Auralic Altair G1
- Kategoria: Newsy sprzętowe
- Tomasz Karasiński
Auralic wprowadza na rynek kolejne urządzenie z serii G1. Altair G1 to odpowiednik produkowanego wcześniej modelu o tej samej nazwie, ale tym razem w zupełnie innej obudowie, z innymi wnętrznościami i dopiskiem jednoznacznie określającym, że mamy do czynienia z produktem o możliwościach, z których słynie ta stosunkowo świeża seria Auralica. Nic więc dziwnego, że Altair czerpie pełnymi garściami z innych urządzeń z serii G1, a nawet wyższej rodziny G2, dzięki czemu mamy do czynienia z zaawansowanym technologicznie źródłem łączącym funkcje streamera i przetwornika cyfrowo-analogowego.
Nowy Auralic Altair G1 to wysokiej klasy odtwarzacz sieciowy zbudowany zgodnie z wysokimi standardami Auralica, zamknięty w solidnej, aluminiowej obudowie. Jego wnętrze bazuje na innych modelach z serii G1 oraz G2. Altair G1 został zbudowany na platformie Tesla G2, która posiada 2 GB pamięci systemowej, co zapewnia zdecydowanie lepsze, płynniejsze działanie urządzenia. Altair G1 może pełnić rolę przedwzmacniacza, DAC-a i streamera oraz uniwersalnego źródła cyfrowego typu all-in-one. Muzykę można pozyskiwać z praktycznie dowolnego źródła - plików lokalnie przechowywanych w sieci, radia internetowego, za pomocą systemu AirPlay, łączności Bluetooth, dysku USB, opcjonalnego zintegrowanego dysku twardego lub listy odtwarzania z usług strumieniowych opartych na subskrypcji, takich jak Qobuz lub TIDAL. Sterowanie odbywa się za pomocą aplikacji Lightning DS lub manutalnie, za pomocą przycisków umieszczonych na przednim panelu, ze wszystkimi funkcjami pokazanymi na 4-calowym, kolorowym wyświetlaczu o wysokiej rozdzielczości.
Altair G1 został zaprojektowany tak, aby zapewnić kompleksowe rozwiązanie dla wymagających melomanów. Jako przetwornik cyfrowo-analogowy, przedwzmacniacz, serwer, bezprzewodowy streamer i urządzenie pamięci, Auralic Altair G1 zapewnia wysoką wydajność w różnych konfiguracjach systemu. Cyfrowe wejścia koaksjalne, optyczne i AES/EBU, a także pojedyncze wyjścia RCA i zbalansowane wyjścia XLR umożliwiają wiele połączeń z naszym systemem stereo. Uwzględniono również wyjście słuchawkowe stereo na panelu przednim, a jeśli mamy nauszniki wymagające mocniejszego, dedykowanego wzmacniacza, możemy skorzystać z wyjścia USB. Altair G1 wykorzystuje moc procesora Tesla G2. Producent zapewnia, że dzięki temu żadne zadanie nie będzie dla niego zbyt trudne - czy to serwowanie, przesyłanie strumieniowe, dekodowanie czy odtwarzanie.
Funkcje upsamplowania DXD w standardzie oraz szeroka gama filtrów DSP zapewniają szeroki wybór dostosowany do osobistych preferencji. Funkcja przesyłania strumieniowego w sieci jest sprawdzona pod względem łatwości obsługi i doskonałej jakości dźwięku. Możliwości sieciowe działają do 32 bit/384 kHz i DSD512, obsługując wszystkie główne bezstratne kodeki, DSD w formacie DoP i natywny DSD. Altair G1 oferuje niemal uniwersalną łączność w celu uzyskania dostępu do wszystkich źródeł cyfrowych. Trójzakresowe Wi-Fi i ethernet otwierają system na serwery mediów UPnP/DLNA, udostępnione foldery sieciowe, usługi internetowe o wysokiej rozdzielczości i radio internetowe, a także sterowanie RoonReady, Bluetooth, AirPlay i SongCast. Urządzenie jest już dostępne w sprzedaży w cenie 10000 zł.
Źródło: MIP
Komentarze