Oracle Audio w Polsce
- Kategoria: Newsy sprzętowe
- Tomasz Karasiński
Na polskim rynku pojawiły się właśnie gramofony i akcesoria kanadyjskiej firmy Oracle Audio. Jak informuje nowy dystrybutor, jej filolozofię wyrażają słowa "nie wystarczy słuchać muzyki, trzeba ją też zobaczyć", wypowiedziane przez Igora Fiodorowicza Strawińskiego podczas wykładów na Harwardzie w 1942 roku. Co by nie mówić, poszczególne konstrukcje prezentują się bardzo oryginalnie. Firma korzysta z wysokiej klasy podzespołów, takich jak ramiona czy wkładki, łącząc je z dopracowanymi i atrakcyjnymi wizualnie napędami.
"Chcemy odtwarzać nagraną muzykę tak autentycznie, jak to tylko możliwe. Naszym pragnieniem jest przekazać muzyczną moc dzieł najznakomitszych kompozytorów i wykonawców i pozwolić sobie na radość ze sztuki tak istotnej dla ludzkiego doświadczenia. Określamy siebie jako zapalonych artystów projektujących unikalne rzeźby, które odtwarzają muzykę. Właśnie z myślą o tej wysoce inspirującej i motywującej sile projektujemy nasze produkty. Wspólnym podpisem leżącym u podstaw całej naszej pracy jest pasja i poświęcenie dla wszystkich artystów, którzy zamykają swoją sztukę w nagranej muzyce." - mówią założyciele Oracle Audio.
Kanadyjska firma zaspokaja pragnienia audiofilów całym świecie od 1979 roku. W aktualnej ofercie Oracle Audio znajdują się przede wszystkim trzy wersje modelu flagowego gramofonowego Delphi MkVI - Classic, Signature i Reference. Odmiany te różnią się między sobą zasilaczem, ramieniem i wkładką (w różnych kombinacjach). Zawsze jednak jest to ramię SME i wkładka Benz Micro. Od roku 1979 wyprodukowano ponad 11000 takich gramofonów. Model Paris Mk V wyróżnia podstawa dostępna w wielu kolorach, a także ramię z włókna węglowego. Origine Mk II to gramofon, którego podstawa jest standardowo czarna lub biała, ale dodatkowo może zostać ozdobiona świecącymi wstawkami w różnych kolorach. Urządzenie wyposażone jest we wkładkę Ortofon 2M Blue.
Choć Oracle Audio specjalizuje się w budowie gramofonów, katalog uzupełniają odtwarzacze i transporty płyt kompaktowych. Szczególnie ciekawie prezentują się flagowe modele CD2500 MkIV (z przetwornikiem cyfrowo-analogowym) i CD2000 MkIII (transport). To top-loadery wykorzystujące takie samo zawieszenie, jakie wykorzystywane jest w gramofonie Delphi. Obie maszyny dostarczane są w komplecie z zewnętrznym zasilaczem. Nieco mniej skomplikowany, ale równie pociągający jest transport optyczny CD1000 MkIII. W polskich sklepach pojawi się także tańszy odtwarzacz Paris CD250, dostępny w różnych kolorach wykończenia, z wejściem i wyjściem cyfrowym oraz wyjściami analogowymi RCA i XLR. Ceny poszczególnych modeli Oracle Audio nie zostały jeszcze podane.
Źródło: EIC
Komentarze