Bannery górne wyróżnione

Bannery górne

A+ A A-

Polska premiera nowego Orpheusa

Polska premiera nowego Orpheusa

Na tę informację czekało pewnie wielu polskich audiofilów. Znana jest już data oficjalnej premiery nowego flagowca Sennheisera w naszym kraju. Topowy system słuchawkowy Orpheus zostanie zaprezentowany podczas specjalnej imprezy, która odbędzie się w dniach 14-17 marca w Warszawie. Dokładne miejsce i inne szczegóły dotyczące tego wydarzenia nie zostały jeszcze ujawnione, natomiast wiadomo już, że zainteresowanie premierą będzie bardzo duże, dlatego obowiązywać będą zaproszenia. Swoją drogą, nic dziwnego w przypadku prezentacji systemu słuchawkowego za pięćdziesiąt tysięcy euro!

Wraz z nowym systemem słuchawkowym Orpheus firma Sennheiser przybliżyła się do tego ideału bardziej, niż ktokolwiek i kiedykolwiek wcześniej. Sercem wzmacniacza jest osiem lamp elektronowych, które przetwarzają sygnał wejściowy. Z powodu ich wrażliwości na zakłócenia odbierane za pośrednictwem powietrza, obudowa została zrobiona z marmuru Carrara, a moduł wzmacniacza jest zawieszony w niej niezależnie. Same lampy mają oddzielną obudowę, której konstrukcja została opatentowana. W jej skład wchodzą dodatkowe bańki ze szkła kwarcowego doskonale ekranujące od otoczenia. Za stopniem wzmacniacza lampowego znajduje się opatentowany stopień wzmacniacza o ultra wysokiej charakterystyce impulsowej, który jest bezpośrednio zintegrowany z nausznikami. Wynik takiego połączenia jest imponujący - wzrost efektywności o 200 procent w porównaniu do innych produktów. Sennheiser lokuje koncepcję nowego wzmacniacza w klasie, którą specjaliści audio określają jako Cool Class A. W zakresie niskich częstotliwości, Cool Class A zapewnia moc klasy A przy każdej głośności. W przypadku pasma częstotliwości wysokich oraz ultra wysokich, wzmacniacz przełącza tryb swojej pracy z klasy A do zwykłej klasy AB. Następuje to jednak tylko w przypadku, gdy odsłuchiwany materiał będzie zawierać bardzo nietypowe spektrum częstotliwości.

Polska premiera nowego Orpheusa

Każdy z ponad 6000 elementów był dobrany bardzo starannie, a ich właściwości akustyczne były skrupulatnie oceniane, aby po znalezieniu optymalnej konfiguracji połączyć je w całość. Procesy, jakie zostały wybrane do wytworzenia poszczególnych elementów, także były dobierane w ten sposób. Zdecydowano się na użycie membran o precyzyjnej grubości 2,4 mikrometra, które pokryto powłoką platyny specjalnie opracowaną metodą. Dzięki zastosowaniu unikalnego systemu przetwornika, nowy Orpheus ma pasmo przenoszenia w zakresie od 8 herców do ponad 100 kiloherców. Jest to zakres częstotliwości, który znacznie przekracza możliwości ludzkiego słuchu. Niemniej tak ekstremalnie szeroki zakres charakterystyki częstotliwościowej ma określony wpływ na wrażenia słuchowe, ponieważ sprawia, że w zakresie częstotliwości, które słyszymy, dźwięki w słuchawkach są praktycznie pozbawione zniekształceń. Dla częstotliwości jednego kiloherca i przy ciśnieniu akustycznym wynoszącym 100 decybeli, całkowite zniekształcenia harmoniczne systemu słuchawkowego wynoszą zaledwie 0,01 procent. Oznacza to, że dźwięki źródła audio są reprodukowane ze znacznie większą wiernością i bardziej szczegółowo w porównaniu do wszystkich innych produktów w świecie audio.

Polska premiera nowego Orpheusa

Orpheus może współpracować z bardzo szerokim zakresem źródeł analogowego oraz cyfrowego sygnału audio. Oprócz wejść symetrycznych, system słuchawek posiada również niesymetryczne gniazda wejściowe. Odbierane sygnały są zmieniane w postać symetryczną przed ich dalszym przetwarzaniem. W celu przekształcenia sygnału cyfrowego w sygnał analogowy, system Orpheus wykorzystuje chip ESS Sabre 9018 - układ scalony będący referencyjnym modelem w dziedzinie konwerterów cyfrowo-analogowych. Łącznie znajduje się tu osiem konwerterów audio DAC, które pracują z rozdzielczością 32-bitową i z maksymalną częstotliwością próbkowania wynoszącą aż 384 kHz lub też z sygnałami DSD z częstotliwością 2,8 MHz oraz 5,6 MHz w przypadku symetrycznych sygnałów analogowych. Układy elektroniczne zostały zoptymalizowane pod kątem w pełni symetrycznej konstrukcji systemu Orpheus.

Polska premiera nowego Orpheusa

Po wciśnięciu kontrolera głośności, wszystkie kontrolery na ścianie przedniej powoli wysuwają się z obudowy, zanim lampy elektronowe z ich osłonami ze szkła kwarcowego uniosą się nad podstawą i zaczną świecić. Na koniec szklana osłona zostaje automatycznie podniesiona, pozwalając na wyjęcie słuchawek. Marmur, który wybrano na obudowę wzmacniacza, pochodzi z Carrary we Włoszech i jest to ten sam gatunek marmuru, który Michał Anioł wykorzystywał do tworzenia swoich rzeźb. Orpheus został opracowany w głównej siedzibie firmy Sennheiser w Niemczech i będzie również tam produkowany. System będzie dostępny na rynku od połowy 2016 roku, a jego cena będzie wynosić około 50000 euro. Polska premiera słuchawek odbędzie się w dniach 14-17 marca w Warszawie. Szczegóły oraz informacje o zapisach zostaną zapewne podane już niedługo - o wydarzeniu będziemy informować na bieżąco.

Źródło: Aplauz

Komentarze (7)

  • 1piotr13

    Kowalski może sobie tylko pomarzyć.

    0
  • John 1.5 V

    "Kowalskiemu" taki sprzęt nie jest do niczego potrzebny, nie umiałby z niego skorzystać, nawet nie wie o jego istnieniu, więc na pewno nie marzy.

    0
  • 1piotr13

    Jestem właśnie typowym ''Kowalskim", który (tu muszę cię zszokować kolego John 1.5 V) dokładnie wiedziałby jak skorzystać z tego sprzętu i bardzo chętnie bym sobie kupił takie cudo, ale nie stać mnie niestety na to z pensji ''Kowalskiego''. Myślisz że co, że tylko ci co mają pieniądze, mają potrzebę słuchania muzyki na dobrym sprzęcie? Czy tylko ci przy kasie mogą się mianować tytułem audiofila? Co za bzdury piszesz! Nie rozumiem takiego toku myślenia.

    0
  • kornik

    John 1.5 V niestety ma tu sporo racji. Tak zwany zwykły człowiek prawdopodobnie w ogóle nie wie o tym, że istnieją takie słuchawki. Większości w zupełności wystarczają słuchawki za sto złotych, jeśli w ogóle słuchają muzyki i korzystają z czegoś takiego, jak słuchawki albo powiedzmy mają w domu coś takiego, jak wieża. I nie chodzi tu tylko o zasobność portfela, ale generalną świadomość czegoś takiego, jak hi-endowy sprzęt audio. Typowy Kowalski na pewno chciałby mieć Ferrari, ale jeśli zapytamy czy chciałby mieć Orpheusy, może się biedak wystraszyć że to jakieś afrykańskie chrząszcze albo coś a'la hemoroidy. Inna sprawa, że na takie słuchawki nie stać ani przeciętnego Kowalskiego ani Schmidta, Johnsona czy Gonzaleza. Nie słyszałem o kraju, w którym przeciętny obywatel miałby na koncie przynajmniej 50000 euro do wydania na ekskluzywne gadżety. Pewnie nawet Monaco czy Lichtenstein się nie kwalifikują.

    0
  • 1piotr13

    Niestety, ale uważam że John 1.5 V nie ma racji. Jestem tzw. zwykłym człowiekiem i mam zamiłowanie do słuchania dobrej muzyki i chciałbym móc słuchać ją na jak najlepszym sprzęcie ale mnie nie stać. To że jestem tylko zwykłym człowiekiem nie oznacza, że nie czytam branżowych pism na ten temat ani że się tym nie interesuję. Czy tzw. zwykły człowiek oznacza według was osobnika pozbawionego zainteresowań oraz marzeń?

    0
  • 1piotr13

    P.S. Mówię tu o takim Kowalskim który wie coś na temat audio i któremu słoń na ucho nie nadepnął.

    0
  • John 1.5 V

    Skoro jesteś melomanem i jest dla Ciebie ważna również techniczna jakość muzyki którą lubisz to nie jesteś typowym Kowalskim. Typowy Kowalski kupuje 50 cali (bo 42 ma sąsiad) i dźwięk z telepudła w 100% go satysfakcjonuje bo jakościowym punktem odniesienia dla niego jest muzyka wprost z telefonu. Wydać 1000 zł na telefon nie jest problemem ale 500 zł na mikro-wieżę to już lekkie szaleństwo. Kowalski który chciał mieć dobry sprzęt stereo w domu żył w latach '70, '80. Teraz to fanaberia i dziwactwo.

    1

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Zobacz także

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Switch z optyczną izolacją sygnału - SilentPower Omni LAN

Switch z optyczną izolacją sygnału - SilentPower Omni LAN

SilentPower, marka-córka iFi Audio, z dumą ogłasza premierę Omni LAN - optycznie izolowanego przełącznika sieciowego stworzonego z myślą o wymagających purystach, dla których liczy się najczystsze możliwe doświadczenie audiowizualne. Jak informuje producent, nawet najbardziej zaawansowane systemy audio-video mogą zostać niezauważalnie ograniczone przez jeden, często pomijany element - standardowy przełącznik sieciowy....

Hybrydowa integra ze Słowacji - Canor Virtus A3

Hybrydowa integra ze Słowacji - Canor Virtus A3

Na polskim rynku pojawił się właśnie nowy hybrydowy wzmacniacz all-in-one Canor Virtus A3. To konstrukcja dual mono pracująca w klasie A/AB z pełnym zestawem wejść cyfrowych i analogowych, zawierająca wzmacniacz mocy, przedwzmacniacz gramofonowy, wzmacniacz słuchawkowy i przetwornik cyfrowo-analogowy. Jak przeczytamy w informacji prasowej, unikatowa topologia urządzenia oferuje zalety wynikające z...

Trójdrożne podłogówki i basowy potwór - Davis Acoustics Ariane 9 i Basson 777

Trójdrożne podłogówki i basowy potwór - Davis Acoustics Ariane 9…

Davis Acoustics wprowadza do oferty dwa nowe modele - kolumny podłogowe Ariane 9 oraz subwoofer Basson 777, stworzone z myślą o najbardziej wymagających miłośnikach dźwięku. Ariane 9 to flagowy model serii, zaprojektowany z myślą o dużych przestrzeniach odsłuchowych. Trójdrożna konstrukcja z czterema przetwornikami ma oferować wyjątkową dynamikę, naturalne wokale i...

Trzy typy przetworników w tytanowych obudowach - FiiO FX17

Trzy typy przetworników w tytanowych obudowach - FiiO FX17

FiiO prezentuje flagowe słuchawki dokanałowe FX17 - zaawansowany konstrukcyjnie model mogący zadowolić najbardziej wybrednych słuchaczy. Słuchawki te oparte są o bardzo interesującą kombinację przetworników dynamicznych, armaturowych i elektrostatycznych, oferując niezrównaną jakość oraz dynamikę w całym paśmie. FX17 wykorzystują nie tylko zaawansowaną kombinację aż trzech rodzajów przetworników, ale także ze względu...

Precyzja w kontroli nad siecią - NuPrime SW Ultimate

Precyzja w kontroli nad siecią - NuPrime SW Ultimate

NuPrime zaprezentował model SW Ultimate. Jest to 12-portowy przełącznik sieciowy warstwy trzeciej, który dba o to, by sygnał dotarł na miejsce dokładnie taki, jaki opuścił źródło - czysty, stabilny i gotowy do grania w najwyższej jakości. Zaprojektowany nie z myślą o korporacyjnych serwerowniach, lecz o pokojach odsłuchowych i zaawansowanych systemach...

Bannery dolne

Nowe testy

Poprzedni Następny
NAD C389

NAD C389

NAD (New Acoustic Dimension) to jedna z firm, które od samego początku umiejętnie łączyły innowacje i czysto naukowe podejście do tematu ze wspaniałym zmysłem biznesowym i wyczuciem sytuacji na rynku....

Serblin & Son Frankie Preamplifier + Frankie Monoblock

Serblin & Son Frankie Preamplifier + Frankie Monoblock

Rosnące zainteresowanie audiofilów wzmacniaczami dzielonymi jest jednym z najbardziej zaskakujących trendów, jakie ostatnio obserwujemy. Wydawało się przecież, że rynek zmierza w przeciwnym kierunku, a niebawem w sklepach dostępne będą niemal...

Lyngdorf FR-2

Lyngdorf FR-2

Kim jest Peter Lyngdorf? Genialnym inżynierem, czy może raczej wizjonerem i utalentowanym przedsiębiorcą? Tego nie podejmuję się rozsądzać, ale jedno jest pewne - facet nie lubi się nudzić i wspiera...

Bannery boczne

Komentarze

a.s.
Nasz zmysł słuchu nie ma "liniowej charakterystyki przetwarzania". Sygnały o takim samym natężeniu, ale o różnej częstotliwości, wywołują wrażenia różnej głośno...
Rafał
Witam. Posiadam głośniki 120 Club od JBL i te 12 godzin nie wiem na jakiej mocy jest. Podłączyliśmy konsole kablami i dwa głośniki ze sobą też na kable i nieste...
Piotr
Wiem, że o switche można się kłócić tak jak o kable, generalnie nie jestem hejterem różnych niekonwencjonalnych urządzeń audio ale polecam taki eksperyment: w t...
stereolife
@Garfield - Coś nam podpowiada, że chętni się znajdą. Ceny nie są jeszcze tak zaporowe jak u niektórych specjalistów od hi-endu. Patrząc na trendy w salonach au...
Obywatel GC
Wszystko ładnie, pięknie, tylko ja nigdy nie rozumiem w tych wzmacniaczach, w których lampy są schowane w obudowie, jak człowiek ma potem je wymienić, bez narus...

Płyty

Newsy

Tech Corner

Praktyczny przewodnik po klasach pracy wzmacniaczy audio

Praktyczny przewodnik po klasach pracy wzmacniaczy audio

Czym powinien kierować się miłośnik sprzętu audio przy wyborze wzmacniacza? Gdyby na tak postawione pytanie można było udzielić prostej i zwięzłej odpowiedzi, pewnie nikt nie zawracałby sobie głowy testami i odsłuchami. Przyjmijmy jednak, że mamy już pewne rozeznanie w temacie, a z długiej listy dostępnych na rynku modeli chcemy wybrać...

Nowości ze świata

  • Triangle Electroacoustique is one of the oldest French loudspeaker manufacturers. Although the latest anniversary models, still available for sale, were introduced on the occasion of the company's fortieth birthday, at this point we are already halfway to another round anniversary...

  • In Norse mythology, Thor is known as the god of thunder, lightning, marriage, vitality, agriculture, and the home hearth. He was said to be more sympathetic to humans than his father, Odin, though equally violent. He traveled in a chariot...

  • Manufacturers of hi-fi equipment like to brag about their peak performance, but in any company's product lineup, the key role is played by the models that simply sell best. They are the ones that provide funds for further development and...

Prezentacje

Królowa gramofonów - Rega

Królowa gramofonów - Rega

Rega - nazwa znana i ceniona w całym świecie audio, głównie z powodu znakomitych gramofonów, ale także innych komponentów hi-fi. Każdy, kto choć trochę interesuje się sprzętem grającym, doskonale woe, że produkty brytyjskiej legendy są uważane za jedne z najlepszych na świecie i chyba każdy marzy, aby chociaż raz sprawdzić...

Poradniki

Galerie

Popularne testy

Dyskografie

Sade - Zmysłowa królowa elegancji

Sade - Zmysłowa królowa elegancji

Wyobraźcie sobie, że siedzicie w przyciemnionym klubie jazzowym w latach czterdziestych XX wieku. Mężczyźni noszą eleganckie, dopasowane garnitury, we włosach...

Wywiady

Elodie Deveau - Triangle

Elodie Deveau - Triangle

Triangle Electroacoustique to jeden z najstarszych francuskich producentów zestawów głośnikowych. Choć ostatnie, wciąż dostępne w sprzedaży, jubileuszowe modele wprowadzono z...

Vintage

Luxman C-1010

Luxman C-1010

Patrząc na ten klasyczny przedwzmacniacz łatwo wyobrazić sobie, że projektanci produkowanego obecnie wzmacniacza SQ38 nie musieli wzorować się na urządzeniach...

Słownik

Poprzedni Następny

WAV

Format zapisu dźwięku cyfrowego zapoczątkowany przez koncerny Microsoft i IBM. Pliki mogą zawierać zarówno zapis skompresowany, jak i nieskompresowany, choć najczęściej spotykamy pliki nieskompresowane, zapisane w postaci PCM, a więc...

Cytaty

WalterPater.png

Strona używa plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej na temat danych osobowych, zapoznając się z naszą polityką prywatności.