Audiomica Laboratory Andra Reference i Rhod Reference M2
- Kategoria: Newsy sprzętowe
- Tomasz Karasiński
Polski producent okablowania audio dorobił się całkiem obszernego katalogu. Jego ofertę stanowi obecnie ponad 60 autorskich przewodów, a istniejące kable są sukcesywnie modyfikowane i aktualizowane. Teraz Audiomica wpisuje do swojego portfolio kolejne produkty - przewód internetowy Andra Reference oraz interkonekt analogowy Rhod Reference M2. Najnowsze przewody zasiliły uznaną serię Red, której reprezentanci mają charakteryzować się świetnym stosunkiem jakości do ceny.
Przewód Andra Reference został wyprodukowany z myślą o systemach streamingowych i serwerach muzycznych. Struktura przewodząca składa się w jego przypadku z 4 par miedzianych przewodników o średnicy 0,57 mm. Pary żył są ekranowane folią poliestrową pokrytą warstwą aluminium, a całość dodatkowo ekranowana oplotem z miedzianej plecionki. Zastosowane wtyki to wysokiej jakości ośmiopinowe złącza RJ45 z pozłacanymi pinami. Kabel został opracowany w oparciu o kategorię 7 (pasmo do 1300 MHz) i jest przystosowany do pracy z zaawansowanymi protokołami TCP/IP i UDP, które umożliwiają strumieniowanie Hi-Res Audio/4K. Jak podaje producent, Andra Reference zapewnia wierną, żywą reprodukcję obrazu i dźwięku. Produkt stanowi uzupełnienie oferty z kablem z serii Reference przeznaczonych do systemów strumieniowego przesyłania dźwięku. Warto wspomnieć, że oprócz Andry Reference Audiomica ma w swojej ofercie jeszcze trzy inne przewody LAN dla miłośników dobrego brzmienia - Anort Consequence, Artoc Ultra Reference i Arago Excellence. Ich premiera miała miejsce już w kwietniu 2018 podczas targów elektroniki użytkowej i nowych technologii Electronics Show w Warszawie.
Przy okazji premiery modelu Andra Reference producent poinformował o modyfikacji interkonektu analogowego Rhod Reference, który teraz otrzymał oznaczenie M2. "Główną i najbardziej istotną informacją dotyczącą modyfikacji przewodu jest fakt, że zrezygnowaliśmy z miedzi posrebrzanej N5 i zamieniliśmy ją na czystszą miedź N6. Bazując na poprzedniej wersji budowa przewodu została zachowana (uwzględniając przekrój i średnicę żył) i nie uległa zmianie." - mówi właściciel i główny konstruktor marki, Łukasz Mika. Kabel jest wyposażony w pozłacane wtyki RCA (AML-RCA1B-Au/L) lub XLR (AML-XLR1B-Au). Oba opisywane przewody występują w trzech wersjach - Standard, Premium oraz Luxury. Wersja standardowa jest pobawiona filtra DFSS oraz specjalnej mufy antystatycznej. Na życzenie klienta kabel może być wykonany z dodatkowym filtrem przeciwzakłóceniowym DFSS (wersja Premium) lub filtrem TFSS (wersja Luxury). Oba modele będą też dostępne w tej samej cenie. Za bazowy odcinek o długości 0,5 m w odmianach Standard, Premium i Luxury zapłacimy odpowiednio 270, 420 i 520 euro, a każde dodatkowe 0,5 m w obu przypadkach wyceniono na 80 euro. Zainteresowani mogą zarezerwować kable do odsłuchu w ramach darmowego systemu wypożyczeń.
Źródło: Audiomica Laboratory
Komentarze