Bannery górne wyróżnione

Bannery górne

A+ A A-

Yellow Horse - Lost Trail

  • Kategoria: Inne
  • Karol Otkała

Yellow Horse - Lost Trail

Gdy słucham takich płyt, jak "Lost Trail", zastanawiam się po co ludzie nagrywają coś takiego. Przecież taka muzyka nie przyniesie sławy. Nie przyniesie pieniędzy. Nie da też szansy na zaistnienie w mediach, bo takiej muzyki nie puszcza się w radiu. I tak za każdym razem zadaję sobie te pytania, chociaż doskonale znam na nie odpowiedź. "Lost Trail" i jemu podobne albumy powstają po to aby poprawić humor kilku setkom, może tysiącom osób, które płyną gdzieś poza głównym nurtem i oczekują dźwięków bardziej ambitnych niż potworki promowane w mediach. Yellow Horse dostarcza słuchaczom materiał, który powinien bez większych problemów zaspokoić nawet te większe apetyty.

Powiedzmy sobie szczerze już na samym początku - "Lost Trail" nie jest w żaden sposób odkrywczy lub przełomowy. Nie przeszkadza to jednak w czerpaniu frajdy z tych niecałych czterdziestu minut spędzonych wspólnie z ekipą z Podkarpacia. Ich mieszanka bluesa, folku, country i rocka zwyczajnie poprawia humor i umila czas spędzony na przykład w aucie. Wzbudza również mnóstwo skojarzeń, bo co jakiś czas mamy wrażenie, że coś podobnego już gdzieś kiedyś słyszeliśmy. Są to jednak jak najbardziej pozytywne emocje. I tak "I Got To Go" do momentu wejścia wokalu wydaje się być ukłonem w stronę solowej twórczości Marka Knopflera. Jeszcze bardziej odjechane skojarzenia wzbudza początek "Afraide Of Love" przypominający mi "Don't Talk To Strangers" Dio. Jest to bardzo luźne skojarzenie czy może jednak coś w tym jest?

Na "Lost Trail" świetnie wypada bardzo chwytliwy i wpadający w ucho refren "My Little Girl", który też już gdzieś słyszałem. Jeszcze lepsze wrażenie pozostawia po sobie końcówka "Dark Moon", która w piękny sposób nawiązuje do lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku i spokojnie mogłaby się znaleźć na debiucie Dire Straits. Do promocji albumu wybrano otwierający całość "I Still Wonder". Ciężko stwierdzić czy jest to odpowiedni reprezentant ponieważ praktycznie każdy utwór na "Lost Trail" jest inny i prezentuje po części odmienną stylistykę. Olbrzymi potencjał przebojowy ma w sobie "Country Boy". Z kolei utwór tytułowy przenosi nas do zadymionego saloonu gdzieś w Teksasie.

Na płycie znalazło się również miejsce dla coveru - "Burning Love" w oryginale wykonywanego przez Dennisa Linde'a. Przyznam szczerze, że o artyście tym wcześniej nie słyszałem. Yellow Horse zachęcił mnie do posłuchania oryginału. Zachęcił mnie również do wielokrotnego powrotu do "Lost Trail". Nie jest to z pewnością album, który zagości w tegorocznych podsumowaniach najlepszych płyt. Jednak wcale nie przeszkadza to w czerpaniu radości z jego słuchania. Ekipa z Podkarpacia nagrała materiał równy i wciągający. I za to należy się im szacunek.

Artysta: Yellow Horse
Tytuł: Lost Trail
Wytwórnia: Wydawnictwo własne
Rok wydania: 2018
Gatunek: Blues, Folk, Country, Rock
Czas trwania: 37:30

Ocena muzyki
Poziomy6

Ocena wydania
Poziomy6

Komentarze

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Nowe testy

Poprzedni Następny
Albedo Monolith Reference

Albedo Monolith Reference

Polskich producentów sprzętu audio można podzielić na trzy grupy. Do pierwszej należą firmy produkujące sprzęt bardzo wysokiej jakości, zachwalany nie tylko w rodzimej, ale także zagranicznej prasie. Z reguły są...

Denon CEOL N10

Denon CEOL N10

Niektórzy zaczynają dzień od papierosa, inni od płatków z mlekiem i telewizji, ja natomiast od kawy, kanapki i przeglądania ulubionych serwisów internetowych. Zwykle na kanapie w domu, ale kiedy muszę...

Audio-Technica ATH-ANC700BT

Audio-Technica ATH-ANC700BT

Audio-Technica ostatnio bardzo mocno atakuje rynek słuchawkowymi nowościami. Jako producent doskonałych nauszników, mikrofonów i wkładek gramofonowych, w pewnym sensie ma ułatwione zadanie i może szybko dotrzeć do klientów szukających na...

Komentarze

Paweł Kłodnicki
Poprawka - koncertówki wydanej pod koniec zeszłego roku i studyjki wydanej w tym.
Paweł Kłodnicki
W istocie, 5/8 to najczęściej 6/10 i w tym przypadku też, ale może być też taką "słabszą siódemką". Zawsze mam nadzieję, że z tekstu daje się wyłapać właściwy w...
Paweł Kłodnicki
Kicz nie jest stylem, nie twierdzę czegoś takiego i nie wiem, gdzie to wyczytałeś :D Mówiąc "kicz", miałem na myśli po prostu "kicz" i nic więcej. A że jestem p...
1piotr13
Słowo "kicz" to jak najbardziej pasujący opis tej płyty. Tylko czy kicz to styl, jak sugeruje autor powyższego tekstu? Jak dla mnie to nie. Rozumiem, że muzycy ...

Bannery boczne

Partnerzy StereoLife

Music On The Head
Muzyczny blog naszego redakcyjnego kolegi, Jarka Święcickiego. O płytach, sprzęcie i ciekawostkach z życia audiofila.
The Rockferry
Blog Zuzanny Janickiej o muzyce i wszystkim, co z nią związane. Nowości, płyty, wydarzenia, zestawienia, wywiady... Prawdziwa kopalnia wiedzy o muzyce.
Rock'n'Roll Will Never Die!
Tytuł mówi w zasadzie wszystko. Blog prowadzony przez naszego specjalistę od szeroko pojętej muzyki rockowej - Pawła Pałasza. Mamy nadzieję, że nie zginie nigdy!
Rolowy Świat Muzyki
Blog prowadzącego nasz dział muzyczny Karola Otkały, w skrócie Rola. Mnóstwo dobrej muzyki i nie zawsze poprawnych politycznie komentarzy.
Sidemainstream
Muzyczny blog Jędrzeja Dobosza. Jak twierdzi sam autor, nieważne czy podąża się autostradą głównego nurtu, czy też pobocznymi, alternatywnymi dróżkami - ważne, aby muzyka była dobra.

Strona używa plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej na temat danych osobowych klikając tutaj.