekord ustanowiony w 2016 roku przez firmę Ultimate Ears - jednocześnie zagrało wówczas 208 głośników. Świadkami wydarzenia byli zaproszeni goście, a wśród nich dziennikarze, blogerzy oraz holenderscy DJ-e Sunnery James i Ryan Marciano.

Sennheiser wspiera kampanię społeczną "Usłysz dobre dźwięki"

Sennheiser wspiera kampanię społeczną "Usłysz dobre dźwięki"

Firma Sennheiser ogłosiła start akcji "Słuchaj odpowiedzialnie", która jest częścią kampanii społecznej "Usłysz dobre dźwięki", organizowanej wspólnie z Filharmonią im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Akcja ma na celu uświadomienie konsumentom, jak ważna jest ochrona słuchu oraz w jaki sposób bezpiecznie korzystać ze słuchawek, z zachowaniem najwyższej przyjemności w trakcie słuchania muzyki. W ramach kampanii producent uruchomił dedykowaną stronę internetową, na której można zapoznać się z najważniejszymi zasadami odpowiedzialnego korzystania ze słuchawek.

Indiana Line w Top Hi-Fi & Video Design

Indiana Line w Top Hi-Fi & Video Design

Indiana Line to włoski producent kolumn głośnikowych, które przy niewygórowanych cenach mają zapewniać bardzo dobre brzmienie. Teraz wszystkie modele tej marki są dostępne w salonach ogólnopolskiej sieci Top Hi-Fi & Video Design. Historia marki Indiana Line sięga lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Początki firmy przypadają na złotą erę hi-fi we Włoszech. Konsekwencję tego można dostrzec we wszystkich produktach z logo Indiana Line, także tych oferowanych obecnie. Od samego początku, aż do dzisiaj, projektanci dążą do tego, aby połączyć elegancką, atrakcyjną stylistykę z bardzo dobrą jakością dźwięku. Niezależnie od serii - Diva, Tesi lub Nota - wszystkie modele wykorzystują przetworniki niskotonowe z wysokiej jakości wzmacnianymi membranami polipropylenowymi. Materiał ten spotkamy zarówno w niewielkich, kompaktowych konstrukcjach podstawkowych, jak i zaawansowanych wolnostojących. Przetworniki opracowane przez projektantów Indiana Line mają idealnie współpracować z wykorzystywanymi w każdym z modeli kopułkami wysokotonowymi.

Polpak Poland oficjalnym dystrybutorem XLO na Europę

Polpak Poland oficjalnym dystrybutorem XLO na Europę

Firma XLO International produkująca kable i akcesoria do zastosowań audio poinformowała o podpisaniu umowy, w której mianuje polską firmę Polpak Poland wyłącznym dystrybutorem wszystkich swoich produktów na terenie całej Europy. Jest to ważny krok dla obu firm, mający poszerzyć zasięg marki XLO na naszym kontynencie poprzez dostarczanie obecnym i nowym partnerom najlepszych produktów i usług. Ponadto umowa zapewni dostępność pełnej oferty marki XLO, dzięki czemu dealerzy będą mogli cieszyć się znacznie szybszymi dostawami. Polpak Poland będzie oferować produkty XLO za pośrednictwem lokalnych dystrybutorów detalicznych, wyspecjalizowanych salonów, sklepów on-line i firm instalacyjnych. Dodatkowo juz w maju polska firma weźmie udział w targach High End w Monachium, gdzie będzie można obejrzeć pełen wachlarz produktów XLO.

Denon i Marantz wprowadzają aplikację Audyssey MultEQ Editor

Denon i Marantz wrpowadzają aplikację Audyssey MultEQ Editor

Blisko współpracujące ze sobą firmy Denon i Marantz uruchomiły dziś nową aplikację Audyssey MultEQ Editor, pozwalającą miłośnikom kina domowego na udoskonalenie i dostosowanie ustawień swoich systemów, w celu uzyskania jeszcze lepszego brzmienia surround. Najnowsze urządzenia audio-wideo tych producentów wykorzystują Audyssey MultEQ Editor, aby w prosty i dokładny sposób skalibrować i dostosować system do warunków odsłuchowych pomieszczenia przy pomocy jednego przycisku. Technologia Audyssey wykrywa rozmiar, typ oraz konfigurację głośników, których używamy, oraz mierzy ich sygnał w pomieszczeniu, aby uzyskać optymalne brzmienie - niezależnie od tego, czy używamy prostej konfiguracji 5.1 czy też pełnej mocy dźwięku przestrzennego.

TIDAL i Deezer w systemie MusicCast

TIDAL i Deezer w systemie MusicCast

Yamaha wzbogaca swój system MusicCast o pełną kompatybilność z serwisami muzycznymi i rozrywkowymi TIDAL oraz Deezer. Dostęp do tych platform internetowych zapewnią wszystkie nowe produkty z rodziny MusicCast, których sprzedaż rozpocznie się jeszcze w 2017 roku. Na drugie półrocze planowana jest aktualizacja dla pozostałych modeli Yamaha MusicCast, dzięki której również one zyskają możliwość obsługi wymienionych serwisów muzycznych. Wśród urządzeń kompatybilnych z firmowym systemem znajdują się głośniki bezprzewodowe, soundbary, amplitunery kina domowego, sieciowe wzmacniacze bezprzewodowe, amplitunery hi-fi oraz modele z serii PianoCraft.

Rynek polskich producentów audio - raport Grant Thornton i StereoLife

Rynek polskich producentów audio - raport Grant Thornton i StereoLife

Miło nam poinformować o opublikowanym właśnie raporcie dotyczącym rynku polskich producentów sprzętu audio, przygotowanym przez firmę audytorsko-doradczą Grant Thornton we współpracy z portalem StereoLife. Opracowanie to jest bardzo ciekawym, przekrojowym spojrzeniem na rynek tworzony przez nasze rodzime firmy. Oprócz wykresów, wniosków i danych zebranych na podstawie przeprowadzonej w branży ankiety, znajdziecie tu opinie kilku ekspertów, w tym Tomasza Roguli z Zeta Zero, Piotra Kwiatkowskiego z Audiothlonu i Mateusza Jujki z Pylon Audio. Raport koncentruje się na kwestiach typowo biznesowych, ale można w nim znaleźć wiele informacji równie ciekawych z punktu widzenia zwykłego audiofila - jaka była geneza powstania polskich firm, jakie działania promocyjne przyniosły im najwięcej korzyści, jak ważny jest dla nich eksport, jak starają się spełnić wymagania klientów oraz jakiego wzrostu przychodów spodziewają się w najbliższej przyszłości. Autorzy publikacji pokusili się również o stworzenie przykładowego systemu zbudowanego z urządzeń pochodzących wyłącznie od polskich producentów. Cena tego zestawu sięgnęła 682000 zł, a to chyba i tak nie jest ani najbardziej rozbudowana ani rekordowa konfiguracja. Co ciekawe, raport przygotowany przez Grant Thornton i StereoLife podchwyciły już największe magazyny i portale biznesowe w Polsce, w tym Onet, Interia, Puls Biznesu, Bankier.pl, wGospodarce.pl czy Money.pl.

Samsung kupuje Harmana

Samsung kupuje Harmana

8 miliardów dolarów. Tyle kosztowało przejęcie amerykańskiego koncernu Harman International Industries przez Samsung Electronics. To trzy razy więcej, niż Apple wydało na kupno marki Beats. Koreańska firma przejęła tym samym właściciela takich marek, jak Harman Kardon, AKG, JBL, Mark Levinson, Infinity, Lexicon czy Revel. Co ciekawe, głównym motywem działania Samsunga jest ekspansja na rynku motoryzacyjnym. Wymienione marki opowiadają bowiem nie tylko za produkcję sprzętu audio i akcesoriów takich jak słuchawki i głośniki bezprzewodowe, ale dostarczają również technologie wykorzystywane w samochodach produkowanych przez koncerny General Motors i Fiat Chrysler. Mówi się, że to właśnie kontrakty podpisywane w związku z rozwojem technologii w motoryzacji mogą stanowić dla Samsunga prawdziwą żyłę złota. Ogłoszona niedawno transakcja prawdopodobnie namiesza w świecie rozwiązań samochodowych, ale możliwe, że wprowadzi też coś nowego na rynek audio. Kupno Harmana to największe przejęcie Samsunga w historii.

Polecany film

Bannery dolne

Wyszukiwarka

Najnowsze testy

Poprzedni Następny
Tsakiridis Aeolos Plus

Tsakiridis Aeolos Plus

Mimo, że Tsakiridis ma dokładnie trzydzieści lat doświadczenia w branży audio, nigdy wcześniej nie słyszałem o tej firmie. To jest, aż do momentu otrzymania wzmacniacza o wdzięcznej nazwie Aeolos. Zupełnie...

DALI Spektor 2

DALI Spektor 2

Kiedy zaczynałem zabawę w testowanie sprzętu audio, ułożyłem listę żelaznych postanowień, których zamierzałem się trzymać. Wiecie, coś w rodzaju postanowień noworocznych. Większość z nich udało mi się utrzymać w mocy...

Pylon Audio Coral 25

Pylon Audio Coral 25

Nie ma chyba w świecie audio osoby, która nie zna albo po prostu nie zetknęła się z firmą Pylon Audio. Proszę nawet nie żartować, bo nie uwierzę, że istnieje ktoś,...

Polecane artykuły

Bannery boczne

Ostatnie aktywności

Newsy muzyczne

SALK - Matronika

SALK - Matronika

Debiutancki album zespołu SALK w kwietniu trafił już w ręce fanów. W dniu premiery zespół zaprezentował się na poznańskim festiwalu...

Nowe komentarze

Bart
Nie po najmniejszej linii oporu, tylko po linii najmniejszego oporu:-)
DarkSid3
Postaramy się, aby jak najszybciej pokazały się w Audiomagic.pl. Na tę chwilę nawet cen nie mamy.
Miłosz
2 W/32 Ω? Nie 6?
arkadioo
Mam w domu 15-letnie kolumny firmy Qba (Elements 1.1) i po przeczytaniu owej recenzji postanowiłem skonfrontować i być może zakupić ww Opale 20. Ustawiłem je ob...

Newsy sprzętowe

Onkyo TX-RZ820

Onkyo TX-RZ820

Firma Onkyo zapowiedziała wprowadzenie do Polski siedmiokanałowego amplitunera sieciowego o oznaczeniu TX-RZ820. Nowe urządzenie, dzięki dużej wydajności i wysokiej mocy...

Galerie

Poradniki

Jak złożyć system stereo w siedmiu prostych krokach

Na łamach naszego portalu publikowaliśmy już poradniki dotyczące rzeczy dość podstawowych, jak i tych bardziej skomplikowanych. Doradzaliśmy jak wybierać słuchawki,...

Wywiady

Siegfried Amft - T+A

[English version] Mówi się, że w skomplikowanym i specyficznym świecie sprzętu audio liczą się nie tylko marki i produkty, ale...

Fotorelacje

Audio Video Show 2016

Audio Video Show 2016

Audio Video Show 2016 już za nami... Z dużym wyprzedzeniem zapowiadano, że tegoroczna edycja największej wystawy sprzętu audio w Polsce...

Reportaże

Audio Video Show 2016

Swoją relację z tegorocznego Audio Video Show pisałem prawie dwa miesiące. Uznałem, że wyjątkowo nie będę pierwszy, ale za to...

Audiofilska Majówka 2016 w Q21

Mimo rosnącej popularności wysokiej klasy sprzętu audio i pozytywnych sygnałów z rynku, kalendarz audiofilskich imprez w naszym kraju wcale nie...

Audio Research u Marantza

Jak to się wszystko ciekawie układa... Dopiero co mieliśmy okazję odwiedzić nowy salon Focala w Warszawie, gdzie zwróciliśmy uwagę na...

Z wizytą w salonie Focal Polska

Pod koniec kwietnia otrzymaliśmy zaproszenie do nowo otwartego salonu Focal Polska mieszczącego się w Warszawie. Kolejny audiofilski przystanek na mapie...

Popularne poradniki

Cytaty

Boulanger.png

Ta strona używa plików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej dowiesz się tutaj.