Synthesis Soprano
- Kategoria: Newsy sprzętowe
- Tomasz Karasiński
Włoski producent elektroniki audio zaprezentował właśnie lampowy wzmacniacz zintegrowany Soprano. Jego nazwa może kojarzyć się z lodami, pizzą, najwyższym głosem żeńskim lub popularnym serialem telewizyjnym, a wygląd przywodzi na myśl klasyczne piecyki Quada i Luxmana. Jak przeczytamy w informacji prasowej, konstruktor produktów marki Synthesis, Luigi Lorenzon, podjął po raz kolejny wyzwanie stworzenia nowoczesnego wzmacniacza zintegrowanego o mocy kilkunastu watów, pracującego w klasie A. Firma twierdzi, że to właśnie tego typu urządzenia przy zachowaniu pięknego lampowego brzmienia, a równocześnie nie rujnującego kieszeni nabywcy, przyczyniają się do popularyzacji urządzeń lamowych.
Łącząc nowe technologie, duże doświadczenie w produkcji wzmacniaczy, stabilny rozwój firmy i nieustanne dążenie projektanta do perfekcji, powstał wzmacniacz lampowy klasy podstawowej, który zdaniem producenta jest w stanie zaspokoić wymagania nawet najbardziej zagorzałych audiofilów. Nowy model ma jednak kilka ciekawych funkcji. Wyposażono go w przetwornik cyfrowo-analogowy i przedwzmacniacz gramofonowy, co ma gwarantować wyjątkową jakość dźwięku z dowolnego źródła analogowego i cyfrowego. Synthesis zapewnia, że Soprano wykonany jest z najlepszych, dostępnych w tej klasie cenowej materiałów i wykorzystuje zaawansowane technologie. Urzadzenie wyposażono w cyfrowe wejścia optyczne, koaksjalne i USB współpracujące z przetwornikiem AKM-a obsługującym sygnał o parametrach 24 bit/192 kHz. Nie jest to rekord świata, ale na początek wystarczy. Wbudowany phono stage współpracuje z wkładkami typu MM, więc znów - do wielu budżetowych gramofonów będzie pewnie w sam raz, ale w poszukiwaniu lepszej jakości po pewnym czasie i tak trzeba będzie kupić zewnętrzny przedwzmacniacz korekcyjny.
W konstrukcji transformatorów wyjściowych zastosowano żelazo i silikon wysokiej klasy, co ma zapewniać doskonałą reprodukcję delikatnego i precyzyjnego dźwięku w szerokim zakresie częstotliwości. Mocna konstrukcja mechaniczna stabilnie utrzymuje zasilacz i transformatory wyjściowe, zapewniając urządzeniu ochronę przed niepożądanymi wibracjami. Pokryte złotem profesjonalne terminale głośnikowe zapewniają wolne od utleniania połączenie. Ceramiczne gniazda wejściowe RCA pokryte złotem dla pewnego i stabilnego kontaktu. Wszystkie lampy zostały wyselekcjonowane po dokonaniu dwustopniowego wygrzewania. Wykonujący to automat steruje procesem, a po jego zakończeniu wybiera komplety lamp, które zapewniają doskonałą równowagę brzmienia. Pilot zdalnego sterowania umożliwia wybór źródła i zmianę poziomu głośności. W stopniu wejściowym pracują wzmacniacze operacyjne JRC5480 i MJD340, natomiast w roli lamp mocy obsadzono po dwie EL84 na kanał w konfiguracji push-pull. Wzmacniacz oddaje 12 W na kanał przy 6 Ω. Urządzenie będzie dostępne w kolorze czarnym lub srebrnym. Cenę poznamy w momencie wprowadzenia nowego modelu do sklepów.
Źródło: EIC
Komentarze