A+ A A-

Współpraca

Serwis StereoLife jest otwarty na propozycje współpracy dotyczącej zarówno publikowania informacji prasowych, recenzji i testów, jak i organizowania wspólnych akcji, wymiany materiałów, publikowania bannerów itd. Informacje na temat współpracy w zakresie tworzenia poszczególnych działów StereoLife zamieszczamy poniżej. Jeśli nie znajdą Państwo w nich odpowiedzi na swoje pytania, prosimy skierować do nas maila na adres redakcja@stereolife.pl.

Blog

Notki publikowane na blogu są wyłącznie tekstami autorstwa naszych redaktorów i nie ma możliwości zamieszczania w tym dziale zewnętrznych artykułów. Dopuszczamy co najwyżej możliwość napisania notki blogowej w oparciu o dostarczone materiały lub linki. Jeśli uznamy, że temat może zainteresować nas i naszych czytelników, wówczas taki tekst na blogu może się pojawić. Na blogu pojawiają się także teksty związane z innymi akcjami promowanymi przez StereoLife, a więc zapowiedzi koncertów, informacje o patronacie medialnym lub luźne przemyślenia na temat konkretnego wydarzenia. Na blogu lądują również wszelkiego rodzaju konkursy i inne akcje promocyjne.

Newsy

W tym dziale zasada jest prosta - publikujemy najświeższe doniesienia prasowe na tematy związane z muzyką i sprzętem audio. Jeśli chcą Państwo, aby na stronie StereoLife znalazła się informacja o nowej płycie, teledysku, wydarzeniu, sprzęcie lub czymkolwiek innym, wystarczy wysłać nam maila na adres redakcja@stereolife.pl. Samodzielnie publikujemy jedynie notki dotyczące płyt lub urządzeń, które nie są dostępne w Polsce. Pozostali muszą uraczyć nas mailem. Wymagana jest tematyka zgodna z profilem serwisu StereoLife, tekst wpisany w treści maila lub w pliku TXT lub DOC o minimalnej długości 1000 znaków oraz załączone zdjęcie w stosownej rozdzielczości (1024x768 pikseli lub większe) w formacie JPG lub PNG. Uwaga - do działu nowości nie wklejamy informacji o tymczasowych promocjach, nowych kolorach sprzętu, który już opisywaliśmy w dziale nowości itd. Nie zgadzamy się także na rozbijanie jednej informacji prasowej na kilka mniejszych. No chyba, że bardzo kogoś lubimy;-)

Migawki

W tym dziale lądują newsy, które nie spełniają kryterium ilości znaków. Jeżeli chcą Państwo wysyłać materiały z myślą o publikacji jako migawki, prosimy o załączenie jak najlepszych i jak największych zdjęć. Redakcja dodaje również własne migawki na podstawie materiałów znalezionych w sieci - zdjęcia pochodzą zazwyczaj ze stron producentów sprzętu lub zespołów i agencji muzycznych.

Testy

StereoLife publikuje testy urządzeń, które przechodzą wstępną selekcję redakcji lub zostaną uznane za szczególnie interesujące lub wartościowe. Wychodzimy z założenia, że nie ma sensu poświęcać czasu na pisanie recenzji i robienie sesji fotograficznych urządzeniom, które nie są tego warte. Dlatego już sam fakt znalezienia się danego sprzętu w naszym dziale testów można traktować jako wyróżnienie. Testy są nakierowane na informowanie czytelników o funkcjonalności, brzmieniu i cechach szczególnych sprzętu, a nie wymienianiu suchych danych technicznych. Dodatkowo na StereoLife obowiązuje unikatowy system ocen graficznych oparty na ocenach jakościowych, a nie ilościowych. Uważamy, że oceny gwiazdkowe, procentowe i punktowe nie są w stanie oddać charakteru brzmienia sprzętu i nie pozwalają na rzetelne porównanie jednych urządzeń z innymi. Dlatego skupiamy się na indywidualnym charakterze każdego urządzenia audio i tym, co ciekawego można z nim zrobić. Większości testowanych urzadzeń organizujemy od razu sesję fotograficzną, więc na ostateczny materiał składają się wysokiej jakości zdjęcia oraz dokładny opis budowy, brzmienia i funkcjonalności, często będący dziełem kilku redaktorów. Urządzenia uznane przez nich za szczególnie wartościowe mogą otrzymać jedną z kilku nagród. Jeśli chcą Państwo dostarczyć nam sprzęt do testów, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny, ponieważ ze względu na duże zainteresowanie tymi artykułami terminy testów w naszym portalu są zwykle rezerwowane z kilkutygodniowym wyprzedzeniem.

Płyty

Nasi redaktorzy regularnie publikują na stronie StereoLife recenzje płyt. Aby umożliwić nam opublikowanie takiej recenzji, należy się z nami skontaktować. Płyty wysłane do redakcji StereoLife nie podlegają zwrotowi. Informujemy, że nie wszystkie udostępniane płyty są przez nas opisywane, ponieważ zwykle piszemy tylko o tych albumach, które uważamy za wartościowe.

Poradniki

Poradniki są artykułami typowo informacyjnymi przygotowywanymi przez nasz zespół redakcyjny, czasami również we współpracy z innymi specjalistami z danej dziedziny. Artykuły w tym dziale są zwykle ukierunkowane na jakiś konkretny problem lub rodzaj sprzętu, co niejako z definicji czyni z nich łakomy kąsek dla firm chcących promować swoje produkty. Dopuszczamy taką współpracę pod jednym warunkiem - poradniki muszą być rzetelne i obiektywne, a ich ostateczny kształt zależy tylko i wyłącznie od członków redakcji, którzy czuwają nad tym, aby poradniki były wartościowe z punktu widzenia czytelnika. W artykułach tego typu wolimy wskazywać różne drogi i informować o rozmaitych możliwościach, wskazując plusy i minusy różnych rozwiązań.

Wywiady

Wywiady prowadzimy zarówno na żywo, jak i drogą korespondencyjną. Szczegóły ustalane są indywidualnie.

Relacje

Jeżeli gdzieś szykuje się ciekawa akcja lub wydarzenie mające związek z muzyką lub sprzętem audio, nie zaszkodzi wysłać do nas informacji i zaproszenia. Jeżeli zależy Państwu na nagłośnieniu jakiejś imprezy lub wydarzenia za pośrednictwem naszej strony, wystarczy wysłać maila na adres redakcja@stereolife.pl. Zwykle odpowiadamy na maile w ciągu 24 godzin. Jesteśmy przygotowani zarówno do przygotowywania i publikowania relacji w formie tekstu i zdjęć, jak również materiałów wideo.

Vintage

W tym dziale publikujemy informacyjne artykuły dotyczące sprzętu, który nie jest już produkowany. Urządzenia te opisujemy na podstawie informacji, jakie można znaleźć w sieci, co często oznacza nawet przeszukiwanie aukcji i innych archiwalnych stron. Ponieważ są to rzadkie urządzenia, często trudno jest znaleźć dobre zdjęcia i określić ich autora, więc opieramy się na tym, co znajduje się w rozmaitych zakamarkach Internetu. Wszystkich zainteresowanych współtworzeniem tego archiwum lub publikowaniem na jego łamach opisów konkretnych urządzeń zapraszamy do kontaktu mailowego.

Prezentacje

Prezentacje to przekrojowe artykuły w których prezentujemy zazwyczaj historię, filozofię i dokonania danej marki lub instytucji. Artykuły te bazują na sprawdzonych źródłach historycznych oraz materiałach zgromadzonych na zlecenie lub w porozumieniu z przedstawicielami firmy o której traktują. W celu zredagowania takiego artykułu, prosimy o kontakt z naszą redakcją - szczegóły ustalamy indywidualnie.

VideoTeka

W tym dziale wklejamy teledyski i filmy, które naszym zdaniem są szczególnie godne polecenia. Często są to materiały polecone nam przez czytelników albo współpracujące z nami firmy i instytucje, więc jeśli chcą Państwo podzielić się z nami swoimi materiałami, wystarczy przesłać nam link do filmu zamieszczonego w serwisie YouTube. Mogą to być oczywiście materiały przygotowane przez nas i zamieszczone w naszym kanale. Zaznaczamy, że w dziale VideoTeka nie ma filmów czy plików zamieszczonych na naszym serwerze i przygotowanych do pobrania. Są to tylko i wyłącznie linki prowadzące do materiałów zamieszczonych na YouTubie, więc wystawienie tam swojego filmu jest warunkiem koniecznym do opublikowania go w VideoTece.

Wyszukiwarka

Komentarze

Bardzo fajna i rzeczowa recenzja. Od kilku miesięcy posiadam Rotela A14 i w porównaniu do poprzedniej serii 12 Rotel zrobił duży krok do przodu, przy czym wróci...
Daro
Fajny uniwersalny klocek. Mam pytanie czy miał ktoś okazję porównać to z Onkyo TX-8150? Czy zauważymy "lepsze" brzmienie czy tylko po prostu inne?
Cieszymy się, że tak się spodobało, ale postanowiliśmy aż tak szczegółowo nie opisywać brzmienia prezentowanych systemów z kilku powodów. Po pierwsze, nie mamy ...

Newsy

AudioQuest NightHawk Carbon

AudioQuest NightHawk Carbon

AudioQuest wprowadza do sprzedaży słuchawki NightHawk Carbon. Model ten jest bardziej wyrafinowaną i dojrzalszą wersją wielokrotnie nagradzanych NightHawków i szczyci...

Ostatnie aktywności

Popularne testy

Popularne artykuły

Lista prowadzących

Partnerzy StereoLife

Rock'n'Roll Will Never Die!
Tytuł mówi w zasadzie wszystko. Blog prowadzony przez naszego specjalistę od szeroko pojętej muzyki rockowej - Pawła Pałasza. Mamy nadzieję, że nie zginie nigdy!
Sidemainstream
Muzyczny blog Jędrzeja Dobosza - bank informacji o nowościach muzycznych, okraszonych opisami, ciekawostkami i próbami ocenienia jakości. Jak twierdzi sam autor, nieważne czy podąża się autostradą głównego nurtu, czy też pobocznymi, alternatywnymi dróżkami - ważne, aby muzyka była dobra.
Rolowy Świat Muzyki
Blog prowadzącego nasz dział muzyczny Karola Otkały, w skrócie Rola. Mnóstwo dobrej muzyki i nie zawsze poprawnych politycznie komentarzy.
The Rockferry
Blog Zuzanny Janickiej o muzyce i wszystkim, co z nią związane. Nowości, płyty, wydarzenia, zestawienia, wywiady... Prawdziwa kopalnia wiedzy o muzyce.
Subiektywny Dziennik Muzyczny
Blog prowadzony przez Rafała Garszczyńskiego - redaktora miesięcznika JazzPRESS i RadioJAZZ, którego recenzje pojawiają się również w naszym portalu. Ogromna ilość płyt jazzowych, a podobno to wcale nie wszystko, może jakiś ułamek tego, co Rafałowi udało się przesłuchać i opisać. Biblia jazzu!
Music On The Head
Muzyczny blog naszego redakcyjnego kolegi, Jarka Święcickiego. O płytach, sprzęcie i ciekawostkach z życia audiofila.

Gościmy

Odwiedza nas 146 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik

Odsłon artykułów:
6623087

Ta strona używa plików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej dowiesz się tutaj.