Bannery górne

A+ A A-

Focal Utopia III Evo

Focal Utopia III Evo

Uwierzycie, że od momentu wprowadzenia na rynek flagowej serii Utopia III minęło już prawie dziesięć lat? W świecie komputerów, telewizorów czy telefonów komórkowych dokonał się w tym czasie ogromny postęp, a ponieważ francuscy inżynierowie również nie lubią stać w miejscu, właśnie zaprezentowali dwa pierwsze modele z unowocześnionej serii Utopia III Evo. Rewolucji nie ma, zwłaszcza z zewnątrz, bo topowe Focale wciąż prezentują się zabójczo. Dokonano natomiast wielu drobnych zmian mających charakter ewolucyjny. W serii Utopia III Evo znajdziemy więc rozwiązania zapożyczone lub zainspirowane tymi, które widzieliśmy już chociażby w zestawach z serii Sopra. Jak tłumaczy producent, jego technologiczne dziedzictwo nadal rośnie, dlatego wkomponowanie najnowszych pomysłów i materiałów w modele ze szczytowej serii miało wręcz kluczowe znaczenie dla wizerunku i funkcjonowania firmy. Aktualizację rozpoczęto od modeli, które prawdopodobnie okażą się tymi najpopularniejszymi - Scala i Maestro.

Chario Studio

Chario Studio

Studio to nowa seria kolumn wypełniająca średnią półkę w ofercie włoskiej firmy Chario. Docelowo ma ona zastąpić obecną na rynku przez długie lata serię Constellation. Dla tych, którzy w przypadku Włochów przyzwyczaili się do wymyślnych kształtów i tradycyjnego stolarstwa, szokująca może być radykalna zmiana stylistyczna. Studio swoją prostotą i kanciastymi kształtami nawiązują do wycofanych nie tak dawno serii Hiper i Premium. Przy uważniejszej inspekcji zauważymy jednak pewien element charakterystyczny dla kolumn z serii Constellation - wielką kopułę wysokotonową.

Harman Kardon Traveler

Harman Kardon Traveler

Harman Kardon wprowadza na rynek kompaktowy głośnik przenośny, który ma stać się naszym najlepszym towarzyszem podróży. Producent zapewnia, że nowy model łączy w sobie funkcjonalność, piękny wygląd i wspaniałe brzmienie, a w kryzysowych sytuacjach może posłużyć również jako powerbank dla innych urządzeń przenośnych. Traveler został zaprojektowany z myślą o tym, by zmieścić go w każdym bagażu. Wyposażono go w technologię Bluetooth, system konferencyjny z dwoma mikrofonami oraz technologią tłumienia hałasów, a także funkcję, która pozwala na ładowanie innych urządzeń przenośnych w czasie podróży.

Onkyo A-9150

Onkyo A-9150

Onkyo wprowadza do sprzedaży zintegrowany wzmacniacz stereo wyposażony w zaawansowany przetwornik C/A oraz przedwzmacniacz gramofonowy obsługujący wkładki MM i MC. W nowym A-9150 zastosowano unikalne rozwiązania takie, jak transformator HCPS, filtr DIDRC czy najnowszy układ Discrete SpectraModule wprowadzony właśnie w tym modelu. Producent zapewnia, że w połączeniu z zaawansowanymi obwodami przetwarzającymi sygnał z cyfrowego na analogowy, technologie te tworzą połączenie zapewniające doskonałą dynamikę, czystość barw i bezmiar niuansów, co według niego gwarantuje wierną reprodukcję każdego rodzaju muzyki.

Bang & Olufsen BeoPlay E4

Bang & Olufsen BeoPlay E4

Duńska firma wprowadza na rynek słuchawki z systemem redukcji hałasu nowej generacji. Stylowo zaprojektowane jako niezbędne akcesorium dla wszystkich podróżujących, słuchawki BeoPlay E4 mają zapewniać głęboką ciszę wtedy, gdy najbardziej jej potrzebujemy i dostarczać przy tym precyzyjny i potężny dźwięk, jak na produkt marki Bang & Olufsen przystało. Udoskonalona technologia ANC oznacza, że słuchawki tłumią hałas aż o 15 dB wydajniej, niż poprzednia generacja znana z BeoPlay H3 ANC. Wykorzystując dwa mikrofony w ramach hybrydowej technologii redukcji hałasu - podobnie jak we flagowym modelu BeoPlay H9 - nowe słuchawki rejestrują hałas otoczenia i muzykę ze słuchawek po to, aby je potem odpowiednio od siebie odseparować, generując sygnał blokujący niepożądany hałas taki, jak silniki samolotu, hałas jadącego pociągu czy dźwięki ulicy.

Paradigm PW Soundbar

Paradigm PW Soundbar

Paradigm wprowadza na rynek bezprzewodowy soundbar klasy premium z łącznością Bluetooth i Wi-Fi. PW Soundbar umożliwia także bezprzewodowy streaming muzyki wysokiej rozdzielczości przez Airplay lub DTS Play-Fi. Producent zapewnia, że jego nowe urządzenie działa tak dobrze, że można je wykorzystać jako coś więcej, niż tradycyjny soundbar. Panel składa się z dziewięciu 2,5-calowych pełnozakresowych przetworników. Każdy z nich jest podobno w stanie odtworzyć całe spektrum częstotliwości od basu po wysokie tony. Aby osiągnąć taki efekt, inżynierowie Paradigma postanowili dodać do głośnika cewki z czystej miedzi. Jeden z większych zakresów wychyłu dla tego typu kompaktowych membran skutkuje poszerzeniem pasma niskich częstotliwości. Wszystkie głośniki pracują przy tym jednakowo, tworząc - jak zapewnia producent - efekt porównywalny z zastosowaniem jednego 8-calowego subwoofera.

Kolejne produkty Yamahy z obsługą serwisów TIDAL i Deezer

Kolejne produkty Yamahy z obsługą serwisów TIDAL i Deezer

Yamaha sukcesywnie rozszerza gamę swoich produktów kompatybilnych z serwisami muzycznymi TIDAL i Deezer. W sieci dostępna jest już najnowsza aktualizacja oprogramowania przeznaczona dla systemów mini PianoCraft, zintegrowanych systemów audio, głośników bezprzewodowych i odtwarzacza sieciowego. Po jej zainstalowaniu użytkownicy, którzy mają założone konta w tych serwisach muzycznych będą mieli łatwy dostęp do muzyki z całego świata, wygodnie sterując odtwarzaniem nagrań z poziomu smartfona lub tabletu. Funkcjonalność tę zyskały nowe urządzenia z rodziny MusicCast - systemy mini PianoCraft MCR-N870/870D i MCR-N670/670D, zintegrowane systemy audio ISX-80 i ISX-18D, głośniki bezprzewodowe WX-030 i WX-010 oraz odtwarzacz sieciowy WXAD-10.

iFi Audio Pro iESL

iFi Audio Pro iESL

Jeszcze w tym miesiącu na polskim rynku zadebiutuje kolejny z komponentów serii Pro brytyjskiej marki iFi Audio. Nowe urządzenie to niesamodzielny transformator - energizer do słuchawek elektrostatycznych, mający przede wszystkim stanowić rozszerzenie dla flagowego wzmacniacza słuchawkowego firmy - Pro iCAN - oraz wzmacniaczy słuchawkowych innych marek. Sam producent nazywa swoje nowe urządzenie energizerem elektrostatycznym zapewniając, że jest to prawdziwa elektrownia zdolna napędzić dosłownie każde nauszniki na rynku. Zgodnie z przyjętym nazewnictwem, nowy produkt otrzymał oznaczenie Pro iESL.

Samsung HW-MS650

Samsung HW-MS650

Wzrost popularności serwisów VoD sprawia, że coraz chętniej oglądamy ulubione filmy i seriale w domach, wygodnie siedząc na kanapie. Podczas takiego seansu jakość obrazu powinna iść w parze z przestrzennym dźwiękiem, który sprawi, że akcja filmu będzie jeszcze bardziej emocjonująca. Dlatego gama bezprzewodowych soundbarów firmy Samsung wzbogaciła się właśnie o model HW-MS650. Nowa listwa Samsunga ma łączyć świetne parametry dźwięku, minimalistyczną konstrukcję z wbudowanym subwooferem oraz funkcje bezprzewodowe. Dzięki temu, żeby cieszyć się efektem wysokiej jakości dźwięku przestrzennego w domu, nie trzeba projektować instalacji audio czy remontować salonu, aby zamaskować przewody.

Creative Sound BlasterX AE-5

Creative Sound BlasterX AE-5

Firma Creative zaprezentowała dziś najnowszy dodatek do serii Sound BlasterX Pro-Gaming - jest to karta dźwiękowa nowej generacji o nazwie Sound BlasterX AE-5. Producent nie przebiera w słowach zapewniając, że jest to produkt z najwyższej półki, wyposażony w najlepszy na świecie wzmacniacz słuchawkowy dla komputerów PC. Przy okazji jest to także pierwsza na świecie karta dźwiękowa ze zintegrowanym sterowaniem oświetleniem RGB zawierająca również układ PCIe Sabre-Class Gaming DAC. Nowy model zostanie oficjalnie pokazany na targach E3 w Los Angeles - jednym z największych wydarzeń w branży komputerowej, wideo, gier oraz związanych z nimi produktów.

JBL OR100 i OR300

JBL OR100 i OR300

Amerykański gigant wprowadza na rynek słuchawki dokanałowe i nauszne dedykowane goglom Oculus Rift. Nowe modele mają nadać doświadczeniom wirtualnej rzeczywistości jeszcze większego realizmu. JBL OR100 i OR300 wyposażono w technologię JBL Pure Bass. Oba modele zaprojektowano specjalnie dla gogli Oculus Rift, by zagwarantować użytkownikowi jeszcze więcej porywających przeżyć. Nieważne czy jest on entuzjastą RPG, lubi zasiadać do filmu z zapasem jedzenia i picia czy może jest fanem strumieniowania wydarzeń na żywo. Nowe słuchawki w połączeniu z goglami mają sprawić, że każde doświadczenie rzeczywistości wirtualnej będzie jeszcze bardziej pogłębione i namacalne. Producent zapewnia, że korzystanie z ulubionej formy rozrywki jeszcze nigdy nie dawało aż tyle satysfakcji.

Yamaha YAS-207

Yamaha YAS-207

Jeszcze większy realizm brzmienia i doskonalsza jakość dźwięku przestrzennego w połączeniu z najnowszymi rozwiązaniami i wygodą użytkowania - to założenia projektantów soundbara Yamaha YAS-207. Aby osiągnąć ten cel, wyposażyli oni swoje najnowsze urządzenie w złącza HDMI, łączność Bluetooth, bezprzewodowy subwoofer i technologię DTS Virtual:X. Dzięki takim rozwiązaniom, ten wszechstronny soundbar ma zapewniać emocjonujący dźwięk trójwymiarowy, a bogate wyposażenie roztacza przed użytkownikiem niemal nieograniczone możliwości odtwarzania muzyki i ścieżek dźwiękowych.

Creative Sound Blaster Play 3

Creative Sound Blaster Play 3

Creative to firma o długiej tradycji w produkcji innowacyjnych i wydajnych kart dźwiękowych. To właśnie ona w późnych latach osiemdziesiątych nadała pełne brzmienie komputerom. Od tamtej pory jej produkty nieustannie ewoluują, dostarczając entuzjastom technologii i gier nowe rozwiązania zapewniające lepsze doznania audio. Takim właśnie urządzeniem ma być zupełnie nowy Sound Blaster Play 3 czyli karta dźwiękowa USB, która łączy przetwornik cyfrowo-analogowy i wzmacniacz słuchawkowy. Konstruktorzy zapewniają, że ten mały DAC jest wystarczająco mocny, aby obsługiwać szeroki zakres modeli słuchawek od gamingowych do studyjnych.

Woo Audio w Polsce

Woo Audio w Polsce

W naszym kraju pojawiły się produkty firmy, która od kilku lat bryluje na audiofilskich rynkach na całym świecie. Woo Audio to marka założona w 2004 roku w USA. Jej siedziba mieści się w Nowym Jorku. Jak na tak krótką historię, może dziwić popularność i jakość wykonania jej produktów, ale za sukcesem firmy stoją dwaj główni inżynierowie - Wei i Zhi Dong, którzy mają za sobą ponad 60 lat doświadczenia w konstruowaniu wysokiej klasy wzmacniaczy. Głównym animatorem całego przedsięwzięcia jest przedstawiciel młodego pokolenia Jack Woo - dyrektor techniczny i główny manager. Dzięki tym trzem postaciom, firma szybko osiągnęła sukces, dając melomanom niezapomniane wrażenia towarzyszące słuchaniu muzyki. Teraz produkty Woo Audio trafiają do Polski - drugiego europejskiego kraju, w którym można je nabyć za pośrednictwem oficjalnego dystrybutora i salonów dealerskich.

Monitor Audio Silver

Monitor Audio Silver

Firma Monitor Audio ogłasza wprowadzenie nowego, najlepszego do tej pory wcielenia serii Silver. Podczas zakończonej niedawno wystawy High End w Monachium zaprezentowano dziewięć modeli kolumn stworzonych z myślą o nowoczesnych wnętrzach. Seria obejmuje dwa modele podstawkowe oraz trzy szczupłe podłogówki wymagające niewiele miejsca w pokoju, ale oferujące przy tym naprawdę duży dźwięk. Montowane na ścianach głośniki efektowe Silver FX oraz dwa dyskretne głośniki centralne doskonale nadają się do dyskretnych instalacji kina domowego. Serię Silver uzupełnia mocny subwoofer schodzący nawet do poziomu 22 Hz, wyposażony w procesor DSP. Magnetyczne mocowanie maskownic oraz umieszczenie portów HiVe II na tylnej ściance nadają kolumnom nowej serii Silver wyjątkowo elegancki wygląd.

Polecany film

Bannery dolne

Wyszukiwarka

Nowe testy

Poprzedni Następny
iFi Audio iOne Nano

iFi Audio iOne Nano

iFi Audio jest specyficzną firmą, wyróżniającą się na tle innych producentów sprzętu grającego. Prawie wszystkie jej urządzenia są bardzo małe lub wręcz miniaturowe, a do tego charakteryzują się wysoką jakością...

Tannoy Revolution XT 6F

Tannoy Revolution XT 6F

W świecie głośników Tannoy to prawdziwa legenda. Jego historia zaczęła się w 1926 roku i od początku była związana z elektroniką. Firma znana wówczas jako Tulsemere Manufacturing Company specjalizowała się...

Audio Physic Avanti

Audio Physic Avanti

Audio Physic to marka bardzo bliska mojemu sercu. Kolumny projektowane najpierw przez Joachima Gerharda, a później Manfreda Diesterticha zawsze mnie fascynowały. Dlaczego? Trudno to opisać jednym słowem, ale chyba najbliższe...

Komentarze

MirekM
Nigdy jakoś z Bowiem nie było mi po drodze. Po usłyszeniu jakiegoś kawałka w Trójce, musiałem kupić płytę. Natychmiast.
Przesłuchaj jeszcze kilka razy - zmienisz zdanie;)

Bannery boczne

Ostatnie aktywności

 • KrzychL
  KrzychL zaktualizował swój profil
 • Na wstępie chciałem zastrzec, że będę się powtarzał, bo podobną opinię wyraziłem przy okazji innego wątku :) Dla jasności chciałbym przypomnieć, że bardzo ważne jest właściwe ustawienie kolumn w pomieszczeniu (nawet najlepsze mogą nie spełnić oczekiwań).
  Preferuję rozwiązania z bierną (pasywną) membraną bo wspiera to właśnie dolne skraje pasma. Moje typy (w zależności od funduszy) to:
  - Polk Audio T50,
  - Definitive Technology BP-8040ST.
  Zaletą pierwszych jest bardzo atrakcyjna cena, bardzo przyzwoita charakterystyka i ... dostęp do "świeżych" recenzji użytkowników na konkurencyjnym forum.
  Druga pozycja to znacznie droższe rozwiązanie, ale warto wiedzieć, że na rynku europejskiego można dostać za nieco niższą cenę. Ich zaletą jest oczywiście dobra charakterystyka, ale głównie zwraca uwagę konstrukcja aktywno-pasywna. Oczywiście część aktywna wspiera dolne skraje pasma toteż mamy do dyspozycji pasmo począwszy od 25 Hz (!).. i to nie jedyna ich szczególna cecha (pozostawiam do rozpoznania :) ).
  Sam posiadam skromniejsze rozwiązanie tj. SM55 i mogę potwierdzić wybitność niskich skrajów pasma.
  Na koniec chcę zwrócić uwagę na dwa istotne elementy:
  - warto samodzielnie odsłuchać wybranych kolumn,
  - z drugiej strony kolumny pokażą swoją pełną wartość dopiero po "wygrzaniu".

Płyty

Prezentacje

Najeźdźca z północy - Hegel

Wydawałoby się, że w bardzo gęstej branży audio kompletnie nie ma już miejsca dla nowych graczy. Że wszystkie stołki obsadzone...

Poradniki

Jak złożyć system stereo w siedmiu prostych krokach

Na łamach naszego portalu publikowaliśmy już poradniki dotyczące rzeczy dość podstawowych, jak i tych bardziej skomplikowanych. Doradzaliśmy jak wybierać słuchawki,...

Galerie

40 premier wystawy High End 2017

40 premier wystawy High End 2017

Mimo ogromnego ruchu na rynkach dalekowschodnich i rosnącej popularności innych wystaw sprzętu audio na całym świecie, imprezą wyznaczającą trendy w...

Vintage

Sony WM-GX788

Do tej pory w dziale Vintage jeszcze nie pojawił się tekst mówiący o urządzeniu kończącym pewną erę. Pisaliśmy o pierwszym...

Popularne artykuły

Ta strona używa plików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej dowiesz się tutaj.