Bannery górne

A+ A A-

Synthesis Roma 96DC

Synthesis Roma 96DC

Za sprawą nowego dystrybutora, w Polsce pojawiły się najnowsze produkty marki Synthesis. Komponenty audio tej firmy, włącznie z transformatorami i obudowami, wykonywane są ręcznie w Morrovalle w środkowych Włoszech. Pierwsze produkty pod szyldem Synthesis pojawiły się na rynku w 1992 roku. W aktualnej ofercie znajduje się kilkanaście produktów w trzech seriach - Metropolis, Action i Roma. W serii Metropolis odnajdziemy najwyższej klasy zintegrowane wzmacniacze lampowe dual mono o bardzo wysokich mocach wyjściowych. Wszystkie konstruowane są z elementów poddanych szczegółowej kontroli i perfekcyjnie ze sobą spasowanych. Serię Action tworzą trzy zintegrowane wzmacniacze lampowe pracujące w niskiej klasie AB1 i charakteryzujące się wysokimi mocami wyjściowymi. Wszystkie wyposażone są w wejścia cyfrowe. Najnowszym produktem włoskiej manufaktury jest lampowy wzmacniacz zintegrowany Roma 96DC.

JBL Grip

JBL Grip

JBL wprowadza nową serię słuchawek sportowych przeznaczonych do słuchania muzyki podczas intensywnych ćwiczeń. Modele z serii Grip charakteryzują się trwałą konstrukcją, które nigdy nie wypadają z ucha. Ich powstanie jest wynikiem współpracy z profesjonalnymi lekkoatletami, a dzięki temu sport i muzyka przekraczają kolejne granice. W czasie treningów, szczególnie tych lekkoatletycznych, upadek jest nieunikniony. Jednak ulubiona muzyka mobilizuje do podnoszenia się i dalszych ćwiczeń. Dlatego słuchawki serii JBL Grip dotrzymują użytkownikowi kroku w każdej sytuacji i pozwalają wynieść swoje sportowe pasje na nowy poziom.

Musical Fidelity Nu-Vista 600

Musical Fidelity Nu-Vista 600

Musical Fidelity wprowadza do sprzedaży nowy element systemu Nu-Vista - wzmacniacz Nu-Vista 600, drugi w kolejności po topowym modelu Nu-Vista 800. 15 lat temu Musical Fidelity jako pierwsza firma na świecie użyła do produkcji hi-endowych urządzeń audio lamp nuwistorowych - miniaturowych, wyjątkowo trwałych, z obudową wykonaną z metalu, a nie ze szkła. Nuwistory były ostatnim etapem technologii lampowej, pozbawionym większości wad klasycznych lamp elektronowych. Do ich zalet należą niezawodność, niski poziom szumów i niskie mikrofonowanie. W sprzęcie audio był to złoty środek pomiędzy wzmacniaczem tranzystorowym a klasyczną konstrukcją lampową. Oryginalne nuwistory nie są już produkowane, dlatego wzmacniacz oparty na nich jest prawdziwym białym krukiem.

Gradient 5.1

Gradient 5.1

Jeszcze w tym miesiącu na polskim rynku pojawią się podstawkowe zestawy głośnikowe Gradient 5.1. Patrząc na zdjęcia można dojść do wniosku, że to po prostu mniejsza wersja wolnostojących kolumn 6.0. Obudowa o objętości 8 litrów jest wykonywana z litego drewna brzozowego. Ścianki tylna i przednia są standardowo wykonywane ze sklejki brzozowej i pokryte włoską nanopowłoką Fenix NTM w kolorze czarnym lub białym. Powłoka ta jest matowa, odporna na zarysowania i ślady palców. Oprócz wersji widocznej na zdjęciach, kolumny dostępne będą także w kolorze białym - tutaj brzozowe elementy są lakierowane na biało, a front i tył wykonane są z białego MDF-u zamiast sklejki.

AudioQuest NightOwl Carbon

AudioQuest NightOwl Carbon

Zamknięte słuchawki wokółuszne NightOwl Carbon są najnowszą konstrukcją w ofercie AudioQuest. Wykorzystując doświadczenia zdobyte podczas opracowywania pierwszych słuchawek w historii firmy, modelu NightHawk, projektanci stworzyli jeszcze doskonalszy produkt, który łączy najwyższą jakość wykonania z naturalnym, wolnym od zniekształceń brzmieniem. Już przy pierwszym kontakcie z najnowszymi słuchawkami uwagę przykuwa nowatorskie rozwiązanie. Zastępuje ono charakterystyczną maskownicę, która w modelu NightHawk służy do rozpraszania dźwięku, a w przypadku słuchawek NightOwl Carbon izoluje użytkownika od zewnętrznego hałasu. Specjalna okrągła nakładka, znajdująca się w centralnej części muszli słuchawkowych, skrywa kanał wentylacyjny. Biegnie on wzdłuż krawędzi membran i wychodzi przez niewidoczny port, który hamuje ruch powietrza. Dzięki temu, w przeciwieństwie do słuchawek ze szczelnymi obudowami, NightOwl Carbon łagodzi wytwarzane ciśnienie oraz zapewnia przetwornikom swobodę ruchu.

Acoustic Dream

Acoustic Dream

Na polski rynek wchodzi marka Acoustic Dream zajmująca się przede wszystkim produkcją hi-endowych kondycjonerów sieciowych i kabli zasilających. Urządzenia te zostały stworzone od podstaw w sposób absolutnie bezkompromisowy - zarówno jeśli chodzi o kształt i projekt, jak i jakość zastosowanych wewnątrz komponentów. Ekstremalnie wysoko postawiona poprzeczka sprawia, że choć firma jest jeszcze młoda, jej produkty z marszu będą mogły podjąć rywalizację z najlepszymi akcesoriami zasilającymi klasy hi-end dostępnymi na rynku. Jak informuje producent, marka Acoustic Dream została powołana do życia z pasji do muzyki i z radości, jaką można czerpać słuchając jej. To właśnie muzyka często towarzyszy nam w codziennym życiu, w różnych jego momentach - tych lepszych i gorszych. Każda osoba, dla której muzyka jest naprawdę ważna, intuicyjnie szuka możliwości słuchania jej w jak najlepszej jakości. Zainteresowanie sprzętem audio jest tak naprawdę skutkiem tych poszukiwań. Dla audiofilów to coś więcej, niż tylko hobby - często to także niesamowita pasja napędzana coraz bliższym kontaktem z muzyką. Pasja, która potrafi przerodzić się w sposób na życie.

JBL Control XT

JBL Control XT

JBL wprowadza bezprzewodowe, dwudrożne głośniki stereo z łącznością Bluetooth, dysponujące dużą mocą. Control XT są przystosowane do użytku w domu i poza domem, a według producenta zapewniają niezwykłą wydajność i moc w każdych warunkach. JBL Control XT to bezprzewodowe, przenośne głośniki Bluetooth oferujące wysokiej jakości dźwięk stereo. Zostały opracowane tak, aby zapewniać niezwykłą wydajność i moc w każdym pomieszczeniu w domu. A gdy przyjdzie pora na imprezę w ogrodzie, dzięki wytrzymałej obudowie, głośniki sprawdzą się także w trudniejszych warunkach. Chcąc wypełnić większą przestrzeń dźwiękiem, można dodać kolejną parę głośników JBL Control XT i cieszyć się odsłuchem z czterech głośników jednocześnie.

T+A PA 3100 HV

T+A PA 3100 HV

Niemiecki specjalista od elektroniki audio i zestawów głośnikowych wprowadza nową wersję swojego flagowego wzmacniacza zintegrowanego. PA 3100 HV został stworzony w oparciu o dotychczasowy model PA 3000 HV, a większość jego podzespołów jest identyczna, jak w przypadku poprzednika. Najbardziej oczywista różnica uwidoczniona została na przednim panelu, na którym mieści się para wskaźników wychyłowych wyświetlających stan używanego aktualnie wyjścia w skali logarytmicznej, pokazanej jako waty oddawane przy czterech omach. Kolejny zmieniony element to zaprojektowana na nowo sekcja analogowa oraz zasilacz, który teraz jest bardzo podobny do tego zastosowanego w końcówce mocy A 3000 HV. Dzięki temu możliwe jest podłączenie dodatkowego zasilania PS 3000 HV w celu zwiększenia stabilności, jakości oraz wydajności systemu zasilającego.

Unison Research Unico CD Uno

Unison Research Unico CD Uno

Po wprowadzeniu w ubiegłym roku odtwarzacza Unico CD Due, Unison Research potwierdza swoją obecność w świecie dźwięku cyfrowego nowym modelem Unico CD Uno. Nowy odtwarzacz oferuje szeroką gamę wejść i wyjść. Na tylnym panelu znajdują się wejścia USB i cyfrowe optyczne, a wbudowany Bluetooth pozwala na bezprzewodową łączność z kompatybilnymi urządzeniami. Stopień wejściowy wykorzystuje podwójną triodę ECC82 pracującą w czystej klasie A. Niska impedancja wyjściowa ma pozwalać na zachowanie najwyższych parametrów audio. Unico CD Uno to idealne uzupełnienie systemów zbudowanych w oparciu o wzmacniacze Unico 90 i Unico 150.

Bowers & Wilkins DB

Bowers & Wilkins DB

Bowers & Wilkins prezentuje subwoofery z serii DB. Nowa linia obejmuje trzy modele zaprojektowane tak, aby dostarczały niewiarygodnie mocny, sprężysty i precyzyjny bas. Urządzenia te są najmocniejszymi aktywnymi subwooferami Bowers & Wilkins, jakie kiedykolwiek powstały i wykorzystują przetworniki niskotonowe z membranami Aerofoil, znane z flagowej serii kolumn głośnikowych 800 Diamond. Serię tworzy flagowy model DB1D, nieco mniejszy DB2D oraz kompaktowy DB3D. Wszystkie trzy konstrukcje kroczą ścieżką, którą utorował przełomowy model DB1, ale dodatkowo wykorzystują nową, cyfrową technologię i zaawansowane rozwiązania materiałowe.

Quadral Breeze One i Breeze Two

Quadral Breeze One i Breeze Two

Hanowerska firma Quadral wprowadziła do sprzedaży dwa modele najwyższej klasy głośników sieciowych, które mogą pracować w firmowym systemie bezprzewodowego multiroomu o nazwie Breeze. Rzadkością w tego typu rozwiązaniach jest zdolność pracy aktywnych głośników przy zasilaniu z wewnętrznych akumulatorów, które mogą utrzymać głośniki przy życiu nawet do 20-25 godzin w zależności od modelu. Użytkownikowi daje to możliwość słuchania muzyki nie tylko w domu, ale także w całkowitym oderwaniu od dostępu do sieci elektrycznej, jak na przykład w ogrodzie, na spacerze czy nad morzem. Przenoszenie głośników ułatwiają przy tym specjalne paski.

Unison Research Max 2

Unison Research Max 2

Włoski specjalista od wzmacniaczy lampowych wprowadza na rynek kolumny głośnikowe Max 2. Zaprojektowano je oczywiście z myślą o lampach - w tym celu zoptymalizowane zostały zarówno czułość, jak i impedancja. Max 2 to dwudrożna, wolnostojąca kolumna podłogowa typu bass-reflex z wylotem tunelu wentylacyjnego z przodu, co powinno ułatwić ustawienie skrzynek w pomieszczeniu. Nowy model może być również stosowany jako przedni kanał w systemach kina domowego. Najbardziej zaskakująca jest jednak forma i układ przetworników - potężny woofer połączony z tubowym głośnikiem wysokotonowym to duet, który zdaniem producenta ma zapewniać pełne brzmienie niskich tonów, łatwe wejście na wysokie poziomy głośności, a także ponadprzeciętną jakość reprodukcji średnich i wysokich częstotliwości.

Bang & Olufsen BeoPlay H4

Bang & Olufsen BeoPlay H4

Duńczycy zaprezentowali nowe słuchawki bezprzewodowe bazujące na czystym i nowoczesnym wzornictwie opracowanym przez projektanta Jakoba Wagnera. Kładąc nacisk na dobór materiałów, modernistyczny design oraz surowe brzmienie, BeoPlay H4 ma oferować przede wszystkim najwyższą jakość wykonania. W konstrukcji zastosowano owczą skórę w połączeniu z wysokiej jakości tekstyliami i aluminium. Nowy model zawiera również odnowioną technologię Bang & Olufsen Signature Sound aby zapewnić potężne i autentyczne doznania dźwiękowe.

Ayon CD-35

Ayon CD-35

Najnowszy, referencyjny odtwarzacz Ayona oznaczono symbolem CD-35. Nazwa sugeruje, że jest to kolejny audiofilski odtwarzacz płyt kompaktowych z górnej półki, ale rzut oka do instrukcji obsługi ujawnia, że nie tylko. Po raz pierwszy w swojej historii austriacki producent proponuje bowiem urządzenie czytające także płyty SACD. W dodatku mózg firmy, Gerhard Hirt, z właściwym sobie poczuciem humoru twierdzi, że odczyt SACD jest tu niejako produktem ubocznym, wynikającym z konwersji sygnału ze standardowych płyt CD do postaci DSD, co i tak wymagało zastosowania modułów przetwarzających dane tego typu.

Harman Kardon SB 20

Harman Kardon SB 20

Harman Kardon wprowadza na rynek zaawansowany soundbar z technologią Bluetooth i potężnie brzmiącym, bezprzewodowym subwooferem. Harman Kardon SB 20 to kompaktowy system umożliwiający połączenie całego centrum rozrywki domowej, w tym odtwarzania filmów, muzyki i gier. Gwarantuje dźwięk surround o kinowej jakości. Można się z nim połączyć poprzez złącze HDMI (ARC), wejście optyczne lub Bluetooth. Bezprzewodowy subwoofer ma zapewnia potężny bas i ożywiać doznania kina domowego. Soundbar idealnie wpisuje się w nowoczesne wnętrza. Bezproblemowo integruje się z większością stylowych telewizorów o wąskim profilu. To najlepsze brzmienie ulubionych filmów, muzyki, wydarzeń sportowych oraz gier, a także eleganckie rozwiązanie uzupełniające każdy system.

Polecany film

Bannery dolne

Wyszukiwarka

Najnowsze testy

Poprzedni Następny
Polk Audio Hinge Wireless

Polk Audio Hinge Wireless

Dzisiejszy test to pierwsza recenzja produktu marki Polk Audio na łamach StereoLife. Choć amerykańska firma kojarzona jest głównie z kolumnami i różnego rodzaju zestawami głośnikowymi, jej oferta wcale się na...

Denon PMA-1600NE

Denon PMA-1600NE

Kiedy zapuszczam się w przeszłość w poszukiwaniu ciekawych urządzeń audio lub przeglądam profile firm i salonów zajmujących się profesjonalną renowacją i sprzedażą dawno nieprodukowanych wzmacniaczy, tunerów, odtwarzaczy czy kolumn, zawsze...

Pathos Classic Remix

Pathos Classic Remix

Kiedy dostaję do przetestowania sprzęt wyprodukowany we Włoszech, to przygoda z nim od samego początku zapowiada się co najmniej dobrze. A wzmacniacz Pathosa w moich rękach nie znalazł się przypadkiem....

Polecane artykuły

Ostatnie aktywności

Nowe komentarze

Marcin
Mam stare Tannoye MX3 są bardzo miękkie ale potrafią czarować średnicą, mam nowsze Tannoye V4i - te dla mnie za agresywne, chociaż na tym amplitunerze świetnie ...
John 1.5 V
Eee... Zbieram szczękę z podłogi. Jakieś przecieki na temat ceny?
Gundel
W tej cenie nic lepszego chyba nie ma. jeśli chodzi o taki rozmiar kolumn. 6000 zł czy teraz nawet mniej to mało wygórowana cena jak na taki sprzęt. A mamy bard...
Hmm, to ciekawa teoria, należałoby chyba dopytać co jej autor miał na myśli. Może chodziło mu o to, że Sapphire'y 31 mają trochę pogrubiony bas, co w muzyce ele...
Sławek
Taka mała errata odnośnie przestrzeni - szerokość i głębokość sceny. Otóż odpaliłem te kolumny w salonie 36 m2 na Marantzu SR6006, rozstawione dość swobodnie i ...

Galerie

Poradniki

Jak złożyć system stereo w siedmiu prostych krokach

Na łamach naszego portalu publikowaliśmy już poradniki dotyczące rzeczy dość podstawowych, jak i tych bardziej skomplikowanych. Doradzaliśmy jak wybierać słuchawki,...

Wywiady

Siegfried Amft - T+A

[English version] Mówi się, że w skomplikowanym i specyficznym świecie sprzętu audio liczą się nie tylko marki i produkty, ale...

Fotorelacje

Audio Video Show 2016

Audio Video Show 2016

Audio Video Show 2016 już za nami... Z dużym wyprzedzeniem zapowiadano, że tegoroczna edycja największej wystawy sprzętu audio w Polsce...

Reportaże

Audio Video Show 2016

Swoją relację z tegorocznego Audio Video Show pisałem prawie dwa miesiące. Uznałem, że wyjątkowo nie będę pierwszy, ale za to...

Audiofilska Majówka 2016 w Q21

Mimo rosnącej popularności wysokiej klasy sprzętu audio i pozytywnych sygnałów z rynku, kalendarz audiofilskich imprez w naszym kraju wcale nie...

Audio Research u Marantza

Jak to się wszystko ciekawie układa... Dopiero co mieliśmy okazję odwiedzić nowy salon Focala w Warszawie, gdzie zwróciliśmy uwagę na...

Z wizytą w salonie Focal Polska

Pod koniec kwietnia otrzymaliśmy zaproszenie do nowo otwartego salonu Focal Polska mieszczącego się w Warszawie. Kolejny audiofilski przystanek na mapie...

Popularne poradniki

Cytaty

Ango.png

Ta strona używa plików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej dowiesz się tutaj.