Bannery górne wyróżnione

Bannery górne

A+ A A-

Dolina Prapremier

Dolina Prapremier

Już w przyszły piątek ruszają comiesięczne spotkania kabaretu muzyczno-literackiego, podczas których wszystkie utwory wykonane są po raz pierwszy. Pomysłodawcą projektu jest Jan Kondrak - jeden z liderów Lubelskiej Federacji Bardów, którego wsparli lider zespołu Elektryczne Gitary Kuba Sienkiewicz i Marek Majewski autor telewizyjnej Kabaretowej Listy Przebojów. Oprócz Sienkiewicza, Kondraka i Majewskiego na scenie będzie można zobaczyć i usłyszeć wybitnych artystów młodego pokolenia - Agnieszkę Ozon (laureatkę OFPA w Rybniku), Idę Dzik (laureatkę Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie), duet Nic Wielkiego (laureatki Ogólnopolskich Spotkań z Piosenką Autorską Oranżeria oraz Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie) i Andrzeja Dębowskiego (grand prix Międzynarodowego Przeglądu piosenki Autorskiej OPPA).

Trys Saulės - ***

Trys Saulės - ***

Na rynku ukazał się właśnie debiutancki album instrumentalnego trio Trys Saulės, które tworzą Dominika Korzeniecka (Pochwalone, Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego), Marcin Dymiter (Emiter, Mapa, Niski Szum) i Artur Krychowiak (Sunwôrm, Nowa Ziemia). Krążek zatytułowany enigmatycznie "***" zawiera pięć przestrzennych kompozycji opierających się na hipnotyzujących rytmach i surowym brzmieniu przesterowanych gitar. "Poznaliśmy się z Arturem na koncercie jego solowego projektu Nowa Ziemia. Po koncercie próbowaliśmy umówić się na próbę, na jakieś granie, ale nic nie wychodziło. W tym samym czasie przyszło mi do głowy, że może warto spróbować i zagrać w trio z Dominiką, z którą znam się dosyć długo. W grze Dominiki bardzo sobie cenię wyczucie, jej intuicję i dbałość o brzmienie. Po jakimś czasie udało nam się spotkać. Nie było jeszcze nazwy, ale po próbie było jasne, że dobrze się rozumiemy." - wspomina początki grupy Marcin Dymiter.

Behemoth - I Loved You At Your Darkest

Behemoth - I Loved You At Your Darkest

Nowy album studyjny Behemotha ukaże się 5 października i będzie nosił tytuł "I Loved You At Your Darkest". Zespół zaprezentował już okładkę wydawnictwa oraz pierwszy singiel, który nosi tytuł "God = Dog". "Już bardziej bluźnierczy nie będzie" - zapowiada nadchodzący album "I Loved You At Your Darkest" lider Behemotha, Adam Nergal Darski. Płyta ukaże się w Polsce nakładem Mystic Production, zaś na świecie Metal Blade (USA) oraz Nuclear Blast (Europa). Tytuł albumu wydaje się nietypowy dla black metalowego krążka, ale pochodzenie może zadziwić fanów jeszcze bardziej niż same słowa. "To werset z Biblii, a właściwie cytat samego Jezusa Chrystusa. Użycie tych słów w kontekście tytułu naszej nowej płyty postrzegam jako ekstremalne świętokradztwo." - mówi Nergal.

Ostatnie komentarze

 • Smok

  Ciągle jedno i to samo. Widać skończyły się pomysły. Ci, którym to imponuje, nie słuchają muzyki, tylko oczekują hałasu, ci, którzy oczekują ściany dźwięku, otrzymają stary kotlet z nową okładką. Plebejskie przyzwyczajenia, by epatować obrazoburczymi skojarzeniami dzisiaj już nikogo nie podniecają. ...
  0
Zobacz inne komentarze

Aleksandra Hortensja Dąbek - Chopin Schumann

Aleksandra Hortensja Dąbek - Chopin Schumann

"Chapeau bas, panowie, oto geniusz!" - tak w 1831 roku o debiucie Fryderyka Chopina na lipskiej scenie pisał o trzy misiące młodszy od niego krytyk muzyczny i pianista Robert Schumann. Obaj artyści mieli wtedy niewiele ponad 20 lat. Sukces publikacji sprawił, że o talencie naszego rodaka szybko dowiedziały się całe Niemcy, a losy obu postaci miały przeciąć się od tamtego czasu jeszcze wiele razy. 187 lat po tamtych wydarzeniach, Robert spotyka się z Fryderykiem po raz kolejny. Wszystko za sprawą utalentowanej pianistki Aleksandry Hortensji Dąbek, której debiutancka płyta nagrana w Studiu Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach i wydana nakładem wydawnictwa DUX ma dzisiaj swoją premierę.

Ostatnie komentarze

 • Wojtek

  Gra zjawiskowo. Brawa!
  1
Zobacz inne komentarze

Miłosz Bazarnik Trio - Trip of a Lifetime

Miłosz Bazarnik Trio - Trip of a Lifetime

14 czerwca minęła dziesiąta rocznica tragicznej śmierci Esbjörna Svenssona, założyciela grupy Esbjörn Svensson Trio. Ten wielokrotnie nagradzany, pochodzący z rodziny o silnych tradycjach muzycznych twórca inspiracje znajdował w wielu zaskakujących źródłach. Między innymi muzyce klasycznej. Łącząc różne style, Esbjörn Svensson Trio szybko zyskało popularność w rodzimej Szwecji, a niedługo potem przychylność odbiorców oraz prasy na arenie międzynarodowej. Ich kompozycje do dzisiaj są inspiracją dla wielu poszukujących własnego brzmienia artystów - również na naszym rodzimym rynku. Jednym z nich jest Miłosz Bazarnik. Pianista, kompozytor, student Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz założycziel grupy Miłosz Bazarnik Trio, której debiutancki album "Trip of a Lifetime" ma dziś swoją premierę.

Prince - Piano & A Microphone 1983

Prince - Piano & A Microphone 1983

Choć Prince'a nie ma z nami już ponad dwa lata, archiwa niezwykle kreatywnego artysty pełne są nagrań, których nie poznali fani. Dzięki współpracy spadkobierców artysty oraz wytwórni Warner Music, 21 września 2018 roku ukaże się wyjątkowy album - "Piano & A Microphone 1983". Płyta zawiera nigdy wcześniej niepublikowany, 35-minutowy materiał nagrany amatorsko w zaciszu domowym przy akompaniamencie fortepianu. Teraz będzie można go posłuchać z CD i płyty winylowej. Będzie też coś dla kolekcjonerów, czyli wydanie deluxe, zawierające zarówno kompakt, jak i nośnik analogowy. Znajdzie się w nim 12-calowy booklet z notatkami inżyniera dźwięku współpracującego w 1983 roku z Prince'em, Dona Battsa oraz wcześniej niepublikowane zdjęcia artysty.

Alameda 4 - Czarna woda

Alameda 4 - Czarna woda

30 maja nakładem krakowskiej wytwórni Instant Classic ukaże się album "Czarna woda" sygnowany przez kolektyw Alameda 4 który tworzą Krzysztof Kaliski, Tomasz Popowski, Mikołaj Zieliński oraz Jakub Ziołek. "Historia tego wcielenia Alamedy jest dość długa, gdyż pierwsze utwory zaczęły powstawać już w 2014 roku. Pierwsze próby odbywały się w składzie z Raphaelem Rogińskim, który jednak ostatecznie z braku czasu musiał zrezygnować z udziału w projekcie. Wówczas zaprosiliśmy do współpracy Krzysztofa Kaliskiego i trzeba było od nowa przygotować cały materiał z nim na gitarze. Te zawirowania, jak również i fakt, że połowa składu mieszka w Bydgoszczy, a połowa w Warszawie, sprawiły, że płyta ukazuje się dopiero teraz." - tłumaczy Ziołek.

Romantycy Lekkich Obyczajów - Neoromantyzm

Romantycy Lekkich Obyczajów - Neoromantyzm

Po kilku latach przerwy z nową płytą powracają Romantycy Lekkich Obyczajów - duet Adama Millera i Damiana Lange, powstały w 2011 roku w Olsztynie. Pod nazwą zespołu kryją się miłość, która ich inspiruje ich oraz młodość, która objawia się w piosenkach energią i dystansem do poważnych tematów. Ich najnowszy album pełen jest alternatywnych i akustycznych klimatów, nie brakuje na nim także lirycznych metafor. To zresztą już trzecie wydawnictwo utalentowanego duetu z Olsztyna, wydane po niemal pięciu latach od premiery albumu "Kosmos dla mas". "Neoromantyzm" to 12 wielobarwnych kompozycji, w których muzycy po raz kolejny oddalają się od sielankowego stylu pierwszej płyty, stawiając co chwila najważniejsze pytania o miłość i sens istnienia. Poetyckie teksty Damiana Lange i Adama Millera doskonale współgrają z akustycznymi i alternatywnymi brzmieniami. Muzyków na płycie wspierają goście, w tym Łukasz Przyborowski znany z kapeli Enej oraz Krzysztof "Grabaż" Grabowski, lider formacji Pidżama Porno i Strachy na Lachy.

Xenony - Polish Space Program

Xenony - Polish Space Program

8 kwietnia nakładem krakowskiej wytwórni Instant Classic ukaże się druga płyta warszawskiej grupy Xenony. Album, zatytułowany "Polish Space Program", przyniesie dziewięć premierowych kompozycji znacznie odbiegających do zawartości debiutu sprzed czterech lat. "To kolejny rozdział." - tłumaczy krótko Piotr Bukowski. "Pierwszy pomysł nawiązywał do retro świata z gier komputerowych, kolejny wynika z fascynacji książkami i filmami sci-fi. Zmieniło się brzmienie, ale nie zmieniło się to, że jesteśmy mentalnie nadal nerdami, chłopcami pogrążonymi w marzeniach o podróżach kosmicznych czy podróżach w czasie." - dodaje Paweł Bebech.

Marillion wznawia album "Brave"

Marillion wznawia album "Brave"

Jedna z najbardziej kultowych płyt uwielbianej w Polsce grupy Marillion, koncepcyjny album "Brave" z 1994 roku, ukazuje się na rynku fonograficznym ponownie. Wznowienia przygotowano na płytach CD, Blu-ray oraz w wyjątkowej edycji na na krążkach winylowych. Do pierwotnej tracklisty dodano interesujący materiał bonusowy. Podwójny album był bardzo pozytywnym zaskoczeniem dla fanów zespołu. Po bardziej komercyjnej płycie "Holidays In Eden" Marillion powrócił do rocka progresywnego. Ponadto płyta nagrana we francuskim zamku Marouatte była dziełem mrocznym, opowiadającym smutną, napisaną przez wokalistę Steve'a Hogartha historię o dziewczynie, która została znaleziona na moście Severn Bridge i nie wiedziała kim jest, ani skąd się tam wzięła.

Polecany film

Nowe testy

Poprzedni Następny
Lyngdorf TDAI-3400

Lyngdorf TDAI-3400

Peter Lyngdorf to jedna z ważnych postaci w świecie sprzętu audio, szczególnie jeśli chodzi o wzmacniacze nazywane potocznie cyfrowymi. Z talentem duńskiego konstruktora mogli się niegdyś zetknąć posiadacze sprzętu takich...

Dynaudio Music 7

Dynaudio Music 7

Dynaudio to jedna z najbardziej audiofilskich i darzonych największym szacunkiem firm specjalizujących się w produkcji głośników i szeroko pojętych zestawów głośnikowych. Duńska manufaktura od dawna wykonuje wszystkie komponenty potrzebne do...

Naim Muso Qb

Naim Muso Qb

Naim to jedna z najciekawszych firm zajmujących się produkcją sprzętu audio. Doświadczeni melomani kojarzą ją z przede wszystkim z ascetycznymi klockami i wieloma dziwnymi rozwiązaniami zmuszającymi użytkowników do budowania całego...

Komentarze

kk
Wie ktoś może jak to zagra z kolumnami Sonus Faber Principia?
Jack
Są tańsze modele Denona. Każdy może coś wybrać.
Janusz
Kolego Adrian, ciekawe na jakiej podstawie piszesz swoją opinię, ponieważ te słuchawki są przewodowe.
Paweł
Dzień dobry, zastanawiam się na zakupem produktu Vifa Stockholm/Stockholm 2.0. Sounbar miałby zostać podłączony bezpośrednio do nowego TV, który posiada wyjścia...

Bannery boczne

Płyty

Slash Featuring Myles Kennedy & The Conspirators - Living The Dream

Slash Featuring Myles Kennedy & The Conspirators - Living The…

Wydawałoby się, że w ostatnich latach Slash jest zajęty przede wszystkim odcinaniem kuponów od popularności reaktywowanego Guns N' Roses. Tymczasem...

Nowości ze świata

 • Watching the development of companies representing the audio industry can be very interesting. With time, you can make predictions of certain trends, and after many years check whether they turned out to be true. Today's review is not just another...

 • Naim has previewed three new network players, which includes the ND 555, the first 500 series product in 12 years. The flagship ND 555 is joined by the new NDX 2 and ND 5 XS 2. Naim says it has...

 • Cambridge Audio celebrates its 50th anniversary with the introduction of Edge, a flagship hi-fi system that introduces a new standard for sound and design from the company. The new series builds on Cambridge Audio's driving principles of creating products that...

Prezentacje

Sukces mierzony głośnikami - Pylon Audio

Sukces mierzony głośnikami - Pylon Audio

Polski sprzęt audio - to hasło przeciętnemu obywatelowi naszego kraju kojarzy się ze wzmacniaczami, kolumnami głośnikowymi i gramofonami sprzed kilku dekad. Większość z nas wyobraża sobie piękne wieże Unitry, Diory czy Radmora, kultowe Altusy lub gramofony takie, jak Daniel, Adam czy Bernard. Jeżeli myślicie, że to wszystko relikty minionego systemu,...

Poradniki

Jak dobrać kolumny do wzmacniacza i odwrotnie

Jak dobrać kolumny do wzmacniacza i odwrotnie

To pytanie zadają sobie praktycznie wszyscy audiofile. Początkujący miłośnicy dobrego brzmienia muszą znaleźć na nie odpowiedź podczas kupna pierwszego poważnego...

Dyskografie

Galerie

30 hitów wystawy High End 2018

30 hitów wystawy High End 2018

Jeżeli chcecie się dowiedzieć co ciekawego będzie się działo na rynku audio w ciągu najbliższych kilku miesięcy, wystarczy wybrać się...

Wywiady

Popularne artykuły

Vintage

Thorens Reference

Thorens Reference

W dzisiejszych czasach często słyszy się głosy, że produkcja współczesnych urządzeń audio jest bardziej podyktowana względami finansowymi, niż dbałością o...

Strona używa plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej na temat danych osobowych klikając tutaj.