Bannery górne wyróżnione

Bannery górne

A+ A A-

Kwiat Jabłoni - Niemożliwe

Kwiat Jabłoni - Niemożliwe

1 lutego odbędzie się premiera debiutanckiego krążka folkowo-elektronicznego duetu Kwiat Jabłoni. Rodzeństwo Kasia i Jacek Sienkiewiczowie po raz pierwszy zaprezentowali się polskim słuchaczom w marcu ubiegłego roku, wypuszczając do sieci piosenkę "Dziś późno pójdę spać" wraz z teledyskiem, który na YouTube wyświetlony został już ponad 4,5 mln razy. Drugim singlem promującym płytę została tytułowa piosenka "Niemożliwe". Na album wyprodukowany przez Kwiat Jabłoni oraz debiutującego realizatora dźwięku Łukasza Ziębę składa się dwanaście utworów. Są to autorskie, refleksyjne piosenki z polskimi tekstami wykonane na dwa głosy, mandolinę i fortepian, wzbogacone elektronicznymi brzmieniami. Ta nietypowa mieszanka sprawia, że muzyka Kwiatu Jabłoni wymyka się typowym gatunkom, ciężko ją zaszufladkować.

Novika - Bez Cukru

Novika - Bez Cukru

18 stycznia odbędzie się premiera czwartego autorskiego albumu Noviki. Artystka prezentuje na nim swoje bardziej dojrzałe oblicze, jednocześnie zadowalając fanów wcześniejszych wydawnictw oraz licznych kolaboracji. "Bez Cukru" to również ukłon w stronę uczestników imprez z udziałem DJ-sko-wokalnego duetu Novika & Mr. Lex. Artyści od lat regularnie występują na największych festiwalach w kraju (FreeForm, Audioriver, Open'er) i co roku odwiedzają najważniejsze kluby. Pierwszym singlem zapowiadającym nową płytę był wydany w listopadzie utwór "Unsafe". Z pozytywnym przyjęciem spotkała się zarówno sama piosenka, jak i barwny teledysk nawiązujący stylistyką do lat dziewięćdziesiątych, z animacjami Aleksandry Łajdak i postprodukcją kolektywu Turbodizel. Utwór jest wspólnym dziełem Noviki i duetu producenckiego Sampler Orchestra.

Krzysztof Herdzin - Concerto & Concertino

Krzysztof Herdzin - Concerto & Concertino

Krzysztof Herdzin to jeden z najbardziej zapracowanych polskich muzyków. Jako chyba jedyny w Polsce artysta z powodzeniem łączy tak intensywną działalność na polu muzyki klasycznej, jazzowej i pop, w wymagających kompletnie odległych od siebie kompetencji i doświadczeń rolach. Mimo, że przez większość odbiorców kojarzony jest z muzyką jazzową, podkreśla swoje "klasyczne" ukształtowanie i od prawie 30 lat stara się łączyć ze sobą te dwa światy, zajmując się oboma gatunkami równolegle.

Dolina Prapremier

Dolina Prapremier

Już w przyszły piątek ruszają comiesięczne spotkania kabaretu muzyczno-literackiego, podczas których wszystkie utwory wykonane są po raz pierwszy. Pomysłodawcą projektu jest Jan Kondrak - jeden z liderów Lubelskiej Federacji Bardów, którego wsparli lider zespołu Elektryczne Gitary Kuba Sienkiewicz i Marek Majewski autor telewizyjnej Kabaretowej Listy Przebojów. Oprócz Sienkiewicza, Kondraka i Majewskiego na scenie będzie można zobaczyć i usłyszeć wybitnych artystów młodego pokolenia - Agnieszkę Ozon (laureatkę OFPA w Rybniku), Idę Dzik (laureatkę Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie), duet Nic Wielkiego (laureatki Ogólnopolskich Spotkań z Piosenką Autorską Oranżeria oraz Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie) i Andrzeja Dębowskiego (grand prix Międzynarodowego Przeglądu piosenki Autorskiej OPPA).

Trys Saulės - ***

Trys Saulės - ***

Na rynku ukazał się właśnie debiutancki album instrumentalnego trio Trys Saulės, które tworzą Dominika Korzeniecka (Pochwalone, Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego), Marcin Dymiter (Emiter, Mapa, Niski Szum) i Artur Krychowiak (Sunwôrm, Nowa Ziemia). Krążek zatytułowany enigmatycznie "***" zawiera pięć przestrzennych kompozycji opierających się na hipnotyzujących rytmach i surowym brzmieniu przesterowanych gitar. "Poznaliśmy się z Arturem na koncercie jego solowego projektu Nowa Ziemia. Po koncercie próbowaliśmy umówić się na próbę, na jakieś granie, ale nic nie wychodziło. W tym samym czasie przyszło mi do głowy, że może warto spróbować i zagrać w trio z Dominiką, z którą znam się dosyć długo. W grze Dominiki bardzo sobie cenię wyczucie, jej intuicję i dbałość o brzmienie. Po jakimś czasie udało nam się spotkać. Nie było jeszcze nazwy, ale po próbie było jasne, że dobrze się rozumiemy." - wspomina początki grupy Marcin Dymiter.

Behemoth - I Loved You At Your Darkest

Behemoth - I Loved You At Your Darkest

Nowy album studyjny Behemotha ukaże się 5 października i będzie nosił tytuł "I Loved You At Your Darkest". Zespół zaprezentował już okładkę wydawnictwa oraz pierwszy singiel, który nosi tytuł "God = Dog". "Już bardziej bluźnierczy nie będzie" - zapowiada nadchodzący album "I Loved You At Your Darkest" lider Behemotha, Adam Nergal Darski. Płyta ukaże się w Polsce nakładem Mystic Production, zaś na świecie Metal Blade (USA) oraz Nuclear Blast (Europa). Tytuł albumu wydaje się nietypowy dla black metalowego krążka, ale pochodzenie może zadziwić fanów jeszcze bardziej niż same słowa. "To werset z Biblii, a właściwie cytat samego Jezusa Chrystusa. Użycie tych słów w kontekście tytułu naszej nowej płyty postrzegam jako ekstremalne świętokradztwo." - mówi Nergal.

Ostatnie komentarze

 • Smok

  Ciągle jedno i to samo. Widać skończyły się pomysły. Ci, którym to imponuje, nie słuchają muzyki, tylko oczekują hałasu, ci, którzy oczekują ściany dźwięku, otrzymają stary kotlet z nową okładką. Plebejskie przyzwyczajenia, by epatować obrazoburczymi skojarzeniami dzisiaj już nikogo nie podniecają. ...
  0
Zobacz inne komentarze

Aleksandra Hortensja Dąbek - Chopin Schumann

Aleksandra Hortensja Dąbek - Chopin Schumann

"Chapeau bas, panowie, oto geniusz!" - tak w 1831 roku o debiucie Fryderyka Chopina na lipskiej scenie pisał o trzy misiące młodszy od niego krytyk muzyczny i pianista Robert Schumann. Obaj artyści mieli wtedy niewiele ponad 20 lat. Sukces publikacji sprawił, że o talencie naszego rodaka szybko dowiedziały się całe Niemcy, a losy obu postaci miały przeciąć się od tamtego czasu jeszcze wiele razy. 187 lat po tamtych wydarzeniach, Robert spotyka się z Fryderykiem po raz kolejny. Wszystko za sprawą utalentowanej pianistki Aleksandry Hortensji Dąbek, której debiutancka płyta nagrana w Studiu Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach i wydana nakładem wydawnictwa DUX ma dzisiaj swoją premierę.

Ostatnie komentarze

 • Wojtek

  Gra zjawiskowo. Brawa!
  1
Zobacz inne komentarze

Miłosz Bazarnik Trio - Trip of a Lifetime

Miłosz Bazarnik Trio - Trip of a Lifetime

14 czerwca minęła dziesiąta rocznica tragicznej śmierci Esbjörna Svenssona, założyciela grupy Esbjörn Svensson Trio. Ten wielokrotnie nagradzany, pochodzący z rodziny o silnych tradycjach muzycznych twórca inspiracje znajdował w wielu zaskakujących źródłach. Między innymi muzyce klasycznej. Łącząc różne style, Esbjörn Svensson Trio szybko zyskało popularność w rodzimej Szwecji, a niedługo potem przychylność odbiorców oraz prasy na arenie międzynarodowej. Ich kompozycje do dzisiaj są inspiracją dla wielu poszukujących własnego brzmienia artystów - również na naszym rodzimym rynku. Jednym z nich jest Miłosz Bazarnik. Pianista, kompozytor, student Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz założycziel grupy Miłosz Bazarnik Trio, której debiutancki album "Trip of a Lifetime" ma dziś swoją premierę.

Prince - Piano & A Microphone 1983

Prince - Piano & A Microphone 1983

Choć Prince'a nie ma z nami już ponad dwa lata, archiwa niezwykle kreatywnego artysty pełne są nagrań, których nie poznali fani. Dzięki współpracy spadkobierców artysty oraz wytwórni Warner Music, 21 września 2018 roku ukaże się wyjątkowy album - "Piano & A Microphone 1983". Płyta zawiera nigdy wcześniej niepublikowany, 35-minutowy materiał nagrany amatorsko w zaciszu domowym przy akompaniamencie fortepianu. Teraz będzie można go posłuchać z CD i płyty winylowej. Będzie też coś dla kolekcjonerów, czyli wydanie deluxe, zawierające zarówno kompakt, jak i nośnik analogowy. Znajdzie się w nim 12-calowy booklet z notatkami inżyniera dźwięku współpracującego w 1983 roku z Prince'em, Dona Battsa oraz wcześniej niepublikowane zdjęcia artysty.

Alameda 4 - Czarna woda

Alameda 4 - Czarna woda

30 maja nakładem krakowskiej wytwórni Instant Classic ukaże się album "Czarna woda" sygnowany przez kolektyw Alameda 4 który tworzą Krzysztof Kaliski, Tomasz Popowski, Mikołaj Zieliński oraz Jakub Ziołek. "Historia tego wcielenia Alamedy jest dość długa, gdyż pierwsze utwory zaczęły powstawać już w 2014 roku. Pierwsze próby odbywały się w składzie z Raphaelem Rogińskim, który jednak ostatecznie z braku czasu musiał zrezygnować z udziału w projekcie. Wówczas zaprosiliśmy do współpracy Krzysztofa Kaliskiego i trzeba było od nowa przygotować cały materiał z nim na gitarze. Te zawirowania, jak również i fakt, że połowa składu mieszka w Bydgoszczy, a połowa w Warszawie, sprawiły, że płyta ukazuje się dopiero teraz." - tłumaczy Ziołek.

Polecany film

Nowe testy

Poprzedni Następny
Bluesound Powernode 2i

Bluesound Powernode 2i

Zastanawialiście się kiedyś jaka jest różnica między melomanem a audiofilem? Odwołując się do definicji słownikowych i encyklopedycznych, meloman to po prostu miłośnik muzyki, natomiast audiofil to osoba szczególnie zainteresowana wysoką...

DALI Oberon 3

DALI Oberon 3

Większość producentów sprzętu audio uwielbia wabić klientów opowieściami o swojej historii i wielkiej pasji, która narodziła się w jakichś ciekawych okolicznościach. W studiu nagraniowym, podczas koncertu na żywo lub wspólnego...

Yamaha MusicCast VINYL 500

Yamaha MusicCast VINYL 500

Yamaha jest jedną z nielicznych firm w branży audio, do których poczynań w ostatnich latach ciężko się przyczepić. Niektórzy producenci sprzętu zapomnieli o konieczności rozwijania swoich urządzeń i markują postępy...

Komentarze

Damian
O masz, kolejny... Przeczytał, że człowiekowi z wiekiem zmienia się pasmo przenoszenia, stwierdził że różnice między kablami są niesłyszalne i cześć, koniec tem...
Pablo
Dziwne, że w tych wszystkich dyskusjach o brzmieniu audio nikt nie zwraca uwagi na parametry uszu słuchacza. A uszy są najbardziej niestabilnym "elementem toru ...
Oleg
Testowali Państwo kiedyś Pylon Audio Diamond Monitor i na wykresach wyglądają bardzo podobnie poza muzykalnością w tym wypadku plus dla Oberonów 3. Czy mimo wsz...
JK
Przetestowane w sklepie trzy sztuki też buczą...
Paweł
Fajnie napisane.

Bannery boczne

Płyty

Closterkeller - Purple

Closterkeller - Purple

Pochodzący z Warszawy Closterkeller to jedna z kilku grup rockowych, które zadebiutowały w Polsce na fali przemian politycznych po 1989...

Nowości ze świata

 • 2018 marks the 35th anniversary for Sonus Faber who welcomed the month of May with the launch of our Sonetto Collection - a declaration of "Made in Italy" representing the world of Italian tradition, culture, and craftsmanship. Today, we continue...

 • 2018-11-09 11:23:00RHA has confirmed the launch of its first true wireless earbuds, the TrueConnect. The earphone is engineered for industry-leading sound and call quality with 25-hour battery life and IPX5 rating. These impressive credentials ensure that the TrueConnect delivers incredible...

 • When Audiolab launched the iconic 8000A in 1983, it swiftly became Britain's favourite 'step-up' from the budget amps of the time. Its crisp ergonomics, high-quality engineering, useful range of facilities and excellent all-round sound won it a legion of fans,...

Prezentacje

Sukces mierzony głośnikami - Pylon Audio

Sukces mierzony głośnikami - Pylon Audio

Polski sprzęt audio - to hasło przeciętnemu obywatelowi naszego kraju kojarzy się ze wzmacniaczami, kolumnami głośnikowymi i gramofonami sprzed kilku dekad. Większość z nas wyobraża sobie piękne wieże Unitry, Diory czy Radmora, kultowe Altusy lub gramofony takie, jak Daniel, Adam czy Bernard. Jeżeli myślicie, że to wszystko relikty minionego systemu,...

Poradniki

Dyskografie

Dirge - Metalowy collage

Dirge - Metalowy collage

Dirge to po angielsku lament, zawodzenie, elegia, pieśń żałobna. Jest to również nazwa francuskiej grupy założonej w 1994 roku, niedaleko...

Galerie

30 hitów wystawy High End 2018

30 hitów wystawy High End 2018

Jeżeli chcecie się dowiedzieć co ciekawego będzie się działo na rynku audio w ciągu najbliższych kilku miesięcy, wystarczy wybrać się...

Wywiady

Popularne artykuły

Vintage

Luxman 5M21

Luxman 5M21

Ta śliczna końcówka mocy to Luxman 5M21 (na dole) - wzmacniacz należący do linii Laboratory Reference Series i produkowany pod...

Strona używa plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej na temat danych osobowych klikając tutaj.