Bannery górne wyróżnione

Bannery górne

A+ A A-

Red Fang - Only Ghosts

  • Kategoria: Metal
  • Karol Otkała

Red Fang - Only Ghosts

Ciężkie jest życie fana Red Fang, który rozpoczął swoją przygodę od pochodzącego z 2008 roku debiutu. Znaczna jego część mogła ukształtować wobec zespołu dalsze oczekiwania, których wesoła ekipa z Portland w okresie późniejszym nie spełniła. "Prehistoric Dog", "Reverse Thunder" i "Night Destroyer" były niesamowicie nośne, przebojowe i porywały od pierwszego przesłuchania nie tylko fanów gatunku, ale też i przeciętnych słuchaczy. Do powyższej trójki dołączał "Humans Remain Human Remains", który przytłaczał ciężarem i walcowatym charakterem. W tym momencie każdy fan grania ze stajni "stoner" mógł się czuć jak w siódmym niebie. Niestety po debiucie Red Fang nigdy już tak nie grał. Dwa kolejne albumy przynosiły słuchaczowi dużo dobrej muzyki, ale pozbawionej tej iskry, którą miały "Prehistoric Dog" i "Reverse Thunder".

"Only Ghosts" w żaden sposób tego nie zmienia. I ten fakt był największym powodem rozczarowania, które towarzyszyło mi w czasie słuchania albumowych zapowiedzi oraz finalnego efektu prac muzyków. "Only Ghosts" to bezpośrednia kontynuacja "Murder The Mountains" i "Whales And Leeches". Gorsza czy lepsza? Trudno stwierdzić mając ciągle w głowie świetne dźwięki z debiutu. Nowy album dołączył do wcześniejszych dwóch, które traktuję jako albumy dobre, ale nie bez wad.

Na nowym krążku znajdziemy utwory chwytliwe i żywiołowe jak wypuszczone przed premierą "Flies", "Shadows" i "Not For You". Pod przebojowe momenty podciągnąć możemy też "Cut It Short" czy całkiem ciekawy "The Deep". Niestety nie udało się uniknąć potknięć i mielizn. "Living In Lye" w pewnym momencie rozjeżdża się i zwyczajnie zaczyna ciągnąć w taki sposób, że słuchacz przesuwa wzrokiem wskazówki zegara w oczekiwaniu na rozpoczęcie kolejnego utworu. Większości z pozostałych utworów słucha się przyjemnie, ale po zakończeniu albumu nie za wiele zostaje w głowie. Pod pozytywy można podciągnąć "The Smell Of The Sound", który w drugiej części naprawdę intryguje. I to by było na tyle.

W efekcie tego "Only Ghosts" jawi się jako album nierówny i skierowany raczej do fanów zespołu. Jeśli zatem lubiłeś "Murder The Mountains" i "Whales And Leeches" to nowe wydawnictwo możesz kupować w ciemno. Jeśli natomiast twórczości Red Fang wcześniej nie znałeś, to przygodę z zespołem zacznij od poprzednich albumów bo "Only Ghosts" raczej nie jest krążkiem, który przysporzy grupie nowych fanów.

Artysta: Red Fang
Tytuł: Only Ghosts
Wytwórnia: Relapse
Rok wydania: 2016
Gatunek: Stoner Rock, Stoner Metal
Czas trwania: 40:57

Ocena muzyki
Poziomy5

Ocena wydania
Poziomy4

Komentarze

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Komentarze

Okobogee
Witam szanowne grono. Posiadam nowo zakupiony wzmacniacz Myryad Z240, jego moc znamionowa to 2 x 63 W/8 Ω lub 2 x 102 W/4 Ω. Myślałem aby go podłączyć pod głośn...
Paweł
Miło poczytać. Dobre, bo polskie, jest się czym pochwalić. Trzymam kciuki:)
Piotr
Uważam, że oprócz zasygnalizowanych tematów opisujących wzmacniacze, niezwykle ważna jest charakterystyka poziomu zniekształceń w funkcji oddawanej mocy. Najlep...
Kris
Miałem okazję posłuchać tych kolumn z bardzo drogą elektroniką - dźwięk bardzo kiepski.
Piotr
''Stand o nazwie Tensegrity to znakomity przykład przełomowego, ale eleganckiego wzornictwa industrialnego, które doskonale wzbogaca każdą przestrzeń życiową.''...

Nowe testy

Poprzedni Następny
Sennheiser PXC 550

Sennheiser PXC 550

W ostatnich latach można dostrzec coraz szybszy rozwój różnego rodzaju rozwiązań mobilnych dedykowanych fanom muzyki. Archaiczne walkmany i discmany już dawno odeszły do lamusa i ustąpiły miejsca odtwarzaczom plików, które...

Melodika BL30 MKIII

Melodika BL30 MKIII

Na rynku zestawów głośnikowych zrobiło się ostatnio strasznie gęsto. Ich producenci walczą nie tylko o względy klientów szukających sprzętu hi-endowego. Raz po raz przypominają sobie o segmencie budżetowym, wprowadzając kolumny...

Primare I15 Prisma

Primare I15 Prisma

Ewolucja elektroniki audio napędzana rozwiązaniami przenoszonymi wprost ze świata komputerów i nowych technologii zatacza coraz szersze kręgi. Szczególnie dobrze widać to kiedy przyglądamy się wchodzącym na rynek źródłom - przetwornikom,...

Bannery boczne

Partnerzy StereoLife

Rock'n'Roll Will Never Die!
Tytuł mówi w zasadzie wszystko. Blog prowadzony przez naszego specjalistę od szeroko pojętej muzyki rockowej - Pawła Pałasza. Mamy nadzieję, że nie zginie nigdy!
Sidemainstream
Muzyczny blog Jędrzeja Dobosza. Jak twierdzi sam autor, nieważne czy podąża się autostradą głównego nurtu, czy też pobocznymi, alternatywnymi dróżkami - ważne, aby muzyka była dobra.
The Rockferry
Blog Zuzanny Janickiej o muzyce i wszystkim, co z nią związane. Nowości, płyty, wydarzenia, zestawienia, wywiady... Prawdziwa kopalnia wiedzy o muzyce.
Rolowy Świat Muzyki
Blog prowadzącego nasz dział muzyczny Karola Otkały, w skrócie Rola. Mnóstwo dobrej muzyki i nie zawsze poprawnych politycznie komentarzy.
Music On The Head
Muzyczny blog naszego redakcyjnego kolegi, Jarka Święcickiego. O płytach, sprzęcie i ciekawostkach z życia audiofila.

Strona używa plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej na temat danych osobowych klikając tutaj.