Bannery górne wyróżnione

Bannery górne

A+ A A-

The War On Drugs - A Deeper Understanding

  • Kategoria: Rock
  • Karol Otkała

The War On Drugs - A Deeper Understanding

Przyznam szczerze, że "A Deeper Understanding" był jednym z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie albumów w tym roku. Po genialnym "Lost In The Dream", który mnie bezgranicznie urzekł, oczekiwałem czegoś co pozamiata mną w podobnym stopniu. Pierwszy szok związany z nowym wydawnictwem pojawił się już w momencie premiery pierwszej zapowiedzi w postaci utworu "Thinking Of A Place", który trwa ponad jedenaście minut. Kto, o zdrowych zmysłach, w dzisiejszych czasach nagrywa i promuje takie kobyły? Otóż Adam Granduciel z kolegami! Ekipa The War On Drugs zdaje się nie przejmować trendami i tym, że taki krok to bardzo znikome szanse na medialny sukces. Natomiast dla fanów może być to nie lada gratka. I w tym przypadku jest. "Thinking Of A Place" snuje się bez zbędnego pośpiechu, racząc słuchacza wieloma świetnymi fragmentami. W przypadku tego utworu jedenastu minut w ogóle nie czuć. Prawda jest taka, że po jego zakończeniu ma się nawet ochotę na więcej.

Druga albumowa zapowiedź to już zupełnie inna bajka - zdecydowanie bardziej żywiołowa i energiczna chociaż czasem trwania również nie grzeszy i kończy się krótko przed upływem szóstej minuty. O prawie minutę dłużej trwa "Strangest Thing" czyli trzeci utwór rzucony fanom na pożarcie przed premierą "A Deeper Understanding". Wracamy w nim do wolniejszych, zdecydowanie bardziej sentymentalnych klimatów. Kolejne albumowe zapowiedzi -"Pain" i "Up All Night" - to wypadkowa tego, co mogliśmy usłyszeć do tej pory.

W tym momencie słuchacz zdaje sobie sprawę z tego, że zespół opublikował połowę albumu jeszcze przed jego premierą. A jak wygląda sprawa drugiej połówki? Otóż identycznie, jak zapowiadającej czwórki i piątki. Mamy do czynienia z klimatyczną sinusoidą, gdzie tempo przyspiesza na przykład w "Nothing To Find" by po chwili zwolnić w skądinąd świetnym "In Chains". I to jest właśnie największą bolączką nowego albumu. "A Deeper Understanding" w żaden sposób nie zaskakuje i jest zestawieniem dziesięciu normalnych, standardowych utworów. Brakuje mi tu nuty "szaleństwa" jaką był ambientowy fragment "Under The Pressure" czy cały "The Hounting Idle" z poprzedniego krążka i krótkiej petardy, która wpadała w ucho już przy pierwszym przesłuchaniu ("Red Eyes"). Fakt faktem - słucha się tego bardzo dobrze ale gdzieś pod koniec dochodzimy do wniosku, że "Lost In The Dream" jednak bardziej porywał, wciągał i nadawał się na różne okazje.

"A Deeper Understanding" to krążek na posiadówę i wspólne spędzenie ponad godziny z ekipą The War On Drugs. Dla fanów będzie to z pewnością duża przyjemność. Dla osób postronnych utwory mające przynajmniej po pięć minut i więcej mogą być momentami nie lada wyzwaniem. Jest naprawdę dobrze, ale wiem, że mogłoby być odrobinę lepiej.

Artysta: The War On Drugs
Tytuł: A Deeper Understanding
Wytwórnia: Atlantic Recordings
Rok wydania: 2017
Gatunek: Indie Rock
Czas trwania: 66:17

Ocena muzyki
Poziomy6

Ocena wydania
Poziomy4

Komentarze

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Komentarze

Okobogee
Witam szanowne grono. Posiadam nowo zakupiony wzmacniacz Myryad Z240, jego moc znamionowa to 2 x 63 W/8 Ω lub 2 x 102 W/4 Ω. Myślałem aby go podłączyć pod głośn...
Paweł
Miło poczytać. Dobre, bo polskie, jest się czym pochwalić. Trzymam kciuki:)
Piotr
Uważam, że oprócz zasygnalizowanych tematów opisujących wzmacniacze, niezwykle ważna jest charakterystyka poziomu zniekształceń w funkcji oddawanej mocy. Najlep...
Kris
Miałem okazję posłuchać tych kolumn z bardzo drogą elektroniką - dźwięk bardzo kiepski.
Piotr
''Stand o nazwie Tensegrity to znakomity przykład przełomowego, ale eleganckiego wzornictwa industrialnego, które doskonale wzbogaca każdą przestrzeń życiową.''...

Nowe testy

Poprzedni Następny
Sennheiser PXC 550

Sennheiser PXC 550

W ostatnich latach można dostrzec coraz szybszy rozwój różnego rodzaju rozwiązań mobilnych dedykowanych fanom muzyki. Archaiczne walkmany i discmany już dawno odeszły do lamusa i ustąpiły miejsca odtwarzaczom plików, które...

Melodika BL30 MKIII

Melodika BL30 MKIII

Na rynku zestawów głośnikowych zrobiło się ostatnio strasznie gęsto. Ich producenci walczą nie tylko o względy klientów szukających sprzętu hi-endowego. Raz po raz przypominają sobie o segmencie budżetowym, wprowadzając kolumny...

Primare I15 Prisma

Primare I15 Prisma

Ewolucja elektroniki audio napędzana rozwiązaniami przenoszonymi wprost ze świata komputerów i nowych technologii zatacza coraz szersze kręgi. Szczególnie dobrze widać to kiedy przyglądamy się wchodzącym na rynek źródłom - przetwornikom,...

Bannery boczne

Partnerzy StereoLife

Sidemainstream
Muzyczny blog Jędrzeja Dobosza. Jak twierdzi sam autor, nieważne czy podąża się autostradą głównego nurtu, czy też pobocznymi, alternatywnymi dróżkami - ważne, aby muzyka była dobra.
Music On The Head
Muzyczny blog naszego redakcyjnego kolegi, Jarka Święcickiego. O płytach, sprzęcie i ciekawostkach z życia audiofila.
Rolowy Świat Muzyki
Blog prowadzącego nasz dział muzyczny Karola Otkały, w skrócie Rola. Mnóstwo dobrej muzyki i nie zawsze poprawnych politycznie komentarzy.
The Rockferry
Blog Zuzanny Janickiej o muzyce i wszystkim, co z nią związane. Nowości, płyty, wydarzenia, zestawienia, wywiady... Prawdziwa kopalnia wiedzy o muzyce.
Rock'n'Roll Will Never Die!
Tytuł mówi w zasadzie wszystko. Blog prowadzony przez naszego specjalistę od szeroko pojętej muzyki rockowej - Pawła Pałasza. Mamy nadzieję, że nie zginie nigdy!

Strona używa plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej na temat danych osobowych klikając tutaj.