Bannery górne

A+ A A-

Onkyo TX-RZ820

Onkyo TX-RZ820

Firma Onkyo zapowiedziała wprowadzenie do Polski siedmiokanałowego amplitunera sieciowego o oznaczeniu TX-RZ820. Nowe urządzenie, dzięki dużej wydajności i wysokiej mocy wyjściowej, może z powodzeniem służyć jako bardzo solidny wzmacniacz stereo, ale także jako potężny piec z łatwością napędzający nawet rozbudowany, trójwymiarowy system kina domowego. Bardzo dobre walory dźwiękowe mają być uzupełnione pełnym dostępem do Internetu i zdolnością do tworzenia bezprzewodowego multiroomu.

Harman Kardon Aura Studio 2

Harman Kardon Aura Studio 2

Harman Kardon wprowadza na rynek nowy głośnik bezprzewodowy, który ma wyróżniać się na tle innych modeli wyjątkową konstrukcją i ciekawym podświetleniem. Aura Studio 2 to projekt, który inspirację czerpie z kultowych głośników Harman Kardon Soundsticks będących częścią wystawy stałej muzeum MoMA w Nowym Jorku. Producent zapewnia, że Harman Kardon Aura Studio 2 to również prostota użytkowania, a przede wszystkim dźwięk wysokiej jakości. Konstruktorzy dodali także możliwość strumieniowego przesyłania dźwięku przez Bluetooth.

Audeze iSine 10 i iSine 20

Audeze iSine 10 i iSine 20

Firma Audeze wprowadza do polskiej oferty dwa modele słuchawek dousznych. iSine 10 oraz iSine 20 wyposażone są w znak rozpoznawczy firmy Audeze czyli planarne membrany, dzięki którym mają zapewniać niezwykle naturalny dźwięk przy zachowaniu precyzyjnej kontroli i szybkiej reakcji. Magnesy Fluxor wraz z dużymi, 30-milimetrowymi planarnymi membranami magnetycznymi gwarantują zdaniem producenta precyzyjną kontrolę i ekstremalną szybkość reakcji, przy jednoczesnym zredukowaniu zniekształceń do absolutnego minimum. Słuchawki iSine 20 idą o krok dalej w porównaniu z iSine 10. Model ten wyposażony jest w jeszcze dłuższą cewkę Uniforce, która w większym stopniu pokrywa ultracienką membranę.

Denon AVR-X2400H i AVR-X1400H

Denon AVR-X2400H i AVR-X1400H

Denon wprowadza dwa nowe amplitunery sieciowe piątej generacji - AVR-X2400H i AVR-X1400H. Oba modele są w pełni kompatybilne z najnowszymi standartami obrazu i dźwięku, włącznie z Dolby Atmos z DTS:X, 4K Ultra HD z HDR (High Dynamic Range) oraz Dolby Vision wraz z wysoce precyzyjną konfiguracją i optymalizacją Audyssey MultiEQ. Dodatkowo nowe amplitunery mogą już współpracować z niedawno wprowadzoną aplikacją Audyssey MultiEQ Editor. Oba urządzenia wprowadzają również rozwiązanie HEOS multiroom na nowy, bardzo korzystny poziom cenowy, pozwalając na połączenie ich z innymi produktami marki HEOS, w celu uzyskania spójnego systemu domowej rozrywki, w całości kontrolowanego przy pomocy aplikacji w smartfonie, czy tablecie.

KBL Sound Synchro Master Power

KBL Sound Synchro Master Power

Polski specjalista od okablowania i akcesoriów audio wprowadza nowy model sieciówki z serii Tricord Power, który od razu stał się jednocześnie nowym flagowcem tej marki. Kabel Synchro Master Power jest ukoronowaniem serii Tricord Power. To produkt absolutnie bezkompromisowy we wszystkich rozwiązaniach konstrukcyjnych i materiałowych. Podobnie, jak we wszystkich Tricordach, stosuje się tu tłumienie i ekranowanie dobrane indywidualnie pod kątem funkcji, którą pełni każda z trzech żył. Przewodnikiem jest czysta miedź monokrystaliczna. Większość produktów KBL Sound pozwala pozbyć się mechanicznego charakteru brzmienia, rezydującego w mniejszym lub większym stopniu w niemal wszystkich systemach audio, co niejednokrotnie jest zmorą ich właścicieli. Zdaniem producenta, kabel zasilający Synchro Master Power robi to jednak w stopniu jeszcze większym, w pewnym sensie działa raczej jak urządzenie do synchronizacji i harmonizowania, wprowadza porządek i układa właściwe proporcje wszystkich aspektów brzmienia.

MrSpeakers Aeon

MrSpeakers Aeon

Zaspokojenie wielu potrzeb i zróżnicowanych możliwości finansowych to cel, jaki od zakończenia produkcji słuchawek Alpha i Mad Dog przyświecał firmie MrSpeakers przy tworzeniu autorskiej serii słuchawek. Pierwsze rezultaty jej prac w tym kierunku to słuchawki z linii Ether i Ether Flow, które łącznie zgarnęły ponad dwadzieścia nagród za wydajność i wzornictwo. Nowy zestaw słuchawkowy o nazwie Aeon ma zawierać całą technologię słuchawek Ether Flow w kompaktowej, wygodnej i ekonomicznie zaprojektowanej obudowie, zapewniając najlepszą jakość dźwięku w znacznie korzystniejszej cenie. Podobnie, jak poprzednie modele, nowe słuchawki są projektowane i wytwarzane w San Diego w Kalifornii.

Amphion Argon 3LS

Amphion Argon 3LS

Fiński producent kolumn głośnikowych wprowadził na polski rynek najnowszy głośnik z rodziny Argonc - 3LS. Ten olnostojący model opiera się konstrukcyjnie na znanych już produktach Amphiona i dodatkowo wykorzystuje innowacyjne rozwiązania z linii monitorów studyjnych. Po szybkim wzroście popularności Amphiona wśród najlepszych producentów audio, projektanci firmy wykorzystali swoje doświadczenie zdobyte podczas opracowywania profesjonalnego audio do stworzenia domowego nagłośnienia. Dlatego większość opinii odnoszących się do monitorów studyjnych dotyczy również wolnostojącego modelu Argon 3LS. Najmocniejszymi punktami nowych Argonów mają być precyzyjne obrazowanie 3D, ekstremalna detaliczność i szeroki obszar optymalnego odsłuchu, a także fenomenalna muzykalność.

Marantz NR1608 i NR1508

Marantz NR1608 i NR1508

Marantz ogłosił wprowadzenie dwóch sieciowych amplitunerów kina domowego w wersji slim - NR1608 oraz NR1508. Urządzenia te łączą w sobie najnowsze funkcjonalności kina domowego, z możliwością odtwarzania muzyki w trybie multiroom, a wszystko to w niewielkiej obudowie, którą bez problemu można umieścić nawet w najciaśniejszej przestrzeni. Nowe amplitunery Marantza są kompatybilne z najnowszymi materiałami wideo o rozdzielczości Ultra HD 4K, w tym z systemem Dolby Vision. Zaprojektowane, aby stać się sercem systemu domowej rozrywki, oba modele posiadają również wiele funkcjonalności pozwalających na dzielenie się i wspólne rozkoszowanie ulubioną muzyką poprzez strumieniowanie poprzez sieć, Bluetooth i Airplay celem odtwarzania bezpośrednio z urządzeń mobilnych oraz HEOS dla zbudowania bezprzewodowego systemu multiroom.

Accuphase PS-530 i PS-1230

Accuphase PS-530 i PS-1230

Accuphase odświeża ofertę kondycjonerów sieciowych, wprowadzając do katalogu dwa nowe modele - PS-530 i PS-1230. Podstawowe założenie konstrukcyjne przyjęte przez japońskich inżynierów w pracach nad piątą generacją tych urządzeń jest identyczne - mają one działać jak idealne źródło zasilania, które stabilizuje napięcie na zasadzie kształtowania przebiegu sinusoidy. Inaczej mówiąc, oba kondycjonery zachowują się jak referencyjny generator przebiegu sinusoidy, bez wpływu zewnętrznych zakłóceń z sieci zasilającej.

RHA MA650 i MA750 Wireless

RHA MA650 i MA750 Wireless

Dźwięki mają tę niebywałą właściwość, że są w stanie stworzyć indywidualne, pełne emocji doświadczenia, które przenoszą słuchacza w inne miejsca. Zainspirowana takimi sytuacjami firma RHA zaprezentowała właśnie dwa nowe produkty, które cechuje zarówno swoboda i wygoda, jaką daje użytkownikowi łączność Bluetooth, jak i przywiązanie do wzornictwa, jakości wykonania oraz czystości brzmienia. Firma rzeczywiście znana jest przede wszystkim z produkcji słuchawek dokanałowych cieszących się opinią świetnie wykonanych, przemyślanych i niezawodnych, więc wprowadzenie modeli bezprzewodowych było tylko kwestią czasu. A czy konstruktorzy poradzili sobie również w kwestii dźwięku? O tym będzie można się przekonać podczas zbliżających się targów High End 2017 w Monachium.

Ostatnie komentarze

  • DarkSid3

    Postaramy się, aby jak najszybciej pokazały się w Audiomagic.pl. Na tę chwilę nawet cen nie mamy.
    0
Zobacz inne komentarze

Onkyo TX-NR676E

Onkyo TX-NR676E

Japońska firma wprowadza do swojej oferty zaawansowany, 7.1-kanałowy amplituner kina domowego, model TX-NR676E. Urządzenie wyposażone jest w siedem potężnych wzmacniaczy końcowych oferujących moc wyjściową na poziomie 165 W/6 Ω, co poparte solidnym układem zasilania, zawierającym duży transformator i pojemne kondensatory filtrujące przeznaczone do stosowania w urządzeniach audio, ma zapewniać doskonałą, czystą i dynamiczną reprodukcję nawet najbardziej wymagających trójwymiarowych ścieżek filmowych.

AudioSolutions Vantage Concept

AudioSolutions Vantage Concept

Litewski producent zestawów głośnikowych poinformował o ambitnych planach rozwoju firmy na najbliższe lata. Pomysłów jest rzeczywiście sporo, bo oprócz nowych kolumn, AudioSolutions zamierza wprowadzić do katalogu inne produkty audio. Jak tłumaczy założyciel firmy, sama jej nazwa sugeruje możliwość dostarczenia kompletnych rozwiązań w zakresie sprzętu grającego, a więc nie tylko kolumn, ale też kabli, wzmacniaczy czy materiałów akustycznych. Plany litewskiego producenta obejmują produkcję własnych wzmacniaczy audio i okablowania, co powinno się zmaterializować jeszcze w tym roku. W przyszłym roku ma zostać uruchomiona seria produktów DSP z linią przedwzmacniaczy, jak również odtwarzacze plików cyfrowych z dyskami SSD czy korektory akustyki pomieszczenia. W ofercie znajdą się zarówno produkty do użytku domowego, jak i profesjonalnego, stworzone z myślą o studiach nagrań, kinach czy obiektach użyteczności publicznej. Jeśli chodzi o sprzęt dla audiofilów, najciekawszą koncepcją są z pewnością nowe kolumny Vantage.

Stax SRM-T8000

Stax SRM-T8000

Japońska firma Stax wprowadza na rynek całkowicie nowy, flagowy wzmacniacz słuchawkowy. SRM-T8000 to konstrukcja hybrydowa, w pełni zbalansowana, zbudowana w oparciu o podwójne triody 6922. Znajdują się one w stopniu wejściowym, zamontowanym na osobnej płytce odseparowanej od reszty urządzenia specjalnymi tłumikami drgań podobnymi do tych, na których montowane są dyski twarde. Na wyjściu obie lampy wspomagane są przez stopień tranzystorowy pracujący w klasie A. Oznaczenie literowe "T" w nazwie nowego flagowca nawiązuje do legendarnej konstrukcji SRM T2. Po raz pierwszy w historii Stax zastosował we wzmacniaczu słuchawkowym duży transformator toroidalny oraz niemagnetyczne, aluminiowe chassis.

TIDAL i Deezer w soundbarach Yamahy

TIDAL i Deezer w soundbarach Yamahy

Yamaha opracowała nową wersję oprogramowania przeznaczoną dla cyfrowych projektorów dźwięku oraz soundbarów kompatybilnych z systemem MusicCast. Aktualizacja została opracowana z myślą o cyfrowych projektorach dźwięku MusicCast YSP-5600, MusicCast YSP-2700, MusicCast YSP-1600, MusicCast SRT-1500 oraz MusicCast YAS-306. Jej kluczowym elementem jest wsparcie dla globalnych internetowych serwisów muzycznych TIDAL oraz Deezer. Po zaktualizowaniu oprogramowania użytkownicy, którzy mają założone konta w wymienionych serwisach, będą mogli cieszyć się dostępem do ogromnych bibliotek muzycznych, wygodnie sterując odtwarzaniem muzyki z poziomu swojego smartfona lub tabletu.

Acoustical Systems w Polsce

Acoustical Systems w Polsce

W naszym kraju oficjalnie pojawiły się produkty niemieckiej marki Acoustical Systems. Firma rozpoczęła działalność w 1998 roku zajmując się początkowo selekcją i sprzedażą lamp NOS. Od roku 2010 skupia się wyłącznie na projektowaniu i wytwarzaniu różnych akcesoriów związanych z gramofonami, rozumianymi jako najwyższej klasy źródło dźwięku analogowego. Specjalizacja firmy jest zatem bardzo wąska, dzięki czemu może ona zaoferować najlepsze, najbardziej zaawansowane i precyzyjne narzędzia do ustawiania gramofonu, zapewniające rzeczywistą poprawę dźwięku.

Polecany film

Bannery dolne

Wyszukiwarka

Najnowsze testy

Poprzedni Następny
Tsakiridis Aeolos Plus

Tsakiridis Aeolos Plus

Mimo, że Tsakiridis ma dokładnie trzydzieści lat doświadczenia w branży audio, nigdy wcześniej nie słyszałem o tej firmie. To jest, aż do momentu otrzymania wzmacniacza o wdzięcznej nazwie Aeolos. Zupełnie...

DALI Spektor 2

DALI Spektor 2

Kiedy zaczynałem zabawę w testowanie sprzętu audio, ułożyłem listę żelaznych postanowień, których zamierzałem się trzymać. Wiecie, coś w rodzaju postanowień noworocznych. Większość z nich udało mi się utrzymać w mocy...

Pylon Audio Coral 25

Pylon Audio Coral 25

Nie ma chyba w świecie audio osoby, która nie zna albo po prostu nie zetknęła się z firmą Pylon Audio. Proszę nawet nie żartować, bo nie uwierzę, że istnieje ktoś,...

Polecane artykuły

Bannery boczne

Ostatnie aktywności

Nowe komentarze

Bart
Nie po najmniejszej linii oporu, tylko po linii najmniejszego oporu:-)
DarkSid3
Postaramy się, aby jak najszybciej pokazały się w Audiomagic.pl. Na tę chwilę nawet cen nie mamy.
Miłosz
2 W/32 Ω? Nie 6?
arkadioo
Mam w domu 15-letnie kolumny firmy Qba (Elements 1.1) i po przeczytaniu owej recenzji postanowiłem skonfrontować i być może zakupić ww Opale 20. Ustawiłem je ob...

Galerie

Poradniki

Jak złożyć system stereo w siedmiu prostych krokach

Na łamach naszego portalu publikowaliśmy już poradniki dotyczące rzeczy dość podstawowych, jak i tych bardziej skomplikowanych. Doradzaliśmy jak wybierać słuchawki,...

Wywiady

Siegfried Amft - T+A

[English version] Mówi się, że w skomplikowanym i specyficznym świecie sprzętu audio liczą się nie tylko marki i produkty, ale...

Fotorelacje

Audio Video Show 2016

Audio Video Show 2016

Audio Video Show 2016 już za nami... Z dużym wyprzedzeniem zapowiadano, że tegoroczna edycja największej wystawy sprzętu audio w Polsce...

Reportaże

Audio Video Show 2016

Swoją relację z tegorocznego Audio Video Show pisałem prawie dwa miesiące. Uznałem, że wyjątkowo nie będę pierwszy, ale za to...

Audiofilska Majówka 2016 w Q21

Mimo rosnącej popularności wysokiej klasy sprzętu audio i pozytywnych sygnałów z rynku, kalendarz audiofilskich imprez w naszym kraju wcale nie...

Audio Research u Marantza

Jak to się wszystko ciekawie układa... Dopiero co mieliśmy okazję odwiedzić nowy salon Focala w Warszawie, gdzie zwróciliśmy uwagę na...

Z wizytą w salonie Focal Polska

Pod koniec kwietnia otrzymaliśmy zaproszenie do nowo otwartego salonu Focal Polska mieszczącego się w Warszawie. Kolejny audiofilski przystanek na mapie...

Popularne poradniki

Cytaty

Boulanger.png

Ta strona używa plików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej dowiesz się tutaj.