Bannery górne wyróżnione

Bannery górne

A+ A A-

TAGA Harmony Platinum v3

TAGA Harmony Platinum v3

Polska marka TAGA Harmony wprowadza na rynek trzecią odsłonę zestawów głośnikowych Platinum. Nowa seria wykorzystuje tylko kilka elementów wspólnych z poprzednią edycją. Są to między innymi kształty obudów TLIE, porty rezonansowe BOM, górna nakładka przetwornika wysokotonowego TTP i terminale głośnikowe. Producent zapewnia, że skupił się na intensywnych testach odsłuchowych i korektach dźwięku, a nie tworzeniu perfekcyjnych specyfikacji "na papierze" ponieważ muzyka i dźwięk to emocje, uczucia i pasja. Za strojenie kolumn odpowiedzialny był pan Arkadiusz Ogrodnik. Aby uhonorować jego kunszt i podkreślić unikalny charakter tego projektu, zwrotnice stosowane w modelach z serii Platinum v3 nazwano Zwrotnicami Ogrodnika (Ogrodnik Crossovers). Dobrze, że w ramach takiej autopromocji cała seria nie została ozdobiona nazwiskiem założyciela marki, bo zagranicznym klientom byłoby trudno ją wymówić.

Monitor Audio IA

Monitor Audio IA

Sądząc po rosnącej aktywności producentów sprzętu audio w segmencie profesjonalnym i instalacyjnym, rynek ten robi się dla nich coraz ciekawszy. Dla firm specjalizujących się w wytwarzaniu zestawów głośnikowych lub audiofilskich wzmacniaczy, takie produkty zawsze stanowią pewien trzon oferty. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z gotowych komponentów lub sprawdzonych pomysłów i na tej podstawie zbudować sprzęt, którym zainteresują się przede wszystkim architekci i instalatorzy zajmujący się projektowaniem i realizacją kompletnych systemów kina domowego, audio-video i automatyki domowej. Kolejną nowość w tej dziedzinie przygotowała właśnie firma Monitor Audio, wprowadzając całą serię wzmacniaczy instalacyjnych IA (Installation Amplifiers).

Sennheiser sponsorem drużyny PRIDE

Sennheiser sponsorem drużyny PRIDE

Firma Sennheiser została sponsorem polskiej profesjonalnej organizacji esportowej PRIDE Gaming. To profesjonalna organizacja esportowa założona w 2016 roku. Pod marką organizacji występuje drużyna esportowa PRIDE, która składa się z profesjonalnych zawodników gry Counter Strike: Global Offensive. W skład teamu wchodzą Maciej "Luz" Bugaj, Łukasz "spławik" Jahns, Konrad "EXUS" Jeńczeń, Tomek "TOM223" Richter, Gabriel "gab" Jaroszuk. Nad odpowiednią formą i przygotowaniem zawodników do turniejów czuwa dwóch profesjonalnych trenerów - Michał "mhl" Engel oraz Jakub "KubiK" Kubiak. W ramach zawartej umowy oficjalny ośrodek treningowy PRIDE Gaming House oraz zawodnicy drużyny zostaną wyposażeni w zestawy najnowszych słuchawek GSP 600 i wzmacniaczy słuchawkowych GSX 1200 PRO. Drużyna otrzyma także dodatkowe wsparcie finansowe, które umożliwi jej przygotowania do rozgrywek.

iFi Audio xDSD

iFi Audio xDSD

Do polskich salonów audio trafił właśnie najnowszy produkt brytyjskiej marki iFi Audio. Filigranowy przetwornik z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym otrzymał nazwę xDSD. Jak tłumaczy producent, jest to przetwornik D/A następnej generacji tej marki, a zarazem pierwszy przedstawiciel nowej serii X. Mieszczący się z łatwością dłoni xDSD został stworzony, aby po raz kolejny przenieść wyższy poziom jakości brzmienia do miniaturowego urządzenia, które można zabrać ze sobą "na wynos". Jednym z elementów umożliwiających dalszy postęp w tej dziedzinie ma być zastosowanie w pełni analogowej kontroli głośności, pozwalającej zachować pierwotną rozdzielczość odgrywanych utworów. xDSD ma stanowić zdecydowany krok naprzód w poprawie jakości brzmienia systemów opartych o smartfony, odtwarzacze przenośne i komputery.

Davone Twist

Davone Twist

Dziś w sklepach na całym świecie miała miejsce premiera zestawów głośnikowych Davone Twist. Te niezwykle eleganckie kolumny zawdzięczają swoją nazwę wygiętym bocznym panelom. Nowe podłogówki otrzymały także inne przetworniki oraz zaprojektowane od podstaw zwrotnice oznaczone symbolem HR (High Resolution) nawiązującym do możliwości odtwarzania dźwięku wysokiej rozdzielczości. Filtry o bardzo stromym nachyleniu wykonano w oparciu o układ Linkwitza-Rileya dla poprawy przestrzeni oraz zwiększenia mocy głośnika wysokotonowego. Siedmiocalowy głośnik niskotonowy otrzymał membranę z plecionki, a odtwarzanie wysokich tonów powierzono kopułce z anodyzowanego aluminium. W standardowej wersji wykończeniowej boczki z pięknie wygiętej sklejki zostały uzupełnione panelami pokrytymi tkaniną firmy Kvadrat z serii Metric. Kolumny będą jednak dostępne także w wersji Select, w której zamawiający może wybrać jeden z wielu dostępnych kolorów materiału.

Audio Research REF160M

Audio Research REF160M

Po dwóch latach prac badawczych, firma Audio Research prezentuje monofoniczny wzmacniacz mocy REF160M. Jak zapewnia producent, najnowszy wzmacniacz zbudowany jest jak żaden inny. W ścieżce sygnału, w porównaniu do naszych poprzednich wzmacniaczy, zmniejszono ilość komponentów, a także staranniej je dobrano. Zastosowano przełącznik trybu pracy - ultraliniowy lub triodowy, auto-bias oraz układ monitorujący pracę lamp wyjściowych. Wraz z zaawansowanym wskaźnikiem mocy wyjściowej i kilkoma jeszcze innymi ciekawymi nowościami, taki zestaw funkcji nigdy wcześniej nie był oferowany we wzmacniaczach Audio Research z tej półki cenowej.

Zappiti NAS RIP 4K HDR

Zappiti NAS RIP 4K HDR

Na polskim rynku pojawił się właśnie potężny, ośmiokomorowy dysk NAS z funkcją ripowania płyt CD, DVD i Blu-ray, Blu-ray 3D oraz 4K UHD. Zappiti NAS RIP 4K HDR ma być optymalnym wyborem wszędzie tam, gdzie zależy nam na zbudowaniu wysokiej klasy biblioteki filmów i płyt audio. Firma osiągnęła swój cel poprzez zastosowanie wydajnych procesorów i autorskiego oprogramowania. Dzięki temu serwer Zappiti może się stać centrum domowego systemu AV.

FiiO Q5

FiiO Q5

FiiO wprowadza na polski rynek topowy przetwornik cyfrowo-analogowy oferujący obsługę gęstych plików DSD, łączność Bluetooth oraz kompatybilność z wymiennymi modułami od FiiO, co daje jeszcze szersze możliwości wykorzystania urządzenia. Jak informuje producent, na projektowaniu modelu Q5 po prostu nie oszczędzano. Produkt został wyposażony w same audiofilskie komponenty elektroniczne. Zastosowano w nim dwa układy DAC AKM AK4490EN znane ze swojego gładkiego, przyjemnego, ale i szczegółowego brzmienia, a przy okazji charakteryzujące się wysokim stosunkiem sygnału do szumu oraz niskimi zniekształceniami. Najnowszy model może obsłużyć pliki w jakości do 32 bit/384 kHz oraz DSD do poziomu DSD256. Warto wspomnieć również, że produkt posiada certyfikacje MFI przyznawaną przez Apple dla produktów kompatybilnych z urządzeniami tej marki, a jednocześnie odznaczających się nieprzeciętną jakością wykonania. FiiO Q5 otrzymał także certyfikat Hi-Res Audio przyznawany przez prestiżową organizację Japan Audio Society.

Bang & Olufsen BeoPlay P6

Bang & Olufsen BeoPlay P6

Bang & Olufsen przedstawił dziś nowego członka rodziny przenośnych głośników, BeoPlay P6. Nowy głośnik został zaprojektowany przez wielokrotnie nagradzaną projektantkę Cecilie Manz, by zachwycić pięknym, skandynawskim wzornictwem, ale przede wszystkim, by dostarczyć 360-stopniowe rozproszenie bogatego i mocnego dźwięku w każdym pomieszczeniu i zapewnić łatwość przenoszenia w dowolne miejsce w domu. Na pierwszy rzut oka, uwagę zwraca dbałość o szczegóły w konstrukcji modelu P6. Kształt głośnika pozwala na umiejscowienie go w bezpiecznej i stabilnej pozycji, a dzięki gładkiej, aluminiowej powierzchni można go łatwo uchwycić pod dowolnym kątem. Anodowana i piaskowana aluminiowa obudowa ma charakterystyczny wzór otworów, który elegancko kształtuje się wokół narożników, oferując 360 stopniowe rozproszenie dźwięku. Dwuwarstwowy, skórzany pasek dodaje ciepłego kontrastu i zapewnia poczucie ekskluzywności. Konstrukcja jest odporna na kurz oraz zachlapanie, umożliwiając korzystanie z głośnika w każdym pomieszczeniu w domu.

Peachtree Audio DeepBlue SKY

Peachtree Audio DeepBlue SKY

Peachtree Audio wprowadza głośnik bezprzewodowy podążający w kierunku wyznaczonym przez pierwszy model DeepBlue, ale dodatkowo wprowadzający funkcjonalne udogodnienia. Najważniejszym jest kompatybilność z bezprzewodowym ekosystemem SKY. Rozwiązanie to pozwala bezprzewodowo strumieniować muzykę i przesyłać dźwięk pomiędzy pokojami. Do zalet ekosystemu należy także możliwość tworzenia własnej sieci bezprzewodowej, pozwalającej na odtwarzania nagrań wprost z telefonu. Dzięki temu urządzenie z łatwością spełnia oczekiwania nowoczesnych melomanów, którzy oczekują nie tylko wysokiej jakości dźwięku, lecz także wygody użytkowania. Listę zalet ekosystemu dopełnia możliwość współpracy z przyszłymi produktami Peachtree Audio zgodnymi ze SKY.

Chario Aviator

Chario Aviator

Włoski producent zestawów głośnikowych zaprezentował serię Aviator, która ma wypełnić lukę pomiędzy wycofanymi z produkcji kolumnami z serii Constellation a topowymi zestawami Academy. Pod kątem wzorniczym Aviatory kontynuują pomysł tych pierwszych, w postaci ścianek bocznych z litego drewna orzechowego o grubości do 45 mm oraz lakierowanych na ciemnoszary mat płyt HDF. Obudowy przyjmują jednak zupełnie inną, minimalistyczną formę z bardzo opływowymi kształtami, smukłymi proporcjami i skosami płaszczyzn. Konstrukcyjnie natomiast Aviatorom bliżej jest do dużo droższych kolumn z serii Academy. W najnowszych modelach głośniki pracują bowiem w konfiguracji odwrotnej, z tweeterem umieszczonym pod jednostkami nisko-średniotonowymi. Jest to więc połączenie koncepcji strojenia modeli Academy, z nieco węższą kierunkowością promieniowania wysokich tonów, znaną z serii Constellation.

MAG-LEV Audio w Polsce

MAG-LEV Audio w Polsce

Już niedługo w Polsce oficjalnie pojawi się gramofon marki MAG-LEV Audio z niezwykłym, lewitującym talerzem. Pierwsze zdjęcia tego urządzenia obiegły sieć z prędkością światła i trudno się temu dziwić, bo czegoś takiego nie odważył się jeszcze zrobić żaden producent audiofilskiego sprzętu. Projekt jest dziełem kilku pomysłowych ludzi, którzy zdecydowali się zebrać środki na rozpoczęcie produkcji za pośrednictwem Kickstartera. Klienci, którzy wówczas wsparli ten projekt swoimi dotacjami, podobno otrzymali już gramofony, a firma rozpoczyna tym samym seryjną produkcję, nawiązując współpracę z dystrybutorami i dealerami. Wszystko wskazuje na to, że MAG-LEV Audio stanie się czymś więcej, niż typową maszynką do przyciągania uwagi na portalach społecznościowych. Słoweńscy projektanci zadbali o różne szczegóły techniczne związane z implementacją tego pomysłu bez skutków ubocznych dla użytkownika. Dopracowany mechanizm lewitującego talerza całkowicie uwalnia go od wibracji, co przynajmniej w teorii jest spełnieniem marzeń wielu miłośników czarnych płyt. Co ciekawe, konstruktorzy zarbali nawet o zabezpieczenie talerza przed nagłym odcięciem prądu poprzez montaż małego UPS-a, który w przypadku odcięcia zasilania delikatnie położy lewitujący dysk na specjalnych, wysuwanych nóżkach. Urządzenie zaprezentowane niemal rok temu podczas wystawy High End w Monachium początkowo wyglądało jak ciekawy pomysł, o którym wkrótce zapomnimy, ale nie - lewitujący gramofon naprawdę wchodzi na rynek!

Lyngdorf FR-1

Lyngdorf FR-1

Kolejna nowość od Lyngdorfa to zestaw głośnikowy charakteryzujący się płaską obudową i pełnopasmowym dźwiękiem. Producent zapewnia, że FR-1 pojawił się w katalogu właśnie teraz ponieważ kompaktowe przetworniki osiągnęły zadowalający poziom jakościowy i muzykalność charakterystyczną dla urządzeń tej marki. Zaowocowało to zamkniętą konstrukcją o dużej skuteczności, która tłumi wewnętrzne rezonanse i pozwala uzyskać głęboki bas z nawet z tak eleganckiej, płytkiej obudowy. Zaprojektowany do montażu na ścianie FR-1 jest solidny i kompaktowy. Konstruktorzy położyli nacisk na dynamiczną reprodukcję muzyki bez uszczerbku dla barwy. Głębokość obudowy jest zredukowana do minimum, co daje możliwość umieszczenia zestawów tak blisko ściany, jak to tylko możliwe.

JBL Reflect Mini 2

JBL Reflect Mini 2

Amerykańska firma zaprezentowała bezprzewodowe słuchawki Reflect Mini 2 skierowane do osób preferujących aktywny tryb życia. Dzięki ergonomicznym, silikonowym opatentowanym nakładkom Freebit, nowe dokanałówki dopasowują się do uszu każdego kształtu i wielkości. Nakładki dostępne są w trzech rozmiarach. Odporna na pot aluminiowa konstrukcja słuchawek ma wyglądać stylowo i bezpretensjonalnie, a pilot wyposażony w trzy przyciski oraz mikrofon sprawia, że muzyka i połączenia telefoniczne są zawsze na wyciągnięcie ręki.

Lyngdorf TDAI-3400

Lyngdorf TDAI-3400

Lyngdorf wprowadza na rynek nowy wzmacniacz zintegrowany wyposażony w zaawansowane obwody cyfrowe i system korekcji akustyki pomieszczenia RoomPerfect. Producent informuje, że dzięki ekstremalnym możliwościom przetwarzania dźwięku w połączeniu z nowoczesną technologią wzmocnienia cyfrowego, TDAI-3400 jest najpotężniejszym produktem tej marki, jaki kiedykolwiek został wprowadzony na rynek. Za pomocą interfejsu internetowego można wykonywać wszystkie operacje z poziomu menu, co pozwala na precyzyjne ustawienie dźwięku. Ciekawostką jest cyfrowa zwrotnica z trzema indywidualnymi ustawieniami wyjściowymi.

Polecany film

Bannery dolne

Wyszukiwarka

Nowe testy

Poprzedni Następny
Focal Clear

Focal Clear

Focal naprawdę oszalał na punkcie słuchawek. Na zbudowanie sporego katalogu wystarczyło im zaledwie kilka lat. Oczywiście można twierdzić, że dla firmy z tak ogromnym dorobkiem w dziedzinie zestawów głośnikowych nie...

Yamaha A-S1100

Yamaha A-S1100

Kiedy ktoś porusza temat sprzętu audio marki Yamaha, przed oczami staje mi wiele niezwykle ciekawych rzeczy, którymi nie każda firma może się pochwalić. W naszej branży japoński koncern kojarzony jest...

Onkyo NS-6170

Onkyo NS-6170

Onkyo to prawdziwy specjalista od fajnego i przystępnego cenowo sprzętu. Japończycy nie zmieniają wzornictwa raz na trzy lata i nie wchodzą w ryzykowne tematy, ale mocno rzeźbią to, czego naprawdę...

Komentarze

Jacek
Panie Tomaszu, z przyjemnością przeczytałem Pana tekst. Jestem akurat posiadaczem słuchawek Focala. Clearów słuchałem na AVS i udało mi się to zrobić na jednym ...
Dziękujemy za uzupełnienie, ale z naszego punktu widzenia niestety niewiele to zmienia. Sprzęt do testów pozyskujemy oficjalną drogą, a w przypadku Clearów ciąg...
Pyciek
Tomku, dzięki za recenzję, ale... To nie jest jedyna para słuchawek w kraju. W maju będzie po prostu kolejna dostawa. W okolicach lutego w Salonach Denona były ...

Płyty

Saagara - 2

Saagara - 2

Jednym z najciekawszych albumów poprzedniego roku okazało się dzieło polskiego klarnecisty Wacława Zimpela i indyjskich instrumentalistów, współpracujących pod szyldem Saagara....

Nowości ze świata

  • Naim has previewed three new network players, which includes the ND 555, the first 500 series product in 12 years. The flagship ND 555 is joined by the new NDX 2 and ND 5 XS 2. Naim says it has...

  • Cambridge Audio celebrates its 50th anniversary with the introduction of Edge, a flagship hi-fi system that introduces a new standard for sound and design from the company. The new series builds on Cambridge Audio's driving principles of creating products that...

  • Digital playback software specialist Roon Labs has had a stellar rise in terms of what many audio enthusiasts and music lovers around the world consider the best music playback platform. The company’s superbly designed software, with its state-of-the-art user interface...

Prezentacje

Najeźdźca z północy - Hegel

Najeźdźca z północy - Hegel

Wydawałoby się, że w bardzo gęstej branży audio kompletnie nie ma już miejsca dla nowych graczy. Że wszystkie stołki obsadzone są sztywno, bez szans na zmiany. A jednak od czasu do czasu pojawiają się firmy, które potrafią zaintrygować i porwać audiofilów, odbierając klientów starym wyjadaczom. Jednym z producentów, który wkroczył...

Ostatnie aktywności

Poradniki

Jak wybrać kolumny

Jak wybrać kolumny

Jeżeli zapytacie audiofilów który element systemu audio ma największy wpływ na ostateczny rezultat brzmieniowy, dziewięciu na dziesięciu powie, że są...

Dyskografie

Budgie - Zapomniany gatunek

Budgie - Zapomniany gatunek

Deski skrzypiały pod nogami, kiedy wchodził na strych. Strach jednak tłumiła fascynacja nowym, nieznanym wcześniej miejscem. Spróchniałe schody nie miały...

Galerie

20 premier z targów CES 2018

20 premier z targów CES 2018

Na początku stycznia w Las Vegas odbyły się największe targi elektroniki użytkowej na świecie - Consumer Electronics Show. Impreza jest...

Wywiady

Ken Ishiwata - Marantz

Ken Ishiwata - Marantz

[English version] Niedawno zamieściliśmy na łamach naszego magazynu przekrojową prezentację marki Marantz, jednak cała historia byłaby niepełna gdybyśmy nie przeprowadzili...

Popularne artykuły

Vintage

Sony TPS-L2

Sony TPS-L2

Tak wygląda pierwszy przenośny magnetofon w historii! Wszystko się zaczęło od tego, że współzałożyciel firmy Sony - Masaru Ibuka -...

Ta strona używa plików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej dowiesz się tutaj.