Roon w urządzeniach T+A
- Kategoria: Newsy branżowe
- Tomasz Karasiński
Do urządzeń obsługujących oprogramowanie firmy Roon dołączają komponenty multi-source marki T+A - MP 1000 E, R 1000 E oraz MP 2000 R MKII. Modele te otrzymały certyfikat Roon Ready potwierdzający integrację z systemem Roon. Wszystkie trzy urządzenia są wieloformatowymi odtwarzaczami wyposażonymi w mechanizm CD, cyfrowy tuner obsługujący radio FM i DAB+, wysokiej jakości moduł Bluetooth, streaming z radiem internetowym oraz obsługę serwisów muzycznych i plików po podłączeniu do sieci domowej przy użyciu sieci.
Kompatybilność z systemem Roon była jedną z niewielu rzeczy, której brakowało na pokładzie uniwersalnych źródeł T+A. Jak informuje producent, dzięki nowym funkcjom nie ma potrzeby zmiany sprzętu na inny. Obecni właściciele mogą po prostu przeprowadzić aktualizację systemu, aby zyskać dostęp do funkcjonalności Roon. "Po tym, jak w sierpniu tego roku wprowadziliśmy certyfikat Roon Ready dla naszego MP 8, niezwykle nam miło poinformować, że trzy najbardziej udane urządzenia streamingowe marki T+A osiągnęły ten sam status. Kolejne komponenty sieciowe są obecnie poddawane procesowi certyfikacji, który zakończy się w wymaganym terminie." - powiedział Siegfried Amft, właściciel i dyrektor zarządzający T+A Elektroakustik.
Oprogramowanie Roon dostarcza użytkownikowi interfejs, który został specjalnie stworzony dla miłośników muzyki. System oferuje znakomite osiągi w klasie urządzeń audio i pozbawioną zakłóceń integrację osobistej zawartości z 30-milionową biblioteką utworów TIDAL. Roon jest "platformą o wielu platformach" - sieciowym systemem muzycznym i aplikacją dla systemów Mac, Windows, i Linux, a także iOS, i Android. Oprogramowanie pozwala na odtwarzanie muzyki na wielu "punktach końcowych" za pośrednictwem różnych systemów łączności przewodowej i bezprzewodowej. Z firmą Roon współpracują już takie marki, jak Audionet, Auralic, Bluesound, Bryston, Cary Audio, Chord, Coctail Audio, Esoteric, Krell, Lumin, Lyngdorf, Mark Levinson, MBL, Moon, NAD< Naim, Pro-Ject czy PS Audio.
Źródło: Hi-Ton Home of Perfection
Komentarze