Bannery górne

A+ A A-

AudioQuest NightHawk Carbon

AudioQuest NightHawk Carbon

AudioQuest wprowadza do sprzedaży słuchawki NightHawk Carbon. Model ten jest bardziej wyrafinowaną i dojrzalszą wersją wielokrotnie nagradzanych NightHawków i szczyci się wieloma akustycznymi, ergonomicznymi i wizualnymi udoskonaleniami. Najnowsza konstrukcja ma zapewniać niezwykle niskie zniekształcenia i naturalnie piękny dźwięk, a to za sprawą przetworników. W porównaniu z przetwornikami stosowanymi w większości słuchawek, 50-milimetrowe głośniki dynamiczne AudioQuesta dużo bardziej przypominają wysokiej klasy przetworniki stosowane w dzisiejszych, najbardziej zaawansowanych kolumnach głośnikowych. Przetworniki zostały wyposażone w starannie zaprojektowane membrany z biocelulozy z gumowymi resorami, dzięki czemu mają charakteryzować się ekstremalnie niskimi zniekształceniami i długim skokiem membrany, poruszającej się jak idealny tłok.

Bang & Olufsen BeoPlay M3

Bang & Olufsen BeoPlay M3

Bang & Olufsen wprowadza najbardziej kompaktowego członka swojej rodziny głośników bezprzewodowych - głośnik BeoPlay M3. Nowy model ma być potężny sam w sobie, jednak jeszcze większe wrażenie robi podobno w połączeniu z głośnikami z funkcją multiroom, aby zapewniać doskonałe wrażenia dźwiękowe w nowoczesnym domu. Zastanawiamy się tylko dlaczego w materiałach prasowych zamieszczono zdjęcia, w których M3 nagłaśnia coś, co wygląda bardziej jak więzienie. Betonowe ściany i podłoga, stołek na metalowych nóżkach, pusty wazon, pusty talerz stojący na podłodze, przyrządy do ćwiczeń, brakuje tylko krat w oknie. Jeśli tak ma wyglądać nowoczesny dom, to coś tu jest nie w porządku. Ale sam głośnik może być bardzo fajny. "Nasze domowe głośniki bezprzewodowe są projektowane zgodnie z koncepcją, że dźwięk powinien mieć znaczące miejsce w domu. Według tej koncepcji ludzie są ważniejsi od technologii i należy projektować głośniki przykuwające uwagę z samych właściwych powodów - świetnego dźwięku, prostoty obsługi oraz wzornictwa ocieplającego wnętrze." - mówi John Mollanger, dyrektor generalny B&O Play.

Audio Analogue AAphono

Audio Analogue AAphono

Audio Analogue wprowadza na rynek przedwzmacniacz gramofonowy o nazwie AAphono. To kolejne urządzenie linii PureAA, która ma przypomnieć filozofię stosowaną w najbardziej udanych produktach marki Audio Analogue - połączenie prostego wzornictwa i referencyjnego brzmienia. Podobnie, jak wzmacniacz AAcento, nowy phono stage ma być produktem idealnie pasującym do filozofii włoskiej marki. Minimalistyczna konstrukcja, najwyższa jakość dźwięku i wyjątkowa dbałość o wykończenie mają czynić AAphono idealnym partnerem dla gramofonów i wkładek każdego rodzaju, dając w ten sposób możliwość słuchania swoich ukochanych winyli w najlepszy sposób.

Ultrasone PRO 580i

Ultrasone PRO 580i

Ultrasone wprowadza na rynek słuchawki PRO 580i, które mają być godnym spadkobiercą popularnego modelu HFI 580 jednocześnie oferując mocniejszą, niżej osadzoną podstawę basową. Opatentowana technologia S-Logic Plus ma gwarantować wyjątkowe doznania przestrzenne, a konstrukcja zamknięta daje doskonałą izolację od dźwięków dochodzących z zewnątrz. W materiałach informacyjnych producent wielokrotnie podkreśla, że brzmienie PRO 580i opiera się na zwartym, a jednocześnie potężnym basie, a model ten będzie naturalnym wyborem dla fanów tych gatunków muzycznych, które opierają się na potędze niskich tonów. Pasmo przenoszenia obejmuje częstotliwości od 10 Hz do 22 kHz, czyli poniżej dolnej granicy dźwięków słyszalnych dla ludzkiego ucha. Ultrasone twierdzi, że 50-mm membrany przetworników PRO 580i doskonale sprawdzą się napędzane wzmacniaczami wysokiej mocy.

Riva WAND

Riva WAND

W naszym kraju pojawiły się właśnie produkty marki Riva Audio z serii WAND (Wireless Audio Network Design). Kompaktowe głośniki mają oferować doskonałe doznania odsłuchowe, a także elastyczność, prostą instalację, łatwe sterowanie i swobodę odtwarzania dźwięku w dowolnej przestrzeni - bezprzewodowo, z dowolnego źródła sieciowego lub online. Seria składa się z kompaktowych głośników Arena oraz pełnozakresowych głośników Festival. Wygodny i łatwy w obsłudze bezprzewodowy system multiroom ma łączyć w sobie swobodę dostarczania dźwięku do każdego pomieszczenia lub na zewnątrz, dzięki czemu możemy użyć dowolnego źródła sieciowego lub lokalnego.

JBL Bar Studio

JBL Bar Studio

JBL wprowadza na rynek kolejny dwukanałowy soundbar z technologią Bluetooth z nowej serii JBL Bar. Nowy model ma dawać użytkownikom przede wszystkim nieporównywalnie lepszą jakość dźwięku z telewizora. Jak zapewnia producent, kompaktowy soundbar Bar Studio zapewnia doskonały dźwięk podczas oglądania ulubionych seriali telewizyjnych, filmów i programów muzycznych. Jednocześnie jest smukły, dobrze wykonany i wyjątkowo łatwy w obsłudze.

Hity Audio Video Show 2017

Hity Audio Video Show 2017

W dniach 17-19 listopada w Warszawie odbędzie się kolejna edycja największych targów sprzętu audio-video w Polsce. Audio Video Show to impreza z dwudziestoletnią tradycją, która jest już nie tylko najbardziej spektakularnym wydarzeniem tego typu w naszym kraju, ale także drugą co do wielkości wystawą tego typu w Europie. W tym roku organizator planuje znów powiększyć liczbę dostępnych pomieszczeń, co spowodowane jest rosnącą z roku na rok frekwencją. W stosunku do ubiegłorocznej edycji będzie również kilka nowości i udogodnień, jednak ogólny charakter imprezy pozostanie taki sam, bo od wielu lat sprawdza się bardzo dobrze. Lokalizacje również się nie zmieniły. Wystawców i zwiedzających gościć będą stadion PGE Narodowy oraz w hotele Golden Tulip i Radisson Blu Sobieski. Jak co roku, największym zainteresowaniem będą zapewne cieszyły się prezentacje najdroższych i najbardziej zaawansowanych urządzeń, z których część jest specjalnie sprowadzana jest do Polski na czas wystawy. Tegoroczna edycja na pewno nikogo pod tym względem nie zawiedzie. Podczas wystawy odbędą się światowe premiery, pokazy produktów niedostępnych do tej pory na polskim rynku, a także to, co zawsze najbardziej interesuje gości Audio Video Show - prezentacje ekstremalnie drogich urządzeń, z których część jest sprowadzana specjalnie z na czas targów. Jako oficjalny patron medialny imprezy, rozpuściliśmy swoje macki i zebraliśmy informacje o największych hitach, jakie w tym roku pojawią się w Warszawie. Operacja trwała ponad dwa tygodnie, a jej wynikiem jest mega news zawierający opisy pięćdziesięciu największych atrakcji Audio Video Show 2017!

iFi Audio iDSD Nano Black Label

iFi Audio iDSD Nano Black Label

Jeżeli uważaliście, że iFi Audio ma w swojej ofercie jeszcze trochę za mało miniaturowych urządzonek, nie rońcie łez, bo jeszcze w pierwszej połowie listopada na polski rynek trafi najnowszy, przenośny przetwornik cyfrowo-analogowy iDSD Nano Black Label. Nowy model zalicza się do serii Nano i jest jednocześnie pierwszym konwerterem tej marki natywnie obsługującym format MQA. iDSD Nano Black Label ma przede wszystkim być godnym następcą swojego sławnego poprzednika, modelu iDSD nano. Firma zapewnia, że nie poszła na żadne kompromisy konstrukcyjne i zaprojektowała swoje najnowsze dzieło kompletnie od podstaw. Miniaturowy przetwornik został wyposażony w wysokiej klasy kość Burr-Browna obsługującą szeroki wachlarz częstotliwości próbkowania i obsługiwanych sygnałów, do DSD256 i DXD384 włącznie.

Vogel's Thin 550

Vogel's Thin 550

Holenderski producent ściennych uchwytów do telewizorów, wprowadza do sprzedaży model Thin 550. Uchwyt wyróżnia się smukłą konstrukcją i jest przeznaczony jest dla urządzeń z ekranami o przekątnej mieszczącej się w zakresie od 40 do 100 cali. Zgodnie z informacją producenta, konstrukcja ta ma udowadniać, że nawet duży i ciężki telewizor można bezpiecznie zamocować na w pełni ruchomym uchwycie. Po zawieszeniu urządzenia odległość od ściany przy złożonym uchwycie wynosi zaledwie 58 mm. W razie potrzeby uchwyt można rozłożyć na odległość do 630 mm. Thin 550 współpracuje z telewizorami, których przekątna ekranu mieści się w zakresie od 40 do 100 cali. Maksymalna masa zawieszonego telewizora może wynieść aż 70 kg.

Vicoustic Flat Panel VMT

Vicoustic Flat Panel VMT

Koncentrując się na skompletowaniu dobrego systemu stereo często zapominamy o sprawach tak podstawowych, jak chociażby akustyka naszego pomieszczenia odsłuchowego. O ile jednak znalezienie skutecznie działających ustrojów akustycznych nie jest jeszcze takie trudne, to zintegrowanie ich z wystrojem danego pomieszczenia bywa skomplikowane, a czasami w ogóle niemożliwe. Od jakiegoś czasu bardzo ciekawe rozwiązania podsuwa nam firma Vicoustic, która właśnie wprowadza do sprzedaży nową serię paneli akustycznych z nadrukowanymi obrazami. Jest to bardzo ciekawy produkt zwłaszcza z punktu widzenia użytkowników prywatnych, którzy chcą uporządkować temat akustyki w swoim salonie.

Cabasse Murano Alto

Cabasse Murano Alto

Francuski specjalista od głośników wprowadza do sprzedaży nowe zestawy o nazwie Murano Alto. Jak podaje producent, sercem tej konstrukcji jest koncentryczny głośnik średnio-wysokotonowy - bardzo podobny do tego, który używany jest we flagowych kolumnach La Sphère oraz L'Océan. Przetwornik noszący oznaczenie BC13 ma gwarantować wierną reprodukcję dźwięku, niezachwianą równowagę tonalną bez zniekształceń oraz głęboką i niezwykle realistyczną scenę dźwiękową. Cały mechanizm głośnika został zamontowany w odlewanym z aluminium koszu dla optymalnej integracji z jednostkami niskotonowymi.

Sonoro Stream

Sonoro Stream

Firma Sonoro wprowadza na rynek radio internetowe, które ma zapewniać najwyższy poziom muzycznej przyjemności podczas relaksu w domowym spa. Ten wielofunkcyjny system został zaprojektowany specjalnie pod kątem pracy w pomieszczeniach o dużej wilgotności - łazience i kuchni - pozwalając wypełnić je atrakcyjnym, miłym dla ucha dźwiękiem. Sonoro Stream przykuwa uwagę swoim wyglądem, niezależnie od wybranej wersji wykończeniowej. Dzięki kompaktowym rozmiarom z łatwością zmieści się nawet na niewielkiej powierzchni. Obsługę urządzenia ułatwia czytelny, kolorowy wyświetlacz TFT, który automatycznie dostosowuje się do warunków oświetleniowych panujących w pomieszczeniu. Do obsługi urządzenia można wykorzystać wodoodporny pilot zdalnego sterowania, aplikację, a także wbudowane w urządzenie pokrętła i przyciski.

JBL Reflect Fit

JBL Reflect Fit

JBL wprowadza do sprzedaży bezprzewodowe słuchawki sportowe z funkcją monitorowania tętna. Producent informuje, że dokanałówki o nazwie Reflect Fit pozwalają osiągać najlepsze wyniki treningowe w towarzystwie ulubionej muzyki. W informacji prasowej przeczytamy, że bezprzewodowe słuchawki sportowe z dźwiękiem JBL Signature Sound zostały zaprojektowane, aby pomóc utrzymać właściwe tętno podczas treningu przy dźwiękach ulubionej muzyki. Za sprawą technologii monitorowania pracy serca, kompatybilnej z większością aplikacji fitness obsługujących pomiar tętna, można obserwować i analizować dane z odczytów swojego pulsu bezpośrednio w telefonie oraz odsłuchiwać bieżące informacje w czasie rzeczywistym poprzez słuchawki za naciśnięciem jednego przycisku.

NAD C558

NAD C558

NAD Electronics prezentuje najnowszy gramofon C558 - model stworzony z myślą o ponownie rozwijającym się rynku winyli. Jest to w pełni wyposażona konstrukcja z napędem paskowym, kierowana do entuzjastów analogowej muzyki, którzy oczekują wyjątkowej jakości i wydajności. W nowym gramofonie zastosowano najlepsze rozwiązania techniczne tam, gdzie zapewnia to maksymalne korzyści dla użytkownika w odniesieniu do poniesionych nakładów. Gramofon wyposażony jest w napęd paskowy gwarantujący najlepszą izolację od wibracji oraz precyzyjny silnik prądu przemiennego z odizolowanym, uniwersalnym zasilaczem.

Final Audio Design D8000

Final Audio Design D8000

Japońscy specjaliści od słuchawek wprowadzają na rynek swoje pierwsze nauszniki planarne. W modelu o nazwie D8000 zastosowano autorskie przetworniki z technologią Air Film Damping System, który ma rozwiązywać problem odtwarzania niskich częstotliwości bez wpływania na wyższe fragmenty pasma. Ale to tylko część historii. Firma rozpoczęła prace nad słuchawkami planarnymi już trzy lata temu. W tym czasie przeprowadzono wiele analiz i badań nad dźwiękiem idealnym, biorąc pod uwagę nie tylko cały szereg zagadnień technicznych, ale także analizując dokładnie funkcjonowanie ludzkich zmysłów. Poszukiwano dźwięku, od którego słuchacz nie będzie mógł się oderwać, próbując odtworzyć naturalne wrażenia przestrzenne. Japońscy inżynierowie twierdzą, że w końcu udało się to osiągnąć dzięki nowym przetwornikom wspomaganym przez kilka autorskich rozwiązań gwarantujących szerokie pasmo przenoszenia i niezwykle swobodne brzmienie.

Polecany film

Bannery dolne

Wyszukiwarka

Nowe testy

Poprzedni Następny
RHA DACAMP L1

RHA DACAMP L1

RHA to jedna z tych firm, które zajmują się produkcją tylko jednego, wybranego rodzaju sprzętu audio, za to robią to wyjątkowo dobrze. Brytyjczycy poświęcili całą swą uwagę słuchawkom dokanałowym, w...

Yamaha R-N803D

Yamaha R-N803D

Ostatnio na łamach naszego magazynu testowaliśmy sporo urządzeń adresowanych do audiofilów, więc dziś zejdziemy trochę na ziemię i sprawdzimy możliwości sieciowego amplitunera stereo zbudowanego z myślą o melomanach, którzy cenią...

JBL Playlist

JBL Playlist

Głośniki bezprzewodowe to ostatnio bardzo gorący temat. Sprawa jest jednak bardziej skomplikowana, niż mogłoby się wydawać, bo co dokładnie mamy na myśli mówiąc o głośnikach bezprzewodowych? Pierwszy stopień wtajemniczenia to...

Komentarze

Bardzo fajna i rzeczowa recenzja. Od kilku miesięcy posiadam Rotela A14 i w porównaniu do poprzedniej serii 12 Rotel zrobił duży krok do przodu, przy czym wróci...
Daro
Fajny uniwersalny klocek. Mam pytanie czy miał ktoś okazję porównać to z Onkyo TX-8150? Czy zauważymy "lepsze" brzmienie czy tylko po prostu inne?
Cieszymy się, że tak się spodobało, ale postanowiliśmy aż tak szczegółowo nie opisywać brzmienia prezentowanych systemów z kilku powodów. Po pierwsze, nie mamy ...

Płyty

Nowości ze świata

  • The new Audio Analogue AAphono is a phono preamplifier and is the latest product of PureAA line. It has been developed starting with a double operational amplifier configuration that permits to share the total gain between the two amplifiers having...

  • Final Audio Design introduced the new D8000 headphones - a combination of the sensitive high ranges of planar magnetic models and the volume and open feel bass tones of dynamic models. With conventional planar magnetic models, the amplitude is an...

  • NAD Electronics, a leading manufacturer of premium home audio and video products, introduced the C558 Turntable for the resurgent vinyl market. The C558 is a full-featured, belt-driven model targeted for the record enthusiast who is looking for exceptional value.

Prezentacje

Elektryczna podróż młodego geniusza - JBL

Elektryczna podróż młodego geniusza - JBL

Nie istnieje pewnie na świecie miłośnik dobrego dźwięku, którego nie interesowałaby geneza znanych marek zajmujących się produkcją sprzętu hi-fi. Niewątpliwie jedną z nich jest JBL - legendarna, amerykańska firma, której korzenie sięgają lat dwudziestych ubiegłego stulecia. Marka, którą powinien kojarzyć każdy, kto choć raz z ciekawości przyglądał się głośnikom na...

Ostatnie aktywności

Poradniki

Dyskografie

Jethro Tull - Muzyka pachnąca lasem

Jethro Tull - Muzyka pachnąca lasem

Dziś już nie powstanie taki zespół jak Jethro Tull. Dlaczego? Bo czasy już nie te. Czasy, które z miejsca spłaszczają...

Galerie

15 premier wystawy IFA 2017

15 premier wystawy IFA 2017

Wakacje oficjalnie dobiegły końca, a u naszych zachodnich sąsiadów zakończyła się jedna z największych wystaw elektroniki użytkowej. IFA to prawdziwe...

Wywiady

Ken Ishiwata - Marantz

Ken Ishiwata - Marantz

[English version] Niedawno zamieściliśmy na łamach naszego magazynu przekrojową prezentację marki Marantz, jednak cała historia byłaby niepełna gdybyśmy nie przeprowadzili...

Popularne artykuły

Vintage

Sony WM-GX788

Sony WM-GX788

Do tej pory w dziale Vintage jeszcze nie pojawił się tekst mówiący o urządzeniu kończącym pewną erę. Pisaliśmy o pierwszym...

Ta strona używa plików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej dowiesz się tutaj.