Trzecia edycja Audiofila 2021
- Kategoria: Newsy sprzętowe
- Tomasz Karasiński
Przed nami trzecia i ostatnia tegoroczna prezentacja wrocławskiego Audiofila. Odbędzie się ona w najbliższy weekend, w dniach 6 i 7 listopada. Podobnie jak podczas dwóch poprzednich edycji, spotkania podzielone będą na cztery tury, które odbędą się w godzinach 12:00-14:00 i 16:00-18:00 w sobotę i o tej samej porze w niedzielę. Miejsce akcji jest dobrze znane bywalcom Audiofila - będzie to sala konferencyjna hotelu Qubus we Wrocławiu, usytuowanego przy ulicy Świętej Marii Magdaleny 2. Bez zmian pozostają zasady organizacyjne. Wstęp na wszystkie prezentacje pozostaje nieodpłatny, nie ma potrzeby wcześniejszej rezerwacji miejsc pomimo ograniczenia ich tylko do trzydziestu, a do tego dezynfekcja rąk przed wejściem i przebywanie w maseczkach.
Gospodarzem ostatniej tegorocznej prezentacji będzie wrocławska firma Audio Atelier, prowadzona przez pana Krzysztofa Owczarka, któremu wrocławski Audiofil wiele zawdzięcza. Chodzi nie tylko o wiele udanych wcześniejszych prezentacji, wtedy organizowanych pod szyldami Moje Audio oraz Art and Voice, ale także o zapraszanie do Wrocławia wspaniałych gości, takich jak Nic Poulson (Trilogy Audio System), Reinhard Thöress czy Peter Mezek (Pear Audio). Obecnie Audio Atelier to wspaniała bogata oferta sprzętu audio adresowanego do bardzo różnego, ale wymagającego odbiorcy. To pełni pasji pracownicy oraz piękna siedziba firmy usytuowana przy ulicy Wojszyckiej 22a we Wrocławiu - jedno z najpiękniejszych miejsc ze sprzętem audio w Polsce.
Szalenie atrakcyjnie zapowiada się program nadchodzącej prezentacji. Po raz pierwszy zobaczymy i usłyszymy elektronikę włoskiej firmy Grandinote - wzmacniacz zintegrowany Shinai z kolumnami Mach 9. Już sama ilość przetworników zwraca na nie uwagę - mamy tu aż 9 głośników szerokopasmowych pogrupowanych w układzie 3x3 i 16 głośników wysokotonowych w grupach 4x4. Minimalistyczna zwrotnica, specjalny układ, korelacja między bass-reflexem a linią transmisyjną, bardzo wysoka skuteczność (99 dB) - to nie są przeciętne zestawy głośnikowe. Podstawowym źródłem dźwięku będzie gramofon nowozelandzkiego producenta Well Tempered Lab, model Amadeus 254 GT.
Gramofon Well Tempered Lab został zoptymalizowany z wykorzystaniem własnego ramienia gramofonowego - 10,5-calowej wersji ramienia LTD, czyli słynnej "piłeczki golfowej". Wcześniejsze wersje ramienia przedstawiały w rzeczywistości całą piłkę golfową jako oś, ale w modelu LTD została ona przecięta na pół i działa jak dolna część osi, która znajduje się w kąpieli silikonowej. Unikalne ramię zostanie uzbrojone w znakomitą kanadyjską wkładkę Charisma Audio. Za zasilanie całego systemu odpowiadać będą urządzenia hiszpańskiej firmy Vibex. Podobnie jak w przypadku poprzedniej prezentacji dominować będzie muzyka odtwarzana ze starannie dobranych płyt winylowych.
Źródło: Piotr Guzek Impresariat
Komentarze