Bannery górne wyróżnione

Bannery górne

A+ A A-

Hity Audio Video Show 2017

Hity Audio Video Show 2017

W dniach 17-19 listopada w Warszawie odbędzie się kolejna edycja największych targów sprzętu audio-video w Polsce. Audio Video Show to impreza z dwudziestoletnią tradycją, która jest już nie tylko najbardziej spektakularnym wydarzeniem tego typu w naszym kraju, ale także drugą co do wielkości wystawą tego typu w Europie. W tym roku organizator planuje znów powiększyć liczbę dostępnych pomieszczeń, co spowodowane jest rosnącą z roku na rok frekwencją. W stosunku do ubiegłorocznej edycji będzie również kilka nowości i udogodnień, jednak ogólny charakter imprezy pozostanie taki sam, bo od wielu lat sprawdza się bardzo dobrze. Lokalizacje również się nie zmieniły. Wystawców i zwiedzających gościć będą stadion PGE Narodowy oraz w hotele Golden Tulip i Radisson Blu Sobieski. Jak co roku, największym zainteresowaniem będą zapewne cieszyły się prezentacje najdroższych i najbardziej zaawansowanych urządzeń, z których część jest specjalnie sprowadzana jest do Polski na czas wystawy. Tegoroczna edycja na pewno nikogo pod tym względem nie zawiedzie. Podczas wystawy odbędą się światowe premiery, pokazy produktów niedostępnych do tej pory na polskim rynku, a także to, co zawsze najbardziej interesuje gości Audio Video Show - prezentacje ekstremalnie drogich urządzeń, z których część jest sprowadzana specjalnie z na czas targów. Jako oficjalny patron medialny imprezy, rozpuściliśmy swoje macki i zebraliśmy informacje o największych hitach, jakie w tym roku pojawią się w Warszawie. Operacja trwała ponad dwa tygodnie, a jej wynikiem jest mega news zawierający opisy pięćdziesięciu największych atrakcji Audio Video Show 2017!

Zanim przejdziemy do hitów, garść informacji dla tych, którzy jeszcze nie przygotowali się do imprezy. W tym roku rozszerzone zostaną godziny otwarcia wystawy, która ma wystartować już w piątek o godzinie 13:00. Warto wybrać się już tego dnia, chociażby po to, aby zrobić wstępny rekonesans i zwiedzić chociaż część pokoi. A będzie co zwiedzać, bo w tym roku udostępnionych zostanie aż 166 sal plus różnego rodzaju stoiska na korytarzach. Aby nie stać w kolejce do wejścia, będzie można kupić bilety wcześniej na stronie internetowej organizatora, ale także w kasach przy wejściu. Bilet jednodniowy będzie kosztował 30 zł, jednak dopłacając 15 zł kupimy już karnet na całe trzy dni. Osoby do lat 16 wchodzą za darmo. Organizatorom udało się również ułatwić poruszanie się po PGE Narodowym. Oprócz głównego wejścia od strony Wybrzeża Szczecińskiego, udostępnione zostanie dodatkowe wejście od strony Ronda Waszyngtona. Dodatkowym ukłonem w stronę zwiedzających jest bezpłatna aplikacja na urządzenia z systemem iOS i Android, będąca alternatywą dla papierowego przewodnika. Pomiędzy Sobieskim a PGE Narodowym będzie kursować bezpłatna linia autobusowa. W tym roku autobusy będą jeździć co pół godziny w każdym kierunku, i będzie to chyba najlepszy sposób na zmianę lokalizacji. Alternatywnie można też skorzystać z komunikacji miejskiej. Pod stadionem znajduje się podziemny parking na 2000 samochodów. Dzienna opłata wynosi 25 złotych, ale płacimy za każdy wjazd, więc lepiej tak rozplanować czas, żeby albo spędzić cały dzień na stadionie, albo zostawić auto na parkingu i przemieszczać się autobusem. Jeśli chcecie dowiedzieć się wszystkiego ze szczegółami i zaplanować sobie zwiedzanie tak, aby nie zabłądzić, nie zginąć z głodu ani nie wyjść na mięczaka, śledźcie uważnie nasz portal ponieważ przed imprezą planujemy opublikować jeszcze aktualny poradnik o tym co robić, a czego lepiej nie robić podczas Audio Video Show. A teraz, tararam, największe hity tegorocznej wystawy!

Hity Audio Video Show 2017

Kanadyjska marka Anthem od dziesięcioleci zajmuje się produkcją nagradzanych komponentów audio-video klasy hi-end. Podczas tegorocznego Audio Video Show firma po raz pierwszy w Europie zaprezentuje swoje najnowsze urządzenia - przedwzmacniacz i końcówkę mocy STR. Urządzenia są oparte na zupełnie nowej platformie zaprojektowanej i wyprodukowanej w Kanadzie. Przedwzmacniacz STR to tak naprawdę wiele urządzeń w jednym. Do jego podstawowej funkcji należy dodać zaawansowany system korekcji akustyki pomieszczenia ARC, przetwornik odtwarzający sygnały PCM 32 bit/384 kHz oraz DSD 2,8/5,6 MHz, a także przedwzmacniacz gramofonowy dla wkładek MM i MC. Końcówka dostarcza 400 W czystej mocy na kanał przy 8 Ω i 600 W przy 4 Ω, a producent twierdzi, że jest w stanie swobodnie napędzać kolumny o impedancji spadającej do 2 Ω. Anthem STR zagra z elektrostatycznymi kolumnami Martin Logan Expression ESL 13A z serii Masterpiece. Ich cechą szczególną jest połączenie 13-calowego panelu elektrostatycznego w formie cylindra CLS i przetwornika Xstat z solidną sekcją niskotonową. O jak najlepsze połączenie wszystkich komponentów zadba amerykańska marka XLO - specjalista w dziedzinie okablowania audio. Wszystko to pachnie naprawdę mocnymi wrażeniami.

Hity Audio Video Show 2017

W ciągu zaledwie kilku lat marka Astell&Kern zatrzęsła rynkiem hi-endowych odtwarzaczy przenośnych, a jednym z jej najpotężniejszych dział jest model A&ultima SP1000. Jest to pierwszy model z zupełnie nowej serii odtwarzaczy, która ma być uosobieniem najnowocześniejszych technologii i hi-endowej jakości dźwięku. A&ultima SP1000 wyposażono w ulepszony chipset przetwornika cyfrowo-analogowego oraz jeszcze szybszy procesor octa-core. Rozwiązania te mają gwarantować słuchaczom najlepszą jakość dźwięku. DAC AK4497EQ wyprodukowany został przez japońską firmę Asahi Kasei. Osobny, dedykowany niezależnie lewemu i prawemu kanałowi DAC, ma zapewnić szerszą scenę i lepszą separację stereo. Dzięki 8-rdzeniowemu procesorowi, A&ultima SP1000 nie tylko uruchamia się szybciej, ale jest w stanie przetwarzać pliki bez opóźnień lub pogorszenia jakości dźwięku. Producent twierdzi, że dzięki temu nowy model zapewnia wrażenia dźwiękowe najwyższych lotów, zostawiając resztę dostępnych na rynku odtwarzaczy daleko w tyle. Cena 17000 zł trochę studzi zapał, ale w końcu bilety na Audio Video Show są znacznie tańsze.

Hity Audio Video Show 2017

Produkty włoskiej marki Audio Analogue zaliczą w tym roku powrót na Audio Video Show. W hotelu Radisson Blu Sobieski będzie można zobaczyć aż dwie premiery - wzmacniacz zintegrowany AAcento i przedwzmacniacz gramofonowy AAphono. Oba modele należą do nowej serii PureAA, która ma przypomnieć filozofię stosowaną w najbardziej udanych produktach marki Audio Analogue - połączenie prostego wzornictwa i referencyjnego brzmienia w celu stworzenia produktów o najlepszej relacji jakości do ceny na rynku. W odróżnieniu od wzmacniaczy z serii Anniversary, które miały jak najlepiej wykonywać swoje podstawowe zadanie, w linii PureAA celem projektantów było połączenie zaawansowanej technologii i bogatej funkcjonalności. Topowych produktów Audio Analogue'a również nie zabraknie. Goście będą mogli zobaczyć większość, jeśli nie wszystkie produkty z oferty toskańskiej manufaktury, w tym piękne wzmacniacze Puccini Anniversary i Maestro Anniversary. W tym roku warszawskie targi odwiedzi również Giuseppe Blanda, jeden z głównych twórców marki. W ostatniej chwili otrzymaliśmy wiadomość, że zaprezentowany zostanie również wzmacniacz lampowy o nazwie Pegaso. Konstrukcja jest tak świeża, że nie wiadomo o niej prawie nic, ale lampa od Audio Analogue'a? To dopiero zaskoczenie!

Hity Audio Video Show 2017

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji poznać jedynego w swoim rodzaju brzmienia kolumn tubowych, w tym roku macie szansę wskoczyć od razu na głęboką wodę i posłuchać najwyższego modelu firmy, której nazwa to właściwie synonim hornów - Avantgarde Acoustic. W sali Wilanów II hotelu Radisson Blu Sobieski zaprezentowany zostanie topowy model Trio, i w pełnej wersji z trzema Basshornami XD. Już same Trio to potężne głośniki, które nie zmieszczą się w każdym mieszkaniu. 18 cm mierzy tu sam tweeter, głośnik średniotonowy wraz z tubą ma 57 cm średnicy, a basowy mierzy niespełna metr. Dzięki temu kolumny osiągają skuteczność 109 dB, ale to nie wszystko, bo właściciel hornów Avantgarde Acoustic może dokupić do nich specjalne, tubowe subwoofery. Basshorn XD to w zasadzie wielki mebel z głośnikami. W wersji z trzema pudłami ułożonymi jedno na drugim taka konstrukcja osiąga grubo ponad dwa metry wysokości. W każdym Basshornie XD pracują dwa głośniki o średnicy 30 cm, z których dźwięk wydobywa się przez tubę o efektywnej długości 1,4 m. Jeden moduł napędzany jest wzmacniaczem o mocy 1000 W. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że takiego dźwięku po prostu trzeba zasmakować.

Hity Audio Video Show 2017

Bang & Olufsen BeoLab 50 to nowy model hi-endowych kolumn aktywnych od duńskich specjalistów potrafiących tworzyć sprzęt nie tylko dobrze brzmiący, ale też niezaprzeczalnie piękny. Nowe kolumny wyposażono w aż siedem przetworników - trzy 10-calowe subwoofery, trzy 4-calowe głośniki średniotonowe i jeden tweeter. Każdy z nich jest napędzany osobnym wzmacniaczem o mocy 300 W, co w sumie daje potworne 2100 W, i to na jeden kanał. Tak potężne skrzynki mierzą zaledwie ponad metr wysokości oraz pół metra szerokości, a to za sprawą nowoczesnego wzornictwa. Co więcej, mogą działać zarówno przewodowo, jak i w pełni bezprzewodowo, wykorzystując wielokanałowy cyfrowy streaming WiSA. Dzięki systemowi Active Room Compensation, kolumny dopasowują się do akustyki każdego pomieszczenia. Na pokładzie mamy więc zestaw filtrów, które kompensują niekorzystne odbicia dźwięków od ścian i innych powierzchni. BeoLab 50 wykorzystują również technologię Beam Width Control, która zapewnia możliwość dostosowania dźwięku w zależności od tego czy słuchamy muzyki samotnie czy wraz z przyjaciółmi. Z całą pewnością wystawowy pokój pełen zwiedzających będzie idealnym miejscem, aby przekonać się jak wszystkie te technologie działają w praktyce.

Hity Audio Video Show 2017

Beyerdynamic to ścisła, światowa czołówka jeśli chodzi o słuchawki, i nie mówimy tu wcale o ekstremalnych cenach, ale raczej o różnorodności oferowanych modeli, ich jakości i ogólnej rozpoznawalności marki tak wśród amatorów, jak i profesjonalistów. Co ciekawe, w segmencie konsumenckim Beyerdynamic stawiał od jakiegoś czasu na stosunkowo klasyczne konstrukcje nauszne i wokółuszne. Nadszedł więc czas na wysokiej klasy model bezprzewodowy i takim właśnie jest Aventho. Jeśli ich kształt wydaje się znajomy, to nic dziwnego, bo nowy model bazuje na nausznikach T51i z technologią Tesla. Jak informuje producent, Aventho to dodatkowo pierwsze słuchawki oferujące możliwość personalizacji brzmienia. Zastosowana w nich technologia umożliwia utworzenie osobistego, zapisywanego bezpośrednio w słuchawkach profilu dźwięku. Odbywa się to w oparciu o wyniki testu dostępnego z poziomu dedykowanej aplikacji, a cała warstwa technologiczna i software'owa została stworzona we współpracy z firmą Mimi Hearing Technologies z Berlina. Ciekawe, choć zastanawiamy się czy przypadkiem kiedyś nie słyszeliśmy już czegoś podobnego.

Hity Audio Video Show 2017

Horny Blumenhofera zagoszczą na Audio Video Show już po raz trzeci. Tym razem prezentowany będzie najlepszy model tej marki - Gran Gioia MK2. Pomimo dość dużych rozmiarów, kolumny mają konstrukcję dwudrożną, z charakterystyczną tubą na górze, jednak w odróżnieniu od mniejszych, kompaktowych zestawów, w niemieckich flagowcach także papierowy głośnik nisko-średniotonowy o średnicy aż 38 cm został umieszczony w dużej, drewnianej tubie. Mówiąc dokładniej, obudowy zostały wykonane z klejonej warstwowo sklejki o grubości 25 mm dla uzyskania odpowiednich właściwości rezonansowych. Tak zbudowane kolumny osiągają skuteczność 99 dB, a pojedyncza paczka waży aż 70 kg. Do napędzenia zestawów Blumenhofera posłuży lampowa lampowa elektronika Cary Audio, a źródłem będzie gramofon niemieckiej marki Scheu Analog. Jak zapewnia dystrybutor, urządzenia tej marki mają dużą masę, napęd paskowy i odwrócone łożyska, dzięki czemu cechują się niezrównaną równowagą tonalną oraz niezwykłą trwałością. System połączony będzie kablami firmy Cammino.

Hity Audio Video Show 2017

Szwajcarska manufaktura Boenicke ponownie zawita na Audio Video Show. Tym razem zostaną zaprezentowane monitory W5SE. Odwiedzający będą mogli zobaczyć również głośniki, które w opinii wielu osób osiągają powoli status produktu kultowego. Dlaczego? Monitory W5 to minimalistyczne głośniki wykonane w całości z litego drewna. Jak zapewnia dystrybutor, te niewielkie głośniki zachwycają barwą dźwięku, rozdzielczością i nieprawdopodobną wręcz skalą brzmienia w stosunku do swoich rozmiarów. Dźwięk prezentowany przez W5 podany jest w wyjątkowo naturalny sposób, tak jak materiał z którego są wykonane. Tegoroczną wystawę poprowadzi główny konstruktor i założyciel tej wyjątkowej manufaktury, Sven Boenicke. Na pewno warto będzie przyjść i posłuchać, bo kilka lat temu podłogówki Boenicke były niewątpliwie jednym z hitów wystawy. Jeśli chcecie się przekonać jak będzie w tym roku, wystarczy odwiedzić salę Krokus w hotelu Golden Tulip.

Hity Audio Video Show 2017

Bowers & Wilkins to jedna z firm, których sukces praktycznie od zawsze opierał się na technologii. Od dawna również mówiono o tym, że najbardziej zaawansowane rozwiązania, opracowane pierwotnie dla flagowych modeli, po pewnym czasie zaczynają się pojawiać również w bardziej przystępnych cenowo urządzeniach. Tak stało się przecież z tweeterami Nautilus, wyposażonymi w tubkę tłumiącą drgania tylnej strony membrany, czy tunelami rezonansowymi Flowport pokrytymi licznymi wgłębieniami, jak powierzchnia piłeczki golfowej. Kiedy wprowadzano nową generację zestawów z serii 800, wydawało się, że będziemy musieli długo czekać aby zobaczyć którekolwiek z zastosowanych w nich technologii w tańszych kolumnach. Ale doczekaliśmy się już teraz, w momencie premiery serii 700 S2. Brytyjczycy chcieli w niej połączyć nowe rozwiązania z klasycznym wyglądem, i wszystko wskazuje na to, że im się udało. Nowa linia łączy proste wzornictwo serii CM, którą zastępuje, z technologiami rodem z flagowej serii 800 D3. Seria 700 S2 wprowadza całkowicie nowy głośnik wysokotonowy Bowers & Wilkins - Carbon Dome. Ta najnowsza jednostka jest technologicznym pomostem pomiędzy aluminiową kopułką z serii 600 S2 i diamentową membraną używaną w referencyjnej linii 800 Diamond. Wszystkie modele z nowej serii 700 S2 wyposażone są też w głośniki średniotonowe z membraną Continuum. Dla fanów marki, seria 700 S2 to prawdopodobnie najciekawsza premiera od wielu lat. Aby zobaczyć, trzeba będzie posłuchać.

Hity Audio Video Show 2017

O brytyjskim przetworniku wiemy prawie wszystko, bo mieliśmy okazję testować jeden z pierwszych egzemplarzy, jakie przyjechały do Polski. Chord Hugo 2 pozostaje jednak bardzo atrakcyjną nowością, której nie można będzie przeoczyć podczas zwiedzania wystawy Audio Video Show. DAC jest ulepszoną wersją modelu zaprezentowanego ponad trzy lata temu. Wprowadzenie nowego modelu umożliwił postęp, jaki dokonał się w tym czasie w technologii cyfrowej, ze szczególnym uwzględnieniem układów FPGA i filtrów WTA (Watts Transient Aligned) oferujących nowe możliwości, a także zwiększoną elastyczność i wydajność. Podobnie, jak jego poprzednik, Hugo 2 może być używany zarówno w domu, jak i w podróży. Poradzi sobie nie tylko w konwencjonalnym systemie audio, ale także w konfiguracji ze słuchawkami czy jako element zestawu mobilnego, ze smartfonem i nausznikami. Mimo niewielkich rozmiarów, brytyjski przetwornik oferuje aż cztery wejścia cyfrowe, w tym Bluetooth z apt-X. Maksymalna jakość odtwarzanego sygnału to 32 bit/768 kHz dla PCM i DSD512. Rewelacyjna sprawa dla posiadaczy hi-endowych słuchawek, ale nie tylko. Jeśli poważnie traktujecie kwestię plików i cyfrowej muzyki w ogóle, musicie poznać możliwości nowego Chorda.

Hity Audio Video Show 2017

Goście warszawskiej wystawy od czasu do czasu mają możliwość zapoznać się z pełnymi systemami kina domowego, które budowane są specjalnie na czas imprezy. Tego typu operacja pochłania mnóstwo czasu, pracy i pieniędzy, jednak wizualnie i brzmieniowo jest to zupełnie inne doświadczenie dające nam pojęcie o tym, jak może wyglądać kompletna instalacja kina domowego w naszym domu. Tym razem możliwości swoich głośników do zabudowy pokaże firma DALI, choć obędzie się bez kucia ścian i totalnego przerabiania VIP-owskiej loży na PGE Narodowym, bo potężne zestawy z serii Phantom zostaną ustawione na specjalnych stendach. System będzie się składał z frontów Phantom S-280, głośników efektowych Phantom S-80, centralnego Phantoma S-180 i dwóch subwooferów SUB K-14. Głośniki będą podłączone do systemu Marantza - amplitunera SR8012 i odtwarzacza Blu-ray UD7007. W tym samym pokoju będzie można posłuchać systemu stereo zbudowanego na jeszcze ciepłych, niedostępnych na razie w sprzedaży głośnikach Calisto 6 i Calisto 2 z jednostką centralną Calisto Sound Hub.

Hity Audio Video Show 2017

Po raz pierwszy w Polsce na wystawie Audio Video Show zaprezentowany zostanie flagowy gramofon firmy DaVinciAudio Labs - kosztujący ponad 400000zł model AAS Gabriel MK II. Urządzenie dostępne jest w różnych wersjach wykończeniowych, a w Warszawie pokazana zostanie odmiana w kolorze Aston Martin Onyx Black. Gramofon będzie wyposażony w firmowe ramię Master Reference Tonearm Virtu oraz wkładką MC Grand Reference Cartridge Grandezza. Szwajcarscy inżynierowie znani są z niebywałej precyzji, ale w tym przypadku mamy do czynienia z dużą zabawką. Gramofon w wersji podstawowej z jednym ramieniem waży mniej więcej 100 kg, natomiast w najbardziej rozbudowanej opcji z czterema ramionami na osobnych podstawach masa całej konstrukcji rośnie do 165 kg. Edycja w kolorze Aston Martin Onyx Black nie dość, że bardzo kosztowna, jest też limitowana do 77 sztuk na cały świat. Jedną z nich będzie można zobaczyć w akcji w hotelu Golden Tulip.

Hity Audio Video Show 2017

Miłośnicy mocno hi-endowego sprzętu audio będą mogli w tym roku zwiedzić co najmniej kilka sal, w których zagra sprzęt marki dCS. W pokojach tych odbędą się premierowe prezentacje wzmacniaczy Dana D'Agostino, najnowszych zestawów głośnikowych Wilson Audio oraz systemów okablowania Shunyata. Jeśli chodzi o źródła, pokazany zostanie najnowszy zintegrowany odtwarzacz cyfrowy CD/SACD dCS Vivaldi One z serii limitowanej do 250 sztuk wraz z towarzyszącym mu zegarem dCS Vivaldi. Wzmocnienie zapewnią wzmacniacze monofoniczne Dan D'Agostino Progression za pośrednictwem przedwzmacniacza pasywnego firmy Bespoke Audio. Inny zestaw będzie składał się z referencyjnego źródła cyfrowego dCS Vivaldi DAC i Network Bridge jako źródło muzyki cyfrowej oraz gramofonu Acoustic Signature Thunder z ramieniem Acoustic Signature TA5000 i wkładką gramofonową Soundsmith Paua jako analogowa konkurencja i punkt odniesienia. W trzeciej sali wynajętej przez tego samego dystrybutora będzie można zobaczyć produkty debiutującej na polskim rynku marki Danish Audio Design International. We wszystkich pokojach wykorzystane zostaną stoliki Artesania Audio Exoteryc i kondycjonery zasilające firmy Shunyata Research.

Hity Audio Video Show 2017

Jeśli uważacie, że nie samym hi-endem człowiek żyje, a wybierając się na Audio Video Show chcielibyście też zobaczyć sprzęt z kategorii "fajnie fajnie, ale zejdźmy na ziemię", na pewno zainteresuje Was sala Denona. Firma zapowiada kilka nowości, ale naszym zdaniem najlepiej zapowiadają się urządzenia z linii Denon Design Series - system all-in-one DRA-100, odtwarzacz DCD-100 oraz jeszcze ciepłe wzmacniacze PMA-60 i PMA-30. Nawet najtańszy model to niemal kompletny system stereo, do którego trzeba już tylko dołożyć sensowne głośniki. Funkcjonalny, dobrze wykonany i przede wszystkim rozsądnie wyceniony sprzęt czyli coś, czego na Audio Video Show czasami bardzo brakuje. W sali Denona będzie można także zobaczyć najnowsze głośniki bezprzewodowe i zobaczyć w akcji pełną rodzinę produktów HEOS, które zaprezentuje gość specjalny z centrali firmy - Juul Gijsbers. To facet, który w ciągu kilkunastu minut potrafi wytłumaczyć na czym polega magia systemów multiroom. Jeśli szukacie czegoś prostego, nowoczesnego i niedrogiego, nie możecie pominąć prezentacji Denona.

Hity Audio Video Show 2017

Aktualny katalog Devialeta niezwykle zaawansowanej technicznie elektroniki audio jest podzielony na dwie serie - głośniki Phantom i systemy Expert Pro. Od nadmiaru opcji jednak nie powinno się nam zakręcić w głowie. Do wyboru mamy trzy Phantomy i cztery modele płaskich klocków oferujących niezwykle ciekawe funkcje - 130 Pro, 220 Pro, 440 Pro i 1000 Pro. Podczas warszawskiej wystawy Devialet nie będzie się pieścił i zaprezentuje oczywiście topowy system złożony z dwóch srebrnych pudełek. Nazwy wszystkich Expertów Pro zawierają w sobie moc wyjściową, więc - tak, zgadliście - ten topowy oferuje aż 1000 W na kanał. Przy takiej dawce prądu serwowanego na wyjściach głośnikowych warto zadbać o odpowiednie chłodzenie, dlatego flagowy Devialet został zbudowany na miedzianej płycie ważącej 2,4 kg. Obudowę wykonano natomiast z pojedynczego kawałka ręcznie polerowanego aluminium w kolorze ciemnego chromu. Parametry? Przy 10 watach i obciążeniu 6 Ω, całkowite zniekształcenia harmoniczne wynoszą 0,0001%, natomiast na pełnej mocy 1000 watów trochę rosną... Do 0,00025%. Stosunek sygnału do szumu wynosi 133 dB, a współczynnik tłumienia to równe 8000. O takich wynikach niejeden audiofilski wzmacniacz może co najwyżej pomarzyć. Albo od razu spalić się ze wstydu.

Hity Audio Video Show 2017

Głośniki niemieckiej marki ELAC są znane polskim audiofilom, jednak rzadko kto miał okazję posłuchać flagowych podłogówek o nazwie Concentro. Stworzono je aby uczcić dziewięćdziesiąt lat historii firmy, ale także - z czym firma specjalnie się nie kryje - po to, aby dopiec trochę konkurencji. Kiedy rynek zgłasza zapotrzebowanie na kolumny, które nie tylko dorównają, ale wręcz prześcigną najlepsze i najbardziej ambitne projekty dostępne w sprzedaży, niemieccy projektanci nie zastanawiali się zbyt długo, tylko przeszli do czynów. W budowę kolumn Concentro zaangażowani byli panowie Rolf Janke z kilońskiej siedziby firmy oraz Andrew Jones z jej amerykańskiego oddziału. Cena uzależniona jest w dużym stopniu od zastosowanych materiałów i wykończenia. Producent może dostarczyć wersję wykonaną z włókien węglowych, ale wykonuje także wersje w różnych rodzajach i kombinacjach skóry i forniru. Najbardziej charakterystyczne w tym projekcie są obudowy pozbawione ostrych krawędzi, jednak same przetworniki też nie są przypadkowe. Koncentryki od ELAC-a? Tego trzeba posłuchać!

Hity Audio Video Show 2017

Japońscy specjaliści z firmy Final Audio Design zaprezentują w Warszawie swoje pierwsze nauszniki planarne - D8000. Firma rozpoczęła prace nad takim rozwiązaniem już trzy lata temu. W tym czasie przeprowadzono wiele analiz i badań nad dźwiękiem idealnym, biorąc pod uwagę nie tylko cały szereg zagadnień technicznych, ale także analizując dokładnie funkcjonowanie ludzkich zmysłów. Poszukiwano dźwięku, od którego słuchacz nie będzie mógł się oderwać, próbując odtworzyć naturalne wrażenia przestrzenne. Japońscy inżynierowie twierdzą, że w końcu udało się to osiągnąć dzięki nowym przetwornikom wspomaganym przez kilka autorskich rozwiązań gwarantujących szerokie pasmo przenoszenia i niezwykle swobodne brzmienie. W modelu D8000 zastosowano autorskie przetworniki o średnicy 50 mm z technologią stabilizacji strefy powietrznej o nazwie AFDS (Air Film Damping System), która ma rozwiązywać problem odtwarzania niskich częstotliwości bez wpływania na wyższe fragmenty pasma. W dużym skrócie, rozwiązanie to kontroluje oporność powietrza w wąskiej szczelinie powstałej pomiędzy membraną a metalowymi płytkami, które umieszczono po obu jej stronach. Japończycy twierdzą, że w modelu D8000 osiągnięto coś, czego nie udało się zrobić dotychczas w żadnych słuchawkach planarnych. Żeby to sprawdzić, trzeba będzie posłuchać.

Hity Audio Video Show 2017

Focal prowadzi od kilku lat mocną ofensywę produktową, tak w dziedzinie słuchawek, jak i zestawów głośnikowych przeznaczonych dla prawdziwych audiofilów. Każdy nowy model wprowadza do obiegu także kilka rozwiązań technicznych, które trafiają potem do innych produktów - niekiedy tańszych, a niekiedy nawet droższych. Dlatego też podczas wystawy Audio Video Show warto będzie przyjrzeć się najnowszym kolumnom Kanta No 2. Ciekawe wizualnie obudowy dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, ale wcale nie to jest w nich najważniejsze. Francuscy inżynierowie zastosowali tu bowiem szereg rozwiązań znanych z wysokich modeli, jak kanapkowe membrany Flax czy berylowe głośniki wyskonotonwe. Na pokładzie są także systemy IAL 3 (Infinite Acoustic Loading) i IHL (Infinite Horn Loading), zawieszenie TMD (Tuned Mass Damping) oraz układy napędowe NIC (Neutral Inductance Circuit). Producent zapewnia, że połączenie berylowych kopułek z membranami Flax daje niezwykle naturalne, angażujące i muzykalne brzmienie. Ale to już trzeba będzie sprawdzić na własne uszy.

Hity Audio Video Show 2017

Uwierzycie, że od momentu wprowadzenia na rynek flagowej serii Utopia III minęło już prawie dziesięć lat? W świecie komputerów, telewizorów czy telefonów komórkowych dokonał się w tym czasie ogromny postęp, a ponieważ inżynierowie Focala również nie lubią stać w miejscu, właśnie zaprezentowali dwa pierwsze modele z unowocześnionej serii Utopia III Evo. Rewolucji nie ma, zwłaszcza z zewnątrz, bo topowe Focale wciąż prezentują się zabójczo. Dokonano natomiast wielu drobnych zmian mających charakter ewolucyjny. W serii Utopia III Evo znajdziemy więc rozwiązania zapożyczone lub zainspirowane tymi, które widzieliśmy już chociażby w zestawach z serii Sopra. Jak tłumaczy producent, jego technologiczne dziedzictwo nadal rośnie, dlatego wkomponowanie najnowszych pomysłów i materiałów w modele ze szczytowej serii miało wręcz kluczowe znaczenie dla wizerunku i funkcjonowania firmy. Podczas wystawy Audio Video Show będzie można posłuchać podłogówek Maestro Utopia Evo, w komplecie ze wzmacniaczem Naim Statement, który również jest jednym z największych hitów tegorocznej imprezy. Szykuje się mega hi-endowy system.

Hity Audio Video Show 2017

Bywalcy warszawskiej wystawy na pewno kojarzą markę Gold Note, ale chyba nigdy jeszcze nie mieli okazji posłuchać referencyjnego systemu złożonego wyłącznie z komponentów tej firmy. W hotelu Radisson Blu Sobieski zaprezentowany zostanie zestaw marzeń, którego fundamentem będą kolumny XS-85. Projekt bazuje na konstrukcji bardzo sztywnych paneli wyprofilowanych w charakterystyczne krzywizny. Zewnętrzne panele zostały wykonane z naturalnego drewna. Osobne komory dla zakresów basowych i średnio-wysokotonowych są połączone laserowo wycinaną płytą aluminiową potrzebną dla dokładnego zestrojenia obudowy. Zestaw wyposażony jest w stalową podstawę opartą na ukrytych w niej kolcach o regulowanej wysokości. Ale XS-85 nie będą grały same. Na firmowym stoliku Galileo stanie gramofon Bellagio Reference, przedwzmacniacza gramofonowego PH-10, odtwarzacza CD-1000 i końcówki mocy PA-1175.

Hity Audio Video Show 2017

Alan Shaw to jedna z postaci w świecie hi-fi, której przedstawiać nie trzeba. Dyrektor zarządzający i właściciel Harbetha, a więc człowiek, który od ponad trzydziestu lat stoi na czele firmy, zaprezentuje w Warszawie najnowszy model M30.2. To monitory, które swój debiut miały podczas tegorocznej wystawy High End w Monachium. Kolumny są udoskonaloną wersją modelu M30.1, który zdobył uznanie na całym świecie. Wprowadzenie na rynek M30.2 to część obchodów z okazji 40-lecia firmy Harbeth. Kolumny wyposażono w zaawansowane terminale WBT z serii NextGen, tweeter z heksagonalną maskownicą, specjalnie dobrane kondensatory oraz wewnętrzne okablowanie z czystej miedzi OFC. Zadbano również o wyjątkowe wykończenie w postaci naturalnego forniru w kolorze srebrnego eukaliptusa. Alan Shaw odwiedzi wystawę Audio Video Show po raz pierwszy, więc domyślamy się, że w dniu otwarcia przed pokojem Harbetha ustawi się kolejka fanów marki, z redaktorami kilku branżowych magazynów na czele.

Hity Audio Video Show 2017

Ten rok był dla polskiej marki TAGA Harmony bardzo pracowity, co zaowocuje wystawą zdominowaną przez nowości. Główny system demonstracyjny będzie bazował na kolumnach B-60 należących do flagowej serii Diamond oraz wzmacniaczu lampowym TTA-1000. W trakcie targów odbędą się ciekawe prezentacje przygotowane specjalnie na Audio Video Show. W sobotę swój muzyczny wykład poprowadzi Hirek Wrona - ambasador marki TAGA Harmony, uznany dziennikarz, publicysta muzyczny, DJ oraz producent i reżyser wydarzeń artystycznych oraz koncertów. Na przykładzie różnych gatunków muzycznych Hirek zabierze gości w muzyczną podróż pokazując, że świetną i uniwersalną jakość dźwięku może dać system audio, który nie musi kosztować fortuny. System pokazowy będzie się w tym przypadku składał z kolumn Platinum v3 i wzmacniacza lampowego TTA-1000. Z kolei w niedzielę Hirek sięgnie po wzmacniacz, którego osobiście używa w swoim domu oraz studio - HTA-2000B v2. Domyślamy się, że będzie to prezentacja bardziej dla melomanów, niż audiofilów, bo Hirek naprawdę potrafi przekazać słuchaczom swą muzyczną pasję. W odróżnieniu od elektroniki TAGA Harmony.

Hity Audio Video Show 2017

Taka okazja zdarza się raz na pół wieku! Z okazji pięćdziesiątych urodzin firmy Jean-Marie Reynaud w Warszawie zaprezentowane zostaną cztery jubileuszowe modele kolumn - Abscisse Jubile, Cantabile Jubile, Folia Jubile oraz najnowszy monitor Lucia. Francuskich kolumn będzie można posłuchać w salach Hetman I i Hetman II na pierwszym piętrze hotelu Radisson Blu Sobieski wraz z innymi bardzo ciekawymi urządzeniami z oferty polskiego dystrybutora tej marki, firmy Audio-Connect z Bydgoszczy. Tuż obok odbędzie się światowa premiera nowej wersji kolumn Diapason Karis. Włoski producent wybrał wystawę Audio Video Show jako pierwszą do zaprezentowania tych wyśmienitych monitorów, wykonanych w całości z drewna, a konkretnie włoskiego orzecha canaletto. Nie zabraknie też jednego z najlepszych przetworników cyfrowo-analogowych na świecie - Aqua Formula, obok którego stanie najnowszy model znanego i cenionego przetwornika La Scala. W obu konstrukcjach wykorzystano autorską technologię Optologic DAC. Gościem specjalnym prezentacji będzie Alessandro Schiavi z firmy Diapason. Już teraz warto zapisać sobie tę lokalizację, bo w pokojach Audio-Connectu zawsze gra dobrze i zdziwilibyśmy się, gdyby w tym roku było inaczej.

Hity Audio Video Show 2017

Te kolumny nie tylko świetnie wyglądają, ale przede wszystkim oferują prawdziwie hi-endowy dźwięk. Z KEF-ami Blade Two będzie można się spotkać w hotelu Radisson Blu Sobieski. Organizatorzy prezentacji zapraszają na spotkanie w miłej atmosferze, okraszone cudowną muzyką płynącą z angielskich kolumn napędzanych elektroniką marki Audio Hungary. Jak wskazuje nazwa, jest to węgierska manufaktura produkująca wzmacniacze lampowe. Podczas imprezy wykorzystywane będą premierowe monobloki A15 w specjalnej wersji SE na lampach 6C33C. W sali będzie można się także zapoznać z innymi urządzeniami Audio Hungary, w tym zintegrowanymi wzmacniaczami lampowymi Qualiton A20i oraz Qualiton A50i, końcówką mocy z przedwzmacniaczem z serii Classic, przedwzmacniaczem gramofonowym Qualiton Phono oraz transformatorem dopasowującym Qualiton MC.

Hity Audio Video Show 2017

W ubiegłym roku na wystawie odbyła się oficjalna premiera nowych, referencyjnych urządzeń Marantza - odtwarzacza SA-10 i wzmacniacza PM-10. Nowa seria 10 została zaprojektowana i dostrojona przez wieloletniego ambasadora marki Marantz, Kena Ishiwatę, którego można było spotkać na Audio Video Show co najmniej kilka razy, jednak na premierze nowych dziesiątek zastąpił go inny przedstawiciel firmy - Rainer Finck. W tym roku wszystko będzie już prawidłowo, bo prezentację na flagowym systemie Marantza poprowadzi sam Ken Ishiwata. Elektronika zagra z kolumnami Q Acoustics Concept 500, a cały system zostanie spięty kablami QED Supremus. Jak można się domyślać, głośniki będą nieprzyzwoicie skręcone do środka bazy, a nasz sympatyczny gość i fan warszawskiej imprezy będzie prezentował bardzo zróżnicowaną muzykę. Wiemy już, że Ken Ishiwata będzie prowadził swoje muzyczne prelekcje w sposób cykliczny, prawdopodobnie po kilka razy dziennie. Na takim odsłuchu wstyd się nie pojawić!

Hity Audio Video Show 2017

Podczas tegorocznej wystawy Audio Video Show odbędzie się europejska premiera przetwornika cyfrowo-analogowego Lampizator Pacific DAC, pokazanego niecały miesiąc temu na targach Rocky Mountain Audio Fest w USA. Pacific DAC to najnowszy i jednocześnie najdroższy przetwornik cyfrowo-analogowy w ofercie Lampizatora. Urządzenie potrafi odtwarzać pliki w jakości do 32 bit/384 kHz i DSD512 przez Ethernet, a do tego ma być kompatybilny z systemem Roon. Bezpośrednio żarzone triody wystające z jego obudowy pracują oczywiście w stopniu wyjściowym, co ma nadawać brzmieniu niezwykły charakter. W Warszawie Pacific DAC będzie odtwarzał pliki wysokiej rozdzielczości z firmowego transportu DSD Super Komputer. Reszta systemu na razie pozostaje tajemnicą, ale można się spodziewać, że też będzie odpowiednio zlampizowana.

Hity Audio Video Show 2017

Telewizor Loewe Bild 9 ma przenosić widzów w zupełnie nowy wymiar. Niemiecki projektant Bodo Sperlein stworzył telewizor przypominający dzieło sztuki. Wyprodukowany i ręcznie wykończony w Bawarii, teraz jest dostępny w Polsce, a jego możliwości będzie można poznać na tegorocznej wystawie Audio Video Show. Cienki ekran Bild 9 czerpie z najnowocześniejszych rozwiązań stosowanych obecnie w ekranach i wyświetlaczach. Technologia wyświetlania obrazu OLED wykorzystuje emitujące własne światło piksele organiczne, co pozwala na sterowanie jasnością każdego piksela z osobna. Efektem jest spektakularna jakość obrazu i przepełniona szczegółami eksplozja kolorów. Technologia HDR z Dolby Vision zapewnia rozszerzony kontrast i rozbudowaną paletę kolorów. No ale jak ten telewizor wygląda, nawet kiedy jest wyłączony! Piękna rzecz.

Hity Audio Video Show 2017

Magico zaprezentuje na wystawie Audio Video Show najnowszą konstrukcję S3 Mk II, która w całej gamie produktowej zajmuje miejsce pomiędzy kolumnami głośnikowymi S1 Mk II i S5 Mk II. Model wyposażony jest we wszystkie zaawansowane elementy, które wykorzystywane są w konstrukcjach z serii S, w tym nowy 230-milimetrowy przetwornik niskotonowy. Producent chwali się, że jednostka ta charakteryzuje się najniższymi mierzalnymi zniekształceniami i powstała w oparciu o inżynierię i wzornictwo pierwotnie wprowadzone w limitowanej edycji, przygotowanej z okazji 10-lecia M-Project. Wysokie tony to zasługa 25-milimetrowego przetwornika Magico z berylową membraną pokrytą diamentową powłoką.Odwzorowanie zakresu średniotonowego jest konsekwencją zastosowania opatentowanego 150-milimetrowego przetwornika, którego membrana wykonana jest z wielościennych nanorurek węglowych i warstwy nanografenu XG. Materiał ten jest 20 procent lżejszy i 300 procent sztywniejszy niż dotychczas stosowany w serii S. Specjalnie opracowana wewnętrzna obudowa z opatentowanego polimeru tworzy odizolowaną i zoptymalizowaną przestrzeń, wewnątrz której pracuje przetwornik średniotonowy. A więc, jak zwykle u Magico, mamy tu połączenie zaawansowanej technologii z dużą wiedzą dotyczącą przełożenia parametrów na brzmienie. To jedne z tych kolumn, których na pewno warto posłuchać.

Hity Audio Video Show 2017

Firma Metaxas & Sins będzie prezentować nowy, ale już legendarny wzmacniacz słuchawkowy Marquis, a także pełny system obejmujący monitory Macrophones i wzmacniacz Ikarus. Tym, co czyni urządzenia Metaxas & Sins wyjątkowymi w świecie hi-endowego audio jest fakt, że Kostas Metaxas jest nie tylko artystą i projektantem, ale także inżynierem dźwięku wykorzystującym w swojej pracy analogowe magnetofony szpulowe Stellavox z mikrofonami Neumanna. Goście warszawskiej wystawy po raz pierwszy będą mogli usłyszeć ponad 300 nagrań koncertowych Kostasa odtwarzanych z taśm na magnetofonie Nagra IV-S. Organizatorzy zapewniają, że słuchając koncertów zarejestrowanych przy użyciu urządzeń zmodyfikowanych przez Metaxasa, odtwarzanych za pośrednictwem pełnego systemu Metaxas & Sins, będą można poczuć prawdziwy muzyczny realizm. Trzeba będzie to sprawdzić na własne uszy.

Hity Audio Video Show 2017

Słuchawki marki MrSpeakers pojawiły się w naszym kraju pod koniec ubiegłego roku, więc dla wielu audiofilów jej nazwa jest wciąż nieco tajemnicza, ale ci, którzy obserwują światowy rynek słuchawkowy doskonale wiedzą, że ta firma to fenomen w świecie nauszników. Dan Clark, założyciel firmy, jest pasjonatem z wieloletnim doświadczeniem i jednym z celów jakie wytyczył na swej drodze - mieć idealne słuchawki. Niestety nie mogąc nigdzie takowych kupić, zaczął modyfikować te dostępne na rynku. Światowy rozgłos przyniosło mu zmodowanie modelu Fostex T50RP MK2 i już w niedługim czasie firma zaczęła prace nad własnym modelem. Główne linie słuchawek MrSpeakers to Ether i Ether Flow. Serie wzbogacają modele zamknięte Ether C oraz Ether C Flow, a niedawno w ofercie pojawił się też model Aeon zbudowany w oparciu o technologię V-Planar. Teraz, po słuchawkach planarnych, przyszedł czas na model z przetwornikami elektrostatycznymi - Ether Electrostatic. Znając poprzednie modele, możemy spodziewać się przede wszystkim wyśmienitej jakości. Konstrukcja jest tak świeża, że w zasadzie niewiele o niej wiadomo, nie ma również oficjalnych zdjęć nowego modelu. Goście warszawskich targów będą więc jednymi z pierwszych ludzi na świecie, którzy będą mogli sprawdzić elektrostatyczne słuchawki MrSpeakers w akcji.

Hity Audio Video Show 2017

Warszawska wystawa będzie w tym roku miejscem światowej premiery przedwzmacniacza Nagra HD Preamp. Konstruktorzy tej marki pracują nad każdym nowym urządzeniem kilka lat, a w przypadku tego przedwzmacniacza od pierwszych założeń do finalnej konstrukcji minęło aż sześć lat. Dziesięciu inżynierów dopieszczało urządzenie w każdym detalu, od specjalnie skonstruowanych kondensatorów, poprzez transformatory do regulacji głośności aż po specjalne odsprzężenie tłumiące wszystkie niepożądane drgania. Produkcja rusza dopiero pod koniec listopada, jednak na Audio Video Show prezentowany będzie egzemplarz prototypowy w stu procentach identyczny z wersją produkcyjną. W efektownej obudowie przedwzmacniacz Nagry skrywa kilka ciekawostek. W dolnej sekcji ukryty jest zasilacz, a obudowy połączone są nogami tłumiącymi wibracje. Regulacja głośności odbywa się za pomocą wieloodczepowego transformatora, dzięki temu przy normalnej głośności słuchania impedancja wyjściowa wynosi tylko 0,3 Ω. Wszystkie kondensatory są zaprojektowane przez konstruktorów Nagry, a wykonane przez zewnętrznych renomowanych dostawców. System dopełnią wzmacniacze Nagra HD Amp, Nagra DAC, zestaw głośnikowy ESA Red House, gramofon AVID Acutus Reference z 12-calowym ramieniem EMT i przedwzmacniacz gramofonowy EMT JPA66. Ceny całego systemu nie znamy, ale sam HD Preamp kosztuje 59999 euro.

Hity Audio Video Show 2017

Po raz kolejny na Audio Video Show będzie można posłuchać referencyjnego wzmacniacza marki Naim. Statement, składający się z przedwzmacniacza NAC S1 i dwóch monofonicznych wzmacniaczy mocy NAP S1, to "ostatnie słowo" Naima w kwestii wzmacniaczy - projekt stworzony w celu ustalenia nowego punktu odniesienia. Cóż, przy cenie na poziomie ośmiuset tysięcy złotych można sobie pozwolić na wiele... Flagowiec brytyjskiej firmy tym razem zagra z odtwarzaczem sieciowym NDS wspieranym przez zewnętrzny zasilacz oraz kolumnami Focal Maestro Utopia Evo. Podczas wystawy odbędzie się premiera nowych głośników Focal Kanta No 2.

Hity Audio Video Show 2017

Polski dystrybutor marki Paradigm zaprezentuje w tym roku system zbudowany w oparciu o wyjątkowe, hybrydowe kolumny podłogowe, które zrobiły niemałe zamieszanie na światowym rynku audio. Persona 9F to najwyższy model w serii. Zestawy, w których konstrukcji wykorzystano sporo wyjątkowych materiałów mają być wizytówką awangardowego dizajnu i najlepszego brzmienia. Rok temu na wystawie prezentowany był tańszy model Persona 7F bez aktywnej sekcji basowej, więc w tym roku firma idzie na całość. Ciekawostką modelu Persona 9F jest system korekcji DSP niemal żywcem przeniesiony z elektroniki Anthema. Daje to możliwość dopasowania dźwięku do akustyki pomieszczenia, co może okazać się bardzo przydatne. Paradigmy zagrają w duecie z nowym dziełem inżynierów kanadyjskiej marki Anthem, zintegrowanym wzmacniaczem STR oraz prezentowanym po raz pierwszy w Europie przedwzmacniaczem i końcówką mocy STR. Warto zobaczyć co potrafią.

Hity Audio Video Show 2017

W historii Warszawskiej wystawy były już systemy za siedem milionów złotych. Tym razem tyle kosztuje jeden element - wzmacniacz. Ale nie jest to pierwszy lepszy wzmacniacz... Powiedzmy tak - jeżeli chcecie zaimponować komuś piecykiem o mocy 200, 300 czy 500 watów na kanał, bądźcie bardzo ostrożni, bo możecie trafić na posiadacza kolosalnego urządzenia o nazwie Pivetta Opera Only. Ta wieża jest wyższa od dobrze zbudowanego mężczyzny i rozkłada się niczym statek kosmitów. Moc dochodzi do 160000 W, dzięki czemu muzyka ma budzić się do życia. Nie wątpimy, bo taka dawka prądu zbudziłby nie tylko muzykę, ale nawet nieboszczyka. Aby osiągnąć tak wyczynowe parametry, do środka trzeba było włożyć sześć transformatorów toroidalnych o mocy 30 kW i 2112 bipolarnych tranzystorów mocy. Cała konstrukcja waży 1500 kg. Jak informuje konstruktor, Andrea Pivetta, Opera Only to nie tylko funkcjonalne narzędzie, ale także dzieło sztuki, które totalnie angażuje się w odsłuch, a fascynacja jego działaniem jest absolutnie nie do opisania i może być tylko doświadczona. Jeżeli więc pół Warszawy nie będzie miało prądu, przynajmniej będzie wiadomo gdzie szukać winnego.

Hity Audio Video Show 2017

Dystrybutor angielskich marek Chord Electronics i REL Acoustics zaprezentuje wyjątkowy system, w którym zagoszczą nawet duńskie kolumny Audiovector. Na stoliku z elektroniką stanie nowy transport Chord Blu Mk II i topowy przetwornik Chord Dave. Najciekawsza będzie jednak sama demonstracja ponieważ REL pokaże tak zwany Six Pack czyli po trzy subwoofery G1 na kanał. Będzie to prezentacja systemu stereo podczas której REL będzie chciał pokazać jak bardzo dodanie najniższej oktawy zmienia odbiór muzyki. Wiele osób, które brały udział w takich prezentacjach twierdzi, że zmienia się nie tylko bas, ale wszystko poza nim. Brytyjczycy stwierdzili chyba, że nie ma się co pieścić i na Audio Video Show przywiozą aż sześć potężnych dział ze swojej topowej serii. Nie zazdrościmy wystawcom, którzy wynajęli sąsiednie sale.

Hity Audio Video Show 2017

Jedną z atrakcji tegorocznego Audio Video Show będą najnowsze kolumny marki Rockport Technologies. Avior II to pełnozakresowe kolumny podłogowe, w których zastosowano najnowsze firmowe technologie w dziedzinie konstrukcji obudowy i przetworników elektroakustycznych. Ich najbardziej charakterystyczną cechą jest obecność głośników, których membrany mają strukturę kanapkową i zostały wykonane z włókna węglowego. Producent twierdzi, że głośniki te charakteryzują się niezwykłą kombinacją lekkości i sztywności, co przekłada się na dynamiczne i bardzo bezpośrednie brzmienie. Wysokie tony odtwarzają natomiast berylowe kopułki. Nie mniej zaawansowane są także potrójnie laminowane obudowy z przednią ścianką o grubości piętnastu centymetrów. Trzeba przyznać, że konstruktorzy absolutnie się nie pieścili. Skrzynki są nie tylko ciężkie i sztywne. Zdaniem amerykańskich inżynierów kluczowe są ich właściwości tłumiące wynikające z zastosowania odpowiednich materiałów i ich umiejętnego połączenia. Jedna kolumna waży prawie 100 kg. Tak, są w świecie audio gorsze rzeczy, ale i tak nie zazdrościmy ludziom, którzy będą odpowiedzialni za transport Rockportów. Głośniki zostaną zaprezentowane z lampową elektroniką firmy VTL - wzmacniaczami mocy MB-450 III Signature, referencyjny przedwzmacniacz TL-7.5 III i phono stage'a TP-6.5. Źródłem będzie gramofon VPI Avenger Reference z wkładką Lyra Etna.

Hity Audio Video Show 2017

Samsung atakuje nas coraz ciekawszymi pomysłami, z których duże wrażenie robi z pewnością telewizor o nazwie The Frame. Kiedy urządzenie jest włączone, pełni funkcję telewizora UHD 4K i doskonale wpasowuje się w stylistykę naszego domu. A po wyłączeniu przechodzi w Art Mode i staje się obrazem, grafiką czy zdjęciem wybranego artysty. Do dyspozycji mamy bogaty wybór bezpłatnych obrazów i fotografii dostępnych w ramach Samsung Collection, ale można także skorzystać ze swojej własnej biblioteki zdjęć, a nawet kupić dodatkowe obrazy w Art Store. Dodatkowo wieszak No Gap, który dostępny jest wraz z telewizorem, pozwala zamontować urządzenie płasko przy samej ścianie, dzięki czemu prezentuje się ono niczym obraz w galerii. The Frame to jednak przede wszystkim telewizor oferujący jakość obrazu 4K, technologię HDR oraz bogaty świat aplikacji w ramach Smart TV. Urządzenie otrzymało nagrodę Best of Innovations Award na targach CES 2017, a wystawie Audio Video Show będzie można je zobaczyć w na PGE Narodowym.

Hity Audio Video Show 2017

Sennheiser podzielił swoje stanowiska na stadionie PGE Narodowym na dwie części. Pierwsza z nich, zawierająca produkty z najwyższej półki, znajdzie się w sali SkyBox 101. Druga, skupiająca rozwiązania konsumenckie, będzie mieściła się tuż obok, w sali Symfonia 1. Zwiedzający targi będą mogli osobiście przekonać się o perfekcji unikatowych słuchawek HE 1. Najlepsze materiały, wiele opatentowanych rozwiązań technologicznych oraz brzmienie definiujące na nowo pojęcie czystego i pełnego dźwięku. Uwaga - ze względu na duże zainteresowanie flagowcem Sennheisera, do odsłuchu HE 1 będą obowiązywały zapisy. Ponadto podczas Audio Video Show niemiecka firma po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje publiczności swoje najnowsze produkty -słuchawki HD 660 S i IE 800 S oraz wzmacniacz HDV 820. Goście będą mogli również zobaczyć i sprawdzić jak brzmią słuchawki, które wyznaczyły standardy w swoich kategoriach, jak HD 800, HD 800 S, HD 700 czy IE 800. Wystawione będą również najlepsze wzmacniacze słuchawkowe, w tym model HDVD 800. Większość zwiedzających pewnie i tak pójdzie prosto do Orpheusa i nie ma się czemu dziwić. W końcu nie każdy ma szansę założyć na głowę słuchawki warte 250000 zł.

Hity Audio Video Show 2017

Jak co roku, na wystawie Audio Video Show będzie można posłuchać nie tylko produktów najlepiej rozpoznawalnych marek, ale też bardzo oryginalnych konstrukcji mniej znanych producentów. Jedną z takich firm jest z pewnością Sigma Acoustics. To włoski producent hi-endowych głośników o wysokiej skuteczności. Model o nazwie MAAT jest tego doskonałym przykładem. Konstrukcja występuje w co najmniej kilku wariantach, ale kształt i wykończenie obudów to tylko otoczka, bo najważniejsze są zastosowane w nich przetworniki. Mamy tu dwa tweetery AMT (Air Motion Transformer), pięć głośników średniotonowych o średnicy 16 cm i dwa potężne woofery o średnicy 42. Wszystkie jednostki dynamiczne mają membrany z włókna węglowego. Do tego zwrotnice pierwszego rzędu z kondensatorami Duelunda. Efekt jest oczywisty - wielkie, mierzące ponad dwa metry kolumny o skuteczności 102 dB, pokrywające pasmo od 16 Hz do 30 kHz. Ktoś tu mocno poszalał, prawda?

Hity Audio Video Show 2017

Pamiętacie przezroczyste kolumny marki SoulSonic? Jeśli tak, to pewnie już jesteście nimi zainteresowani, a jeśli nie, podczas Audio Video Show będziecie mogli posłuchać flagowego modelu Hologramm X. To oryginalna konstrukcja ze stratosfery hi-endu, absolutna egzotyka. Dipol z ponad dwumetrowej długości wstęgą wysokotonową szeroką na 10 cm, jednym 12-cm głośnikiem średniotonowym i kwartetem 15-cm wooferów. Taka kombinacja zapewnia zestawom całkowitą skuteczność na poziomie 95 dB. Dzięki temu głośniki mogą współpracować ze wzmacniaczami o niewielkiej mocy, ale na Audio Video Show 2017 zobaczymy je w towarzystwie równie egzotycznej elektroniki FM Acoustics oraz jednego z najlepszych odtwarzaczy na świecie - kosztującego 600000 zł przetwornika MSB DAC Select II. Jedna z tych prezentacji, których nie można przegapić.

Hity Audio Video Show 2017

Transrotor jest jedną z firm, które od razu kojarzą się z konkretnym rodzajem sprzętu audio. W tym przypadku są to gramofony. Firmę założył Jochen Räke, który wyłamał się z rodzinnej tradycji i zamiast projektować elementy mechaniczne używane na przykład w maszynach rolniczych, zajął się konstruowaniem sprzętu grającego. Artus FMD to prawdopodobnie jeden z najlepszych i najbardziej zaawansowanych technicznie gramofonów na świecie. Oprócz wszystkich topowych rozwiązań i przeogromnej masy całej konstrukcji, jest to jedyny model w którym zastosowano zawieszenie żyroskopowe. Wszystkie te aspekty związane z masą poszczególnych komponentów gramofonu skutkują niewyobrażalną gęstością i rozmiarami sceny muzycznej. Producent deklaruje, że plastyczność i rozdzielczość poszczególnych planów jest w stanie zaszokować nawet bardzo wybrednego audiofila. Będzie można się o tym przekonać na PGE Narodowym, a na wszystkie pytania zwiedzających odpowiadać będzie współwłaściciel firmy Transrotor, Dirk Räke.

Hity Audio Video Show 2017

Odwiedzający wystawę Audio Video Show powinni z pewnością odwiedzić salę Wilanów I w hotelu Radisson Blu Sobieski, gdzie po raz pierwszy w Polsce zaprezentowany zostanie najnowszy zespół głośnikowy marki Trenner & Friedl. Konstrukcja o nazwie Taliesin będzie napędzana szczytową elektroniką marki Hegel, której serce stanowić będzie wzmacniacz H30. Choć Taliesin to najświeższy punkt w ofercie austriackiej manufaktury, jego geneza sięga do początków lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Wtedy to młody duet postanowił stworzyć system stereofoniczny pozbawiony nawet najmniejszych kompromisów. W tym roku minęło 25 lat od tego wydarzenia, i właśnie z okazji okrągłego jubileuszu firma Trenner & Friedl postanowiła przedstawić swoje pierwsze i za razem najdoskonalsze dziecko całemu światu. Gośćmi pokoju odsłuchowego będą twórcy marki, panowie Peter Trenner i Andreas Friedl, a także Anders Ertzeid, dyrektor handlowy firmy Hegel Music Systems.

Hity Audio Video Show 2017

Na wystawie Audio Video Show na pewno nie zabraknie płyt winylowych ani sprzętu potrzebnego do ich odtwarzania. Jedną z najciekawszych nowości będzie z pewnością gramofon Vertere SG-1 czyli środkowy model w ofercie firmy specjalizującej się tylko w sprzęcie analogowym. Vertere we własnym zakresie wytwarza nawet ramiona, a wszystkie elementy gramofonów tej marki są dobierane i konstruowane tak, aby zapewnić jak najwyższą precyzję odczytu i wynikający z niej realistyczny dźwięk. SG-1 to w teorii klasyczny gramofon z napędem paskowym, jednak lista zastosowanych w nim części robi wrażenie. Silnik w specjalnej obudowie z łożyskami kulkowymi, wałki napędowe wykonane z dużą dokładnością, łożysko z utwardzanej stali wykonane z dokładnością do 2 mikronów, obudowa z fosforobrązu z wysoką zawartością miedzi, tym razem wykonana z tolerancją do 6,5 mikrona, tłumiona podstawa o budowie warstwowej... Rezultatem jest nierównomierność obrotów poniżej 0,02%, co jest bardzo dobrym wynikiem. Jeżeli jednak ktoś zechce, bez problemu może dokonać upgrade'u do modelu RG-1. Jak twierdzi producent, jest to znakomita opcja dla audiofilów, którzy po prostu nie uznają kompromisów.

Hity Audio Video Show 2017

Nie ma chyba lepszego miejsca do zaprezentowania możliwości ustrojów akustycznych. Wielu zwiedzających i wystawców narzeka na warunki akustyczne w hotelowych pokojach i przestronnych lożach PGE Narodowego, przy czym tylko niektórzy naprawdę starają się okiełznać problem. Audiofile również znają ten temat. O ile jednak znalezienie skutecznie działających ustrojów akustycznych nie jest jeszcze takie trudne, to zintegrowanie ich z wystrojem danego pomieszczenia bywa skomplikowane, a czasami w ogóle niemożliwe. Od jakiegoś czasu bardzo ciekawe rozwiązania podsuwa nam firma Vicoustic, która zaprezentuje w Warszawie jedne z pierwszych próbek nowych paneli akustycznych z nadrukowanymi obrazami. Rewolucyjna seria Flat Panel VMT składa się z modeli przeznaczonych do zastosowań w mieszkaniach, domach i niedużych pomieszczeniach komercyjnych. Materiał, z którego wykonane są nowe panele został opracowywany od podstaw przez firmę Vicoustic. Jest to wełna VicPET czyli ekologiczne tworzywo pochodzące z recyklingu - głównie butelek z tworzyw sztucznych. Dzięki innowacyjnej technologii farbowania panele Flat Panel VMT mogą symulować beton, marmur, drewno oraz inne materiały, co pozwala uzyskać niesamowite obrazy w dowolnym otoczeniu. Ciekawa sprawa i tak naprawdę jedna z największych ciekawostek, którą prawie każdy meloman mógłby zabrać do domu i często zyskać na tym więcej niż na wymianie kolumn czy kabli.

Hity Audio Video Show 2017

Audio Video Show to od wielu lat nie tylko sprzęt, ale także muzyka wykonywana na żywo. Wzorem ubiegłorocznej prezentacji, w pokoju firmy Audio Note będzie można wziąć udział w show Vincenta Belangera grającego na wiolonczeli solo z akompaniamentem muzyki odtwarzanej z urządzeń firmy Audio Note. Do posłuchania będzie zresztą wszystko, co może zagwarantować sprzęt tej marki. Organizatorzy zapraszają na prezentację muzycznych kontrastów na zestawie złożonym z perfekcyjnie dopasowanych elementów - klasycznego transportu CD, 16-bitowego przetwornika oraz wzmacniacza z asymetrycznym stopniem wyjściowym zawierającym triody 300B w konfiguracji single-ended. System uzupełnią łatwe do wysterowania kolumny głośnikowe w egzotycznej wersji AN-E AlNiCo, które zostały specjalnie zaprojektowane do prawidłowej współpracy ze wzmacniaczami lampowymi o umiarkowanej mocy wyjściowej. Jak zapewnia dystrybutor, liczy się zestawienie elementów i końcowy rezultat czyli doświadczanie muzyki. Ciekawe jak wypadnie konfrontacja prawdziwej wiolonczeli z instrumentami odtwarzanymi przez audiofilską aparaturę. Przy tak wyczynowym systemie, żywy instrument powinien chyba zostać w tyle!

Hity Audio Video Show 2017

Od momentu premiery, kolumny Alexia były jednymi z najpopularniejszych modeli w ofercie firmy Wilson Audio. Minęło jednak kilka lat i technologia firmy poszła znacznie do przodu, szczególnie w zakresie budowy głośników, działania zwrotnicy, zgodności czasowej i budowy kompozytów. Druga generacja Alexii, dzięki zastosowaniu tych rozwiązań ma za zadanie nie tyle zmienić, co udoskonalić brzmienie swej poprzedniczki. Obudowy nowych kolumn Wilsona zostały wykonane z kilku różnych materiałów, którym nadano tajemnicze symbole - materiał W, materiał X, materiał S... Tylko wtajemniczeni wiedzą, co dokładnie kryje się za tymi skrótami. Dzięki zredukowaniu liczby koniecznych połączeń elementów składowych obudowy modułów, bez zmiany rozmiarów zewnętrznych zwiększono objętość wnętrza modułów - średniotonowego o 26,4%, a niskotonowego o 10,8%. Wewnętrzne powierzchnie ścian modułu średniotonowego pokryto skomplikowanymi geometrycznymi wyżłobieniami, poprawiającymi rozpraszanie fal akustycznych i znacząco zmniejszającymi poziom niepożądanej energii kumulowanej przez obudowę. Druga generacja Alexii korzysta ze sposobu mocowania zwrotnicy niskotonowej opracowanego na potrzeby modelu Alexx, który pozwala wyeliminować potrzebę stosowania osobnej płyty na spodzie obudowy. Zwiększa to stabilność obudowy modułu niskotonowego. Panel zawiera również element szklany, co przypomina o dziedzictwie kolumn Alexandria XLF i Alexx. Jedno jest pewne - Wilson Audio to kwintesencja amerykańskiego hi-endu i jedna z rzeczy, których nie można przegapić.

Hity Audio Video Show 2017

Wilson Benesch Resolution to najnowszy model z serii Geometry stanowiący połączenie nowoczesnych technologii i doskonałego dźwięku. Kolumny zostały zaprojektowane przy użyciu zaawansowanych systemów CAD/CAM Dassault 3D, wykorzystywanych jak dotąd głównie w przemyśle lotniczym i Formule 1. Zakrzywioną obudowę stworzono z kompozytu włókna węglowego i precyzyjnie obrobionego stopu metali, co zapewnia odpowiednią sztywność i redukuje ilość fal stojących, które mogłyby powstawać wewnątrz skrzynek. Konstrukcję wyposażono w jedwabno-węglową kopułkę Semisphere oraz sześć przetworników Tactic-II wykorzystujących materiał nazywany przez producenta izotaktycznym polipropylenem. Całość umieszczono w układzie znanym jako Troika System. Gwarantuje to doskonałą spójność zarówno w czasie, jak i w fazie. Na wykończenie każdej kolumny składa się unikatowe połączenie naturalnej drewnianej okleiny oraz barwionego włókna węglowego, a wszystkie egzemplarze produkowane są ręcznie w Wielkiej Brytanii, na specjalne zamówienie. Partnerem dla kolumn Wilson Benesch będzie norweska elektronika firmy Electrocompaniet. W tym roku posłuchamy systemu zbudowanego ze słynnych wzmacniaczy mocy AW-600 Nemo, referencyjnego odtwarzacza CD EMC-1 MKIV i odtwarzacza multimedialnego ECM-2.

Hity Audio Video Show 2017

Ooo tak, to jest jedna z tych rzeczy, które koniecznie trzeba zobaczyć w strefie słuchawkowej. WA234 Mono to lampowe monobloki firmy Woo Audio, której produkty niedawno zadebiutowały w naszym kraju. Niecodzienna konstrukcja rozbita została na dwa zupełnie odseparowane urządzenia, które mogą zasilać zarówno nauszniki, jak i kolumny. Producent przewidział między innymi możliwość zmiany lamp mocy. Wyboru między lampami 2A3, 300B i 45 dokonujemy za pomocą przełącznika. Moc wydaje się skromna i w zależności od preferencji może wynosić 8, 4 lub 2 W na kanał. Ale są też plusy, bo monobloki pracują w czystej klasie A. Jak zapewnia producent, pomysłowość tego innowacyjnego modelu jest równoważona elegancją jego dizajnu. Jednostki składające się z gładkich warstw aluminium charakteryzują się zmysłowymi krągłościami ukoronowanymi lampami. Każdorazowe korzystanie z WA234 Mono ma być unikalną, audiofilską ucztą. Cena? 89999 zł. I nie, wbrew pozorom nie zacięła nam się dziewiątka w klawiaturze.

Hity Audio Video Show 2017

Yamaha zaprezentuje w Warszawie długo oczekiwane monitory NS-5000. Model ten nawiązując do złotej ery hi-fi, a za pomocą najnowocześniejszej technologii i wzornictwa ma wprowadzać nas do przyszłości. Yamaha idzie za legendarnymi NS-1000M, czego dowodem jest zastosowanie rewolucyjnej konstrukcji przetworników. Membrany wykonano z Zylonu czyli syntetycznego polimeru, który znacząco odróżnia się swoją charakterystyką akustyczną od jakiegokolwiek innego materiału. Yamaha rozpoczęła prace z Zylonem w 2008 roku, a model NS-5000 to pierwsza na świecie konstrukcja, w której wszystkie głośniki mają membrany wykonane z tego materiału. NS-5000 jest 3-drożną kolumną z systemem bass-reflex. Tunel wentylacyjny wyprowadzony został na tylnej ściance i wykorzystuje autorskie rozwiązanie Yamahy - Twisted Flare Port. Na szczególną uwagę zasługuje potężny głośnik niskotonowy o średnicy aż 30 cm. Szukając optymalnego materiału na samą obudowę, projektanci sięgnęli po laminowane panele z białej brzozy z wyspy Hokkaido. Wykorzystując doświadczenie Yamahy w pracy z drewnem, konstruktorzy zagwarantowali najwyższą jakość struktury obudowy. Potwierdzeniem klasy produktu jest luksusowe wykończenie fortepianowe, które powstało przy użyciu takiej samej farby, podkładu i procesu polerowania, jak w przypadku fortepianów Yamahy. NS-5000 dostarczane są wraz ze specjalnie opracowanymi dla tego modelu podstawkami SPS-5000. Cena detaliczna takiego kompletu wynosi 67500 zł.

Hity Audio Video Show 2017

Zeta Zero zaprezentuje dookólne wstęgi stereofoniczne emitujące dźwięk przestrzenny. Dzięki uniwersalnej konstrukcji, zestawy Orbital 360 Stereo mogą być używane na dwa sposoby - jako pojedyncze kolumny stereofoniczne lub dwie tradycyjne, z których każda emituje dźwięk dla jednego kanału. Albo też... Jako dwie kolumny stereo. Wszystkie kombinacje zostaną zaprezentowane podczas Audio Video Show, przez co Zeta Zero chce zburzyć świat konwenansów w audio, rozwiązując dylematy z ustawieniem kolumn i problem dobrego odsłuchu niezależnie od miejsca. Historia tego wynalazku jest dość nietypowa. Pewnego dnia polscy konstruktorzy postanowili zbudować stereofoniczny przetwornik wstęgowy, a efekt dźwiękowy przeszedł ich wszelkie oczekiwania, co skłoniło ich do zgłoszenia tego rozwiązania do Urzędu Patentowego. Używając jednej kolumny można wyeliminować problem znienawidzonego przez wielu audiofilów sweet spotu, ponieważ obojętne gdzie siedzimy, zawsze odległości od lewego i prawego kanału są niemal identyczne. Dodatkowo, jeśli użyć dwóch takich kolumn, eliminujemy także problem zmiany głośności przy przemieszczaniu się po pokoju. Co wydaje się jeszcze bardziej niezwykłe, firma twierdzi, że im dalej znajdziemy się od pojedynczej kolumny stereofonicznej, tym efekt przestrzeni stanie się głębszy. Ciekawy, choć bardzo odważny pomysł.

Źródło: Audio Video Show

Komentarze

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Nowe testy

Poprzedni Następny
Dynaudio Music 7

Dynaudio Music 7

Dynaudio to jedna z najbardziej audiofilskich i darzonych największym szacunkiem firm specjalizujących się w produkcji głośników i szeroko pojętych zestawów głośnikowych. Duńska manufaktura od dawna wykonuje wszystkie komponenty potrzebne do...

Naim Muso Qb

Naim Muso Qb

Naim to jedna z najciekawszych firm zajmujących się produkcją sprzętu audio. Doświadczeni melomani kojarzą ją z przede wszystkim z ascetycznymi klockami i wieloma dziwnymi rozwiązaniami zmuszającymi użytkowników do budowania całego...

Vifa Copenhagen 2.0

Vifa Copenhagen 2.0

Jak myślicie, ile spośród stu losowo wybranych osób szukających głośnika sieciowego będzie kojarzyć markę Vifa? Nie jestem nawet przekonany czy wynik byłby wysoki wśród audiofilów, a przecież duńska firma jest...

Komentarze

Jack
Są tańsze modele Denona. Każdy może coś wybrać.
Janusz
Kolego Adrian, ciekawe na jakiej podstawie piszesz swoją opinię, ponieważ te słuchawki są przewodowe.
Paweł
Dzień dobry, zastanawiam się na zakupem produktu Vifa Stockholm/Stockholm 2.0. Sounbar miałby zostać podłączony bezpośrednio do nowego TV, który posiada wyjścia...
Paweł
W jakim pomieszczeniu testowaliście Państwo Sapphire'y 31? Jaki mniej więcej był rozstaw kolumn (chyba baza się na to mówi) i odległość od słuchacza? Pozdrawiam...

Bannery boczne

Płyty

Trys Saulės - ***

Trys Saulės - ***

Pod dziwną nazwą zespołu ("Trys Saulės" to po litewsku "Trzy Słońca") i jeszcze dziwniejszym tytułem kryje się już nie tak...

Newsy

Spotify for Artists zmieni reguły gry?

Spotify for Artists zmieni reguły gry?

Popularny serwis streamingowy ogłosił właśnie uruchomienie beta testów platformy Spotify for Artists czyli rozwiązania umożliwiającego artystom bezpośrednie przesyłanie swojej muzyki...

Nowości ze świata

  • Watching the development of companies representing the audio industry can be very interesting. With time, you can make predictions of certain trends, and after many years check whether they turned out to be true. Today's review is not just another...

  • Naim has previewed three new network players, which includes the ND 555, the first 500 series product in 12 years. The flagship ND 555 is joined by the new NDX 2 and ND 5 XS 2. Naim says it has...

  • Cambridge Audio celebrates its 50th anniversary with the introduction of Edge, a flagship hi-fi system that introduces a new standard for sound and design from the company. The new series builds on Cambridge Audio's driving principles of creating products that...

Prezentacje

W sto lat od mono do multiroomu - Denon

W sto lat od mono do multiroomu - Denon

O historii sprzętu audio można się wiele nauczyć przeglądając dzieje firm, które tworzą go od wielu, wielu lat. Korzeni większości wynalazków stanowiących swoiste kamienie milowe w rozwoju technologii nagrywania i odtwarzania dźwięku należy oczywiście szukać w Europie i USA, ale chyba nikt nie ma wątpliwości, że życie dzisiejszych audiofilów nie...

Poradniki

Jak dobrać kolumny do wzmacniacza i odwrotnie

Jak dobrać kolumny do wzmacniacza i odwrotnie

To pytanie zadają sobie praktycznie wszyscy audiofile. Początkujący miłośnicy dobrego brzmienia muszą znaleźć na nie odpowiedź podczas kupna pierwszego poważnego...

Dyskografie

The Grand Astoria - Miszmasz po rosyjsku

The Grand Astoria - Miszmasz po rosyjsku

The Grand Astoria to grupa zwariowanych Rosjan z Petersburga. Zespół powstał w 2009 roku z inicjatywy Kamille Sharapodinova - gitarzysty...

Galerie

30 hitów wystawy High End 2018

30 hitów wystawy High End 2018

Jeżeli chcecie się dowiedzieć co ciekawego będzie się działo na rynku audio w ciągu najbliższych kilku miesięcy, wystarczy wybrać się...

Popularne testy

Wywiady

Vintage

Luxman 5M21

Luxman 5M21

Ta śliczna końcówka mocy to Luxman 5M21 (na dole) - wzmacniacz należący do linii Laboratory Reference Series i produkowany pod...

Słownik

Poprzedni Następny

Air Motion Transformer

AMT to typ przetwornika elektroakustycznego, którego konstrukcja przypomina głośniki wstęgowe. W odróżnieniu od klasycznych wstęg poruszających się w polu magnetycznym do przodu i do tyłu, tutaj membrana jest ukształtowana w...

Strona używa plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej na temat danych osobowych klikając tutaj.