Magico A3
- Kategoria: Newsy sprzętowe
- Tomasz Karasiński
Amerykański specjalista od hi-endowych głośników prezentuje wolnostojące kolumny o nazwie A3. Jak informuje dystrybutor, Magico od dawna zamierzało wprowadzić na rynek bardziej przystępny produkt, ale mimo ciągłych eksperymentów i sprawdzania różnych sposobów ograniczania kosztów, uzyskiwane wyniki nie zasługiwały na logo Magico. Teraz się udało, dlatego firma wprowadza zupełnie nową serię A, dzięki której kolumny tej marki stają się dostępne dla szerszego grona nabywców. Model A3 wyposażono między innymi w usztywnioną i anodyzowaną obudowę z aluminium, berylowy głośnik wysokotonowy, membrany z nanografenu, neodymowe układy napędowe i słynną zwrotnicę eliptyczną. Aby rozszerzyć zakres wysokich częstotliwości, projektanci wykorzystali nowo opracowany, 28-milimetrowy przetwornik wysokotonowy. Głośnik bazuje na podstawowej konstrukcji i geometrii przetwornika M-Project. Specjalnie zaprojektowany neodymowy układ napędowy zamknięty jest w udoskonalonej tylnej komorze wypełnionej materiałem tłumiącym najnowszej generacji, który pozwala uzyskać ultra-niskie zniekształcenia, większą moc, jeszcze lepszą dynamikę i szerszy liniowy zakres ruchu cewki.
Nowy głośnik średniotonowy o średnicy 152 mm wyposażony jest w membranę z wielościennego włókna węglowego pokrytego warstwą nanografenu XG. Rozwiązanie to zapewnia optymalny stosunek sztywności do masy i ma się wyróżniać idealnym współczynnikiem tłumienia. Potężne neodymowe systemy napędowe wykorzystują bardzo duże magnesy, aby zapewnić stabilne pole magnetyczne dla 75-milimetrowych cewek z czystego tytanu, zarówno w przypadku przetworników średniotonowych, jak i niskotonowych. Dwa 178-mm głośniki niskotonowe wykorzystują nową wersję membrany Gen 8 Magico Nano-Tec. Te same właściwości i materiały, które pozwoliły na właściwe połączenie sztywności, masy i tłumienia, dostępne są także dla najniższych częstotliwości. Również obudowa została poddana symulacjom i testom, mającym na celu optymalne połączenie sztywności i tłumienia. Maksymalne zredukowanie wibracji gwarantuje minimalne oddziaływanie akustyczne przy maksymalnym przepływie powietrza. Nowy, potężny neodymowy układ napędowy (N48) zapewniając niezwykle stabilne pole magnetyczne dostarcza głośnikom niskotonowym odpowiednią moc. 75-mm cewki z czystego tytanu wykorzystują takie same rozwiązania techniczne, jak w przypadku głośnika średniotonowego.
Zastosowane w A3 przetworniki średniotonowe i niskotonowe zostały zoptymalizowane pod kątem zapewnienia minimalnych zniekształceń muzycznych w odtwarzanych zakresach, zarówno pod względem częstotliwości jak i charakterystyki czasowej. Aby osiągnąć zaplanowany cel projektanci sięgnęli po najnowocześniejszą symulację FEA i wykorzystali ją podczas udoskonalania właściwości akustycznych, mechanicznych, elektromagnetycznych i termicznych. Teraz wszystko odbywa się na jednej platformie, co pozwala Magico zrobić kolejny krok w kierunku optymalizacji wydajności. Wszystkie cztery przetworniki w A3 są akustycznie zintegrowane przy użyciu autorskiej zwrotnicy Magico Elliptical Symmetry Crossover, która wykorzystuje najnowocześniejsze komponenty dostarczane przez niemiecką firmę Mundorf. 3-drożna konstrukcja wykorzystuje filtr Linkwitza-Rileya 24 dB/oktawę, który maksymalizuje pasmo przenoszenia przy zachowaniu liniowości fazy. Masywna, zamknięta obudowa A3 w całości wykonana została z lotniczego aluminium klasy 6061 T6 - takiego samego jak w przypadku obudowy opracowanej dla serii Q. Ta wzmocniona, złożona struktura wewnętrzna, na zewnątrz wykończona jest elegancką, szczotkowaną, anodyzowaną fakturą. Magico A3 na polskim rynku będzie dostępny na przełomie pierwszego i drugiego kwartału przyszłego roku. Poglądowa cena detaliczna tego modelu wyniesie 44999 zł za parę.
Źródło: Audio Klan
-
1piotr13
''Jak informuje dystrybutor, Magico od dawna zamierzało wprowadzić na rynek bardziej przystępny produkt....'', ''Poglądowa cena detaliczna tego modelu wyniesie 44999 zł za parę.'' Tiaa, cena taka, że teraz wszyscy się na nie rzucą, kolejki będą się ustawiać.
0 Lubię -
stereolife
Jak ktoś robi kolumny za sto, dwieście albo trzysta tysięcy złotych, zejście do czterdziestu pięciu tysięcy może być ciężkie. Pewnie nie byłaby to żadna sztuka gdyby Magico zrobiło zwykłe skrzynki ze zwykłymi głośnikami, ale zachowanie technologii przy takiej różnicy w cenie to coś, z czym inżynierowie muszą już trochę powalczyć. Pewnie nie byli przyzwyczajeni do jakichkolwiek oszczędności. Fakt, brzmi to trochę kosmicznie, szczególnie jak na nasze warunki ekonomiczne, ale nie zdziwilibyśmy się jeśli w niektórych krajach A3 okażą się hitem i faktycznie klienci będą musieli trochę poczekać na zamówione kolumny. Chętnych na hi-endowy sprzęt naprawdę nie brakuje, a Magico cieszy się w pewnych kręgach wyjątkowo dobrą reputacją.
0 Lubię
Komentarze (2)