English Electric 16Switch
- Kategoria: Newsy sprzętowe
- Tomasz Karasiński
Należąca do firmy Chord Company marka English Electric wprowadza na rynek switch sieciowy o nazwie 16Switch, oparty na wielokrotnie nagradzanym mniejszym modelu, 8Switch, który był debiutem brytyjskiej marki, wprowadzonym na rynek w maju ubiegłego roku. 16Switch to 16-portowy gigabitowy switch sieciowy zoptymalizowany pod kątem streamingu muzyki i filmów. 16Switch wykorzystuje sprawdzone rozwiązania z mniejszego modelu 8Switch, będąc idealnym produktem przeznaczonym do większych sieci za sprawą dwóch rzędów po osiem wysokiej jakości gigabitowych gniazd ethernetowych, które mogą spełniać funkcję dwóch osobnych urządzeń z ośmioma gniazdami.
16Switch został zaprojektowany tak, by zapewnić dobrą izolację od zakłóceń sieciowych i elektrycznych. Wykorzystano w nim dwa, wysoce-precyzyjne zegary TCXO (Temperature Compensation Crystal Oscillators) działające z precyzją rzędu 0,1 ppm (czyli wyraźnie wyższą niż w przypadku zwykłych zegarów, ale także standardowych modeli TCXO), co umożliwia temu urządzeniu generowanie wysoce precyzyjnego sygnału sieciowego, a to przekłada się na wyższą stabilność sieciowej transmisji sygnału. Źródło zegara jest izolowane dla każdej strefy sieci, co umożliwia modułom TCXO usuwanie zakłóceń związanych z zasilaniem switcha. Zasilanie jest dostarczane przez dwa izolowane zasilacze zasilające każdy z ośmioportowych modułów switcha; czyste zasilanie zapewnia lepszą jakość sygnału sieciowego, którą na jeszcze wyższy poziom podnosi taktowanie z pomocą wysoce-precyzyjnych zegarów TCXO. Połączenie sprawdzonych rozwiązań i dbałość o szczegóły w 16Switchu skutkują stabilniejszymi i precyzyjniejszymi sygnałami sieciowymi i ich lepszym taktowaniem przez obwody zegara, zapewniając znacznie lepszą transmisję danych z mierzalnie mniejszymi błędami jittera.
16Switch korzysta z zalet wysokiej klasy aluminiowej obudowy, która zapewnia doskonałe zabezpieczenie przed zakłóceniami akustycznymi i elektrycznymi. Urządzenie można ustawić na dowolnej, stabilnej powierzchni używając (opcjonalnych) antywibracyjnych nóżek, by jeszcze lepiej odseparować urządzenie od niepożądanych wibracji mechanicznych. Do zestawu dołączono również uchwyty do montażu w 19-calowym racku (o wysokości 1U) oraz odpowiednie śruby, a samo urządzenie można montować z frontem, lub tylną ścianką skierowanymi do przodu. W dnie urządzenia zastosowano materiał pochłaniający zakłócenia EMI (elektro-magnetyczne), by odizolować od nich wrażliwe układy cyfrowe. Dyskretne wskaźniki LED-owe na panelu przednim pokazują informacje o zasilaniu, alarmach, stanie i szybkości łącza dla wszystkich 16 portów. Porty 100/1000 Base-T Gigabit Ethernet mogą współpracować z wszelkimi domowymi urządzeniami sieciowymi. "Wydaje nam się, iż z pomocą 16Switcha możemy zaskoczyć nawet największych cyfrowych sceptyków. Już w czasie pierwszych odsłuchów większy switch zrobił na nas tak wielkie wrażenie, że po prostu musieliśmy dodać go do oferty obok świetnego 8Switcha. Jakość muzyki przesyłanej strumieniowo to nie tylko kwestia pomiarów i liczb, a znalezienie rozwiązania poprawiającego wrażenia odsłuchowe nie jest łatwe. Uważamy, że lepsza jakość sygnału sieciowego zapewnia znaczące korzyści w odtwarzaniu muzyki i wideo, niezależnie od tego, czy są one przesyłane strumieniowo, czy odtwarzane z dysków NAS. Aż 16 portów 100/1000 Base-T Gigabit Ethernet umożliwia podłączenie do naszego switcha nawet najbardziej wymagającego systemu." - powiedział Doug Maxwell, dyrektor sprzedaży English Electric. Każdy 16Switch jest dostarczany wraz z kablem Chord Company C-Stream o długości 0,75 m. Cena urządzenia na rynku polskim wyniesie 5490 zł.
Źródło: Audio Center
-
Rafał
Największa bzdura audio, przełącznik który prostuje "jedynki" i zaokrągla "zera". Świat zwariował, ponad pięć tysięcy za zwykły switch.
3 Lubię -
Marek
@Rafał - Zaraz zostaniesz odsądzony od wszystkiego ponieważ niejeden "słyszy różnicę", oczywiście już po wydaniu odpowiednich środków na taki wynalazek. Czekam na to, kiedy ktoś wpadnie na pomysł aby zacząć testy porównawcze (ale tylko na ucho, które jest przecież niezawodne) dla różnych konstrukcji sieci. 802.5 ma przecież głębszy bas niż 802.3 a z kolei FDDI powinno charakteryzować się szerszą sceną. To słychać, a inaczej twierdzą tylko zawistnicy, których nie stać na własną sieć szkieletową.
0 Lubię -
Tichy62
To jest część większej całości. Sugerowanie, że jak nie masz sieci domowej albo nie strumieniujesz muzyki to jesteś "nie na czasie". Stąd zatrzęsienie routerów, switchy, Wi-Fi, Bluetooth-ów, podcastów, TIDAL-i i czego tam jeszcze... A spróbujcie znaleźć transport plików w normalnej cenie, bez tych wszystkich dodatków.
0 Lubię
Komentarze (3)