Czwarta edycja Audiofila 2016
- Kategoria: Newsy sprzętowe
- Tomasz Karasiński
Piotr Guzek Impresariat wspólnie z firmami Moje Audio, Audio Atelier i Galeria Audio zapraszają na czwartą tegoroczną prezentację domowej aparatury audio z cyklu Audiofil. Odbędzie się ona w dniach 24 i 25 września w Sali Konferencyjnej Hotelu Qubus we Wrocławiu. Podobnie, jak wszystkie tegoroczne prezentacje, i ta najbliższa odbywać się będzie w dwóch trzygodzinnych blokach, od godziny 12:00 do 15:00 i od 16:00 do 19:00. Wstęp na imprezę pozostaje nieodpłatny, przestają także obowiązywać imienne zaproszenia. Organizatorzy proszą jedynie o punktualne przybywanie na wybrane prezentacje. Program imprezy zapowiada się szczególnie atrakcyjnie. Po raz pierwszy w ramach Audiofila zaprezentowane zostaną zestawy głośnikowe firmy Xavian, a także wzmacniacze i źródła cyfrowe marki Norma Audio i gramofon firmy Bauer Audio - model dps3.
Firma Xavian została założona przez Roberto Barlettę w 1995 roku w Republice Czeskiej. Roberto urodził się i wychowywał w Turynie. Jego rodzinny dom wypełniony był muzyką. Miał bardzo częsty kontakt z muzyką graną na żywo, często także słuchał muzyki operowej odtwarzanej z płyt winylowych. Ta atmosfera przeładowana muzyką wywarła wielki wpływ na Roberto. Po ukończeniu szkoły elektronicznej wyrobił w sobie głębokie zrozumienie i pasję dla odtwarzania dźwięku w najwyższej możliwej jakości. Przez cztery lata pracował w Turynie, gdzie zdobył doświadczenie w akustyce i produkcji kolumn głośnikowych. W 1995 roku wraz z żoną przenosi się do Czech. Pierwszą siedzibą firmy było oddalone o 25 km od Pragi Kladno, a od 2014 roku obecna siedziba firmy to podstołeczne Hostlivice.
Norma Audio ma swoją siedzibę w Cremonie, mieście Monteverdiego, Ponchielliego, Stradivariego i Amatiego. Należy do Opal Electronics, producenta urządzeń pomiarowych. Z jednej strony bazuje ona, na podejściu inżynierskim, w którym pomiary, jakość montażu, budowa oraz bezpieczeństwo stoją na pierwszym miejscu. Z drugiej strony widać, że czuwa nad tym ktoś, kto nie tylko mierzy ale i słucha (to najważniejsze). Godna podziwu jest konsekwencja z jaką działa ta firma. Producent nie od razu proponował całe serie urządzeń. Zaczął od pojedynczych modeli, a następnie je modyfikował ulepszał. Pierwsza pełna oferta ukazała się w 1997 roku. Dopiero kilka lat później do sprzedaży trafiła seria IPA, a następnie jej rozwinięcie - obecna seria Revo. Urządzenia fantastycznie dopracowane pod względem technicznym i wzorniczym wykorzystujące prawie 30-letnie doświadczenie konstruktorów z Cremony.
Bauer Audio z Monachium to firma założona przez Willibalda Bauera, jest owocem jego pasji do analogowego brzmienia. Konstruktor interesował się gramofonami już od lat młodzieńczych, a w 1999 roku skonstruował pierwszy model dps-a, którego nazwa pochodzi od niemieckiego słowa der plattenspieler - gramofon. Czerpiąc z designu słynnego modelu Linn LP12 i produktów Well Tempered Lab, dzięki determinacji, licznym próbom, szalenie przemyślanemu doborze materiałów udało się stworzyć konstrukcję o minimalistycznej formie i doskonałym analogowym brzmieniu. Do ubiegłego roku w ofercie niemieckiego producenta były dostępne dwie wersje tego gramofonu, tańsza - dps2 wielokrotnie prezentowana na naszych prezentacjach i droższa - dps3. Od tego roku producent proponuje tylko wersję droższą. I właśnie ta droższa wersja zostanie zaprezentowana na najbliższym spotkaniu.
W systemie odsłuchowym podczas najbliższego Audiofila wylądują zestawy głośnikowe Xaviana z serii Natura oraz Epica - Orfeo, Perla, Stella, Ambra oraz premierowo po raz pierwszy w Polsce model Presto, urządzenia firmy Norma Audio czyli stereofoniczna końcówka Revo PA150, przedwzmacniacz Revo SC-2 LN, wzmacniacze zintegrowane Revo IPA-70B i Revo IPA-140, odtwarzacze CD Revo CDP-1BR i Revo DS-1, przetworniki Revo DAC-1, Revo HS DA1 i Revo HS DA1 VAR, a oprócz tego oczywiście gramofon Bauer Audio dps3 z firmowym ramieniem, wkładka MC Benz Ruby Z i phono stage Trilogy 907. Okablowanie dostarczą firmy Harmonix oraz Hijiri, o dobry prąd zadbają kondycjonery i filtry marki ISOL-8, a stolik na sprzęt dostarczy firma Audio Philar z Warszawy. Organizatorzy zapewniają jak zwykle wiele wspaniałej, różnorodnej muzyki, nowości fonograficznych i pokaźną dawkę informacji o najważniejszych koncertach, które w najbliższym czasie odbędą się we Wrocławiu. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!
Źródło: Piotr Guzek Impresariat
Komentarze